Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalória van 1 db natúr...

Mennyi kalória van 1 db natúr gofriban? Nem kell pontosan csak úgy kb. Házilag készült nem bolti. Méret: rendes gofrisütőben sült.

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 11:53
 1/8 Szoondiii ***** válasza:
24%

bármennyi is, pontosan vagy körülbelülre tudjuk, 50 vagy 200 kcal, egyik sem mond semmit.

ugyanis ha kevés van benne, akkor is a nagy inzulin emelése miatt zsírosodásnak fog kedvezni a testedben.

ha sok kalória lenne benne, de nem szénhidrátok lennének az összetevői (utálom leírni, de pl. képzelj el egy updét 1-es gofrit) akkor nem emelne nagyon inzulint, nem raktározódna zsír.

na most az updéttel az a gond, hogy baromi egészségtelen, a gofrit meg kell próbálni mondjuk kókusz vagy mandula liszttel készíteni, és akkor természetesen ch szegény lesz.


ha pedig nem emelkedik az inzulin szint, nincs zsírosodás.


a kérdésed másik értelmezésében tényleg kellene a kalória tartalma, de ez az értelmezés instabil lábakon inog, mivel nem ismerjük (és te sem) a pontos anyagcserédet, emésztésedet.

2012. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

rendben

itt vannak a hozzávalók:

3,5 csésze liszt

1 csomag sütőpor

2 csipet só

6 tojás

2/3 csésze olaj

3 csésze tej (2.8%)

és attól, hogy dupla adag készült belőle több benne a kalória?

2012. aug. 27. 12:28
 3/8 Szoondiii ***** válasza:
17%

na most a liszt a keményítőforrás a tésztában. sajnos "jó" szokásunk a gabonákat rögtön tehén váladékkal készíteni, fogyasztani (ne haragudj, ha a kifejezéseim kellemetlenek).


bármennyi keményítő is legyen egy adagban, egy alkalommal, illetve alkalmanként fogyasztva szerencsére nem okoz gondot (kivéve, ha valakinek komoly érzékenysége van rá).

rendszeresen fogyasztva, a reggeli kenyér és a vacsora tészta között viszont nagyon jól ismert hatásokkal bír, a test felpuffad, rossz lesz az emésztés, illetve gyakori a zsírosodás.

leírom, nem egy szelet/adag/ vagy egy étkezés, hanem a rendszer teszi ezt.

2012. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szoondiii ***** válasza:
0%
azért keményítő tartalmat írtam, mert önmagában a kalória nem nyer értelmet. sok kalória zsírból nem raktározódik zsírként, de már kevesebb kalória szénhidrátból, tejből átállítja a testet zsír raktározásra.
2012. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.: )
2012. aug. 27. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide írom, de Szonditól szeretném kérdezni: akkor az is baj, ha mondjuk hetente max. 3-4dl zsírszegény tejet iszok meg? Csak mert nagyon szeretem és ez lenne az utolsó dolog amiről lemondanék...régen sokkal többet ittam, igazából a te hozzászólásaid miatt fogtam vissza a tejfogyasztást.
2012. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szoondiii ***** válasza:
46%

szerintem semmi sem baj, én másba fogok belehalni mint a tejivók, ennyi a különbség.

viszont nagyon szimpatikus, hogy miattam iszol kevesebb tejet, illetve te is jól jársz vele.


másrészről viszont nem szabad a gyakorikérdésekről informálódni, én bármikor adok egy olyan irányt, linket ahol el lehet kezdeni olvasgatni és tudománynál lukadsz ki, és még véletlen sem valami divatdiétánál. mert ha az itt válaszolókra hallgatunk, akkor vagy szétválasztó diétánál kötünk ki, vagy pedig teljes őrlésű gabona és szénhidrát evés nélkül nincs élet dietetikusi szemlélet mellett, amelyek tévesek.


szóval tessék olvasni, kétségbe vonni engem, nem mások véleményét (akik mondjuk bármiben személyem ellen állnának ki) hanem lehetőleg tudományos igényű írásokat olvasni, és akkor ezek alá fogják támasztani azt amit én is mondok, de hitelesebbek.

nekem a nevemet sem tudjátok. Aczél vagyok és örvendek, hogy kevesebb tejet iszol!

2012. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tudtam, hogy Aczél vagy! és Táplálkozásharcműves egy személyben! Ráismertem az írásod alapján.
2013. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!