Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális ez a 2,5 kg-os súly...

Normális ez a 2,5 kg-os súly ingadozás fogyás után?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 év alatt lefogytam 32-33 kg-ot. Azóta eltelt fél év, és tartom is a jelenlegi súlyom. De amióta elkezdődött a suli, nem nagyon figyelek a kajára hogy mit eszem, és a heti 4-5 alkalom sportolás lecsökkent max 2-re, mert egyszerűen nincs időm rá. Régebben minden nap mértem a súlyom, most már csak jó ha 2 hetente egyszer ráállok csak kiváncsiságból hogy mennyi vagyok. De mindig ingadozik pontosan 2,5 kg-mal, egyszer több vagyok annyival, egyszer kevesebb. Ez normális?
2012. okt. 4. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Hormonháztartás miatt, esetleg sok ch fogyasztás, gyógyszerek, növényi mérgek (glutén, autoimmun hatást kiváltó fehérjék), tejben lévő növekedési faktorok miatt abszolút előfordulhat ez az ingadozás.
2012. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, ennyi az normális. Van mikor több vizet, salakanyagot tart bent a szervezeted, van mikor kevesebbet. Ne a kilókat figyeld, hanem a kinézetet. Ugye, hogy abban nincs nagy változás ettől a 2,5 kilótól? :) Az meg nagyon szép teljesítmény, hogy ennyit fogytál, ehhez képest az a 2,5 kiló már nem számít szinte semmit. Próbálj egy rendszert bevezetni az életedbe, és akkor beáll szépen majd a súlyod, persze ingadozások akkor is lehetnek.


Az elsőre meg ne hallgass, ha van is abba valami, amit ír az nem egyik napról a másikra történne...meg amúgy is mindig túlzásokba esik a mondandóját illetően, attól függetlenül, hogy néha ír igaz dolgot.

2012. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet normális, leírtam a normális ingadozást hormonális okok miatt vagy leírtam?


Csak utaltam általános problémákra, amit valahogy egy beteg embernél sem akarnak figyelembe venni. Ezért még nem kell harapni.

2012. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Leírta, hogy lefogyott 32-33 kilót, fél éve tartja a súlyát. Akkor szerinted miért lenne hormonprobléma miatt ez a kis ingadozás? Ha az lenne, akkor 10 vagy akár több kilót is változna a súlya, hónapok alatt. Pajzsmirigybetegségnél megfigyelhető pl, van akinek hol túlműködik, hol alul, ezért ingadozhat a súlya. De az nem egyik napról a másikra, hanem hónapok alatt változik. Olvass utána, hogy egy embernek mennyit változhat naponta a súlya, ezek semmit nem számítanak. Csupán a salakanyag és vízvisszatartás okozza.
2012. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És én nem harapok, én is, és rajtam kívül szerintem elég sokan unják már, hogy mindent tudományosan akarsz megmagyarázni, és rögtön a legsúlyosabb okokat írod le, közbe meg tulajdonképpen egy kis semmiség okozza ezt az egészet. És pontosan tudom, hogy a hormonális változások hogyan hatnak a szervezetre, mert a közvetlen környezetemben van pajzsmirigy beteg, pont ezzel a problémával küzd, és hidd el, nem egyik napról a másikra ingadozik a súlya, és nem 2-3 kilót!
2012. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Unod, hogy tudományosan magyarázok?

AKKOR TAKARODJ HARRY POTTERT OLVASNI, vagy az iskolába. A világ tudományok alapján működik, azaz tudományokkal írjuk le a világ működését. Mi a büdös francot keresel itt, ha nem hiszel a tudományban?

Én is unok pár dolgot..


Azért hivatkozok hormonális problémák esetleges fennállására, mert alig találkoztam még emberrel, akinél ilyenek nem voltak. MERT GABONÁT ESZÜNK, meg TEJET. Így reális az ezek által okozott hormonproblémákra gondolni, mindig. Ha nem lenne, nem lenne ennyi zsírhurka ember.

2012. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy felkaptad a vizet :D nekem nem a tudománnyal van bajom, hanem azzal, ahogy te próbálsz bemagyarázni dolgokat. Régen miért nem voltak kövér emberek? Pedig gondolkozz mit ettek...amit otthon elő tudtak állítani: mindenkinek volt tehene, szegényebbeknek kecskéjük, azt fejték, csinálták belőle a túrót, tejfölt, sajtot, aludt tejet, ették a zsírszalonnát, kolbászt, kenyeret sütöttek házilag. Mit ettek szerinted kint a pusztában, amikor a földet művelték? Ettek volna rügyeket meg mindenféle ilyen hülyeséget, amiről te magyarázol? Fel is borultak volna az éhségtől 1 óra múlva, nemhogy egész nap álljanak a 40 fokba a napon, és kapáljanak! Végeztél te életedbe fizikai munkát? Nem hiszem. Egy órát nem bírnál ásni meg kapálni, a zöldségeidtől meg a füstölt hústól meg a rügyektől, gyökerektől aztán nem lesz annyi energiád, hogy te egész nap kemény fizikai munkát végezz!!! De hát egy tudományos munkatársnak nem is kell annyi energia, persze így el lehet tengődni egész nap. Megnéznélek nálunk az üvegházban, hogy gyomlálsz a 60 fokban egész nap. :) Sírva kínlódnál délben, hogy kaphass értelmes ebédet. Ennyi a probléma veled, tudod. Hogy te elmentél abba az iskolába, megtanultál pár dolgot az élelmiszerekből, és akkor rögtön világot akarsz váltani, és mindenki mást lehülyézel magad körül. Kíváncsi lennék mit mondanál egy olyan emberről, mint te, ha nem tanultad volna ezeket a dolgokat. Biztos vagyok benne, hogy nem az ő oldalán állnál. És arra is kíváncsi lennék, miket ettél te, mielőtt ezekről hallottál. Van egy elképzelésem...
2012. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óriási tévedés.

1. iskolákban olyat nem tanítanak, amikről én írok. Ezt te egyetemen dietetikusoktól, orvosoktól NEM fogod Magyarországon megtanulni.

2. harcművész sosem panaszkodik fáradtság miatt. Én sem.. nem ismersz, ne feltételezz keveset rólam :)

3. fizikai munka más mint az edzés, de most egészségről van szó. Egész napi fizikai munkát pedig hússal, zöldségekkel, gyümölcsökkel lehet bírni. Próbáld ki ;) A kenyér zabálástól csak leesik a vércukrod, és fáradékonyabb leszel. Normális élelmiszerek sokkal több használható energiát biztosítanak. A magyar paraszt nem azért evett sz.art, mert ez adott erőt, hanem mert nem volt más :)

4. honnan veszed, hogy régen nem voltak kövér emberek? Nem csak a mai zsírmócsingok számítanak kövérnek, ne feledd! Régen komoly munka volt, ahogy Te is dolgozol. Na most ez alapjaiban más körülményeket teremt. Néhány ezek közül: állandó kalória leadás - ugyan a mozgás nem fogyaszt, de ha valaki keveset eszik, ehhez képest dolgozik egész nap, az kevésbé fog elhízni. Belsőszervi zsírosodásról beszélhetünk persze, de mivel kevesebb sz.art ettek mint mi manapság, így ez sem olyan jelentős. De kövér és beteg emberek régen is voltak!

Pedig régen: nem volt tele fruktózzal minden,

több zöldséget ettek!

szalonnát ettek - ma cukrozott feldolgozott kajákat esznek, reggeltől estig CSAK kenyeret (vagy péksütit, vagy müzlit)

a mai gabonákban több a glutén és a káros anyagok

a mai tehén teje is más, mint régen.


Néhány apróság.. De régen sem voltak valami rohadt egészségesek, pont a tej és kenyér miatt, csak kevesebb ilyet ettek.


Még kitérnék erre a kemény fizikai munka dologra, felkaphatnám a vizet stb. de ebben a stílusban már írtam.. jólesett, de nincs kedvem már. Legyen elég annyi, hogy egy harcművész edzésben megpusztulnál. Főleg, ha előtte gabonákat ettél. Most kemények vagyunk? Leszóltuk egymás erőnlétét, na ki a nagyobb macsó.. Nem is ismerjük egymást, sok értelme van.. Ha rügyeket, zöldeket eszel és zsírt, húst akkor is stabilabb a vércukorszint, és több fehérje jut az izmoknak - jobb állóképesség, jobb agy teljesítmény várható. Ezek tények.

2012. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!