Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 50 kg fogyott már valaki itt?...

50 kg fogyott már valaki itt? Lehetséges 50 kg-t 8 hónapa alatt leadni? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 150 kg vagyok és jövő júniusig leszeretnék fogyni 100 kg-ra. Undorodom már magamtól. Próbáltam már mindent, de semmi nem segített. Kalóriaszámolgatást sehogy sem tudom megoldani mivel kész ételek vannak itthon mindig.

Nem érdeklenek az érvek, ne írjátok le 20-szor is, hogy megfelelő szénhidrát, fehérje és zsír mennyiség, ill. kalóriaszámolás. Jelenlegi körülmények között nem tudom megoldni. Koplalásba egyszer belekezdtem és 2 hét alatt közel 15 kg fogytam. De utána olvastam és mindenki írta, hogy egészségtelen stb.. Ezért abba hagytam, azóta már eltelt 3 év és a többi próbálkozásommal semmire sem jutottam.



2012. okt. 29. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne felkeresni egy orvost! Segít is, felügyelet alatt is leszel. -50 kg sok, ne akard 8 hónap alatt leadni!
2012. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan én nem fogytam 50 kilót, de megpróbálok segíteni. Ilyen nagy súlyfeleslegnél elég könnyen olvadnak le az első kilók. Ha nincs kedved a kalóriaszámolgatáshoz, próbáld ki hogy kistányérra szedsz magadnak a kajából, így úgymond a szemed is kielégül, és mégis csak kis mennyiséget eszel. Igyál sok sok vizet, mindig legyen melletted egy másfél literes üveg, így sosem felejtkezel meg majd róla. Délután menj el sétálni, esetleg hallgass közben zenét, vidd magaddal egy ismerősödet beszélgetni vagy csak kapcsold ki az agyadat. Kis lépésekkel haladj a célod felé, így nem lesz olyan nehéz megszokni a változást (itt nem a sétára gondolok:D) és nem adod majd fel olyan hamar. De a lényeg, hogy a célodat mindig tartsd szem előtt, hiszen senki más nem tudja helyetted megtenni, csakis te!


Motivációnak nézd meg a Valaha kövér voltam című sorozat epizódjait, ott fogytak ilyen 40-50 kilókat a fiatalok.:)

2012. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mozogj és kész. 150 kilóval tényleg 50 kiló csak úgy leolvad. Én 107-ről indultam, 99 vagyok, kb. 1 hónap telt el, picivel több. Szerezd be a Norbi duci tornát (4 rész), egyszerre sem kell megcsinálnod 1 DVD-d, ha nem megy, sétálj is. 1-1,5 óra mozgás nem árt, de neked elég kevesebb is, lehet többet nem bírna el a szervezeted.

Ha nem tudsz az étkezésen változtatni sebaj, de feleslegesen ne egyél, estére meg kerüld a szénhidrátot.


Egy ismerősöm fogyott le kb. ennyiről, ő esténként futni járt. (lehet felelőtlenség volt, de összejött) Kitartást, ha van kedved csatlakozz Facebookon a Cukornádkisasszony klubba, sok fogyni vágyó van ott, jó a hangulat. (senki nem bánt senkit és fel lehet buzdulni mások sikerein!)

2012. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

150 kg-val még egy jó darabig ne mozogjon, ha nem akarja,hogy tönkremenjenek az ízületei!

Szerintem pusztán nincs akaraterő. Mindenbe belekapsz, aztán ha két hét alatt nincs lent 10 kg,akkor feladod.

Nem kell kalóriát számolgatni, ésszel kell enni. Tehát gondolom azt te is feléred ésszel,hogy mondjuk este 7-kor nem kell bevágni egy pizzát, vagy 3 szendvicset.

Ha kész étel van, egyél belőle ebédre kevesebbet, délután gyümölcsöt, este túrót, zöldséget, sajtot, salátát, tojást stb.

Reggel mehet szinte minden!

Mozgás: séta! Neked még mást nem is nagyon szabad. Max. úszni! Aztán ha már lement legalább 20 kg, mehet mellé egy kis kocogás is!

2012. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ehhez te kellesz.

Nincsenek csodamódszerek, csak munka, meg energia, és időráfordítás van. Döntsd el, hogy ilyen akarsz maradni, vagy egy egészséges életerős ember. Ne a hónapokkal foglalkozz. Ha akkor(3éve) teljes erőbedobással dolgozol már most vékony lennél, akarsz még pazarolni pár évet az életedből, vagy végre tényleg összeszeded magad, és nem a kifogások mögé bújsz? Nem próbálkozni kell, hanem csinálni. Kezd azzal, hogy fele annyit eszel, amennyit most az olyan ételekből, ami nem segít a fogyókúrában (kenyér, tészta, krumpli), cukrot hagyd el teljesen, felesleges. Üdítő helyett csak víz. A készkajákat meg dobd ki a kukába. Egy főzeléket összedobni nem nagy ördöngősség, vagy egy húst meggrillezni,zöldséget párolni.. és még olcsóbb is, mint előkészített "ételeket" enni, ha erre nem vagy képes akkor neki se állj.


És sportolj, ússz ha van rá lehetőséged, nem terheli az izületeket, mint a többi sport, de ha nem megy jó a séta, kerékpár, a lényeg, hogy mozogj.

2012. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 50 kilo 8 honap alatt lehetseges. Ehhez osszeszedettnek kell lenned. Tervezz meg mindent, kerj segitseget pl. orvostol, vagy alternativ gyogyasztol. (nalunk egy orvosnak van ilyen vegzettsege). Koplalni nem kell, nem is jo. Napi 5x egyel abbol 2x 1- 1 gyumolcsot (lehetoeg ne banant) a tobbi pedig legyen valami zsirszegeny. Ezenkivul salata ecettel, es sok tea izesites nelkul (zoldtea a legjobb). Mozogj rendszeresen, es tarts ki. Keszits kepeket, igy figyelheted a valtozast, es nem megy el a kedved az eredmenyt latva. De az tuti, ha iszol napi 4x zoldteat, az segit az anyagcsere rendbehozasaban, (es nem okoz hasmenest sem)
2012. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem se mozogj még 150 kg-san. Szénhidrátszegény diétát javaslok. Próbáld ki pl. ennek a cégnek a felszívódó szénhidrátokban szegény termékeit: [link] vagy Szooó Judit kilófaló lisztkeverékét illetve termékeit, a Norbi szénhidrátszegény termékeit, esetleg a Gastroyal "zsírégető liszttel" készült ételeit. Ez utóbbi házhoz szállít. Egyik sem olcsó, viszont ez az egyetlen módja annak, hogy úgy fogyj, hogy ehetsz bármit ezekből a termékekből, mégis fogyni fogsz. Sok ember fogyott már a szénhidrátszegény tésztákkal, kenyerekkel, péksüteményekkel.
2012. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hello.


Olvastam a kérdésedet, és azóta eltelt 3 év, vagyis 4 mivel már 2016-ot írunk.

Először is elnézést a zavarásért, másodszor pedig volna egy kérdésem.

Azóta is sikerült önnek lefogyni?

Sajnos én magam is hasonló problémában szenvedek, főleg hogy tinédzser vagyok, és ezért még nehezebb.

Mi hamarabb várom válaszát. :)

2016. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tibor612 válasza:

Ha még aktuális...fejben dől el minden ez a legelső


én 180kg ról fogytam le 9 hónap alatt 116 kg ra .64 kg súlyvesztés volt , mindenféle csodaszer és orvosi ellenőrzés nélkül.ha valakinek van baja , akkor természetesen beszéljen az orvosával . Én és meguntam , hogy ekkora túl súlyt cipelek , többször próbálkoztam , de nem sikerült lefogynom ---és mikor eljutottam odáig, hogy már nagyon nehezen viselem el magamat, akkor ---...nem nagyon , hanem 1000xesen nagyon leakartam fogyni és nem érdekelt semmi más , hogy mellettem eszik a hurkát vagy a sajtos tejfölös lángost....doppingolt a tudat meg a MÉRLEG hogy egy hónap alatt sikerült 10 kg -tól megszabadulnom és elkezdtem egyre többet gyalogolni 1,5 km ről felment a napi távom 15km-re....voltak benne szünetek , hogy nem mozdul a súlyom hiába eszem 1000 és 1500 kcal között , gyalogolok és semmi változást nem mutat a mérleg....na ekkor nem szabad kétségbeesni , abbahagyni ...vannak holt pontok ...de a vége , hogy amit kitűz az ember , eléri és ettől azért megnő az önbizalma is . Miután elértem ill . az ember eléri a kívánt súlyt !!!! NA , AKKOR ÉR EL A LEGNEHEZEBB RÉSZHEZ...A SÚLY MEGTARTÁSÁHOZ...én sajnos ezt buktam el, valószínű azért , mert elveszett a cél ,ELÉRTEM , amiért küzdöttem ...60-azután még pár kiló lement így lett 64kg a célom elértem ,megkönnyebbültem ...húszonéves energiaszintem lett, pl két óra intenzív úszás után pihenten jöttem ki a medencéből ...nem cipeltem 64kg plusz súlyt... jó volt megpihenni kicsit többet enni , ebből is abból is élvezni , hogy az ember újjászületett ......NA EKKOR KELL NAGYON VIGYÁZNI....A LEADOTT SÚLY MEGTARTÁSA A LEGNEHEZEBB....AZ ÉLETMÓD VÁLTÁS NEM FEJEZŐDIK BE AZZAL , HA LEADTAM A SÚLYT , AMIT ELTERVEZTEM ...továbbra is nagyon oda kell figyelni az étkezés és a mozgás , zsírégetés összhangjára...ez minden embernél más , és ki kell tapasztalni ....nem szabad többet enni , mint amit elégetsz.....azelején nekem az első 3 hónap volt a legnehezebb , mert a testemnek ennyi idő kellett, hogy átálljon arra , hogy a csökkent kalória adagból termeljen annyi hőt és energiát , mint előtte 30 évvel minden nap a 20xosából , amihez hozzászokott....a megtartás a legnehezebb, de kitartás és sikerül het.

2016. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tibor612 válasza:

az étkezésről : semmit nem szabad enni amiben liszt van, amiben cukor, tilos a rizs , krumpli ,bab , lencse borsó, szalonna , füstölt dolgok bármilyen ...


szabad enni : párolt zöldséget akármennyit , párolt csirke mell , pulyka mell , halak húst,tojást , nyers zöldségleveket , nyers zöldséget , zöld tea, dió, mogyoró módjával...gyümölcsök módjával ....a vacsóra utolsó fogása , ha lehet legyen alma ...jótékonyan hat a bélre. cukror helyett stevia vagy xilit...az étkezés 80%-a legyen zöldség gyümölcs

2016. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!