Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális ez a testsúly 14...

Normális ez a testsúly 14 éves korban?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 173 centi, és 54 kiló, de soha nem éreztem igazán vékonynak magamat, igazából 11-12 évesen még 60 kiló közelében jártam. Mindenki azt mondja, hogy kezdek nagyon "gebe" lenni, és híznom kéne, de nem tudom rászánni magamat, orvoshoz ezért nem akarok menni, csupán arra vagyok kíváncsi, valóban olyan rosszak-e ezek az értékek, hogy el kéne gondolkodnom azon, hogy valóban segítségre szorulok, vagy csupán a környezetem reagálja túl? (sportolok, és szerintem viszonylag egészségesen étkezem, de igazból ettől csak többet adok le)
2012. nov. 15. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy 14 éves gyereknek ez a súly normális.

Nehogy leadj belőle!!!


Egy ugyanilyen magas felnőtt nőnek viszont kevés lenne ez a súly. Ennyivel kifejezetten soványnak számítana.

2012. nov. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt ember ezzel a magassággal 58 kiló alatt számít soványnak, kicsit soványnak lenni 14 évesen nem gond.

Én pl. középiskolában 178 cm és 65 kilóval vékony de elég izmos voltam. Kovács István Ko-konak 170cm mellett 57 kg volt a versenysúlya.

2012. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából mindig is kövérke voltam, szóval nem tetszett, amikor azt mondták, hogy szedjek fel egy kicsit magamra. :) De ha annyira valóban nem brutális a dolog, ám legyen :D
2012. nov. 15. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg tul sovany is vagy egy kicsit,de nem baj.Lehet az evek folyaman hizol egy kicsit.Folytasd tovabb az egeszseges etkezest es a sportot.Amugy mit szoktal enni egy nap?
2012. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, mit is... Müzlit, tízóraira almát és még valami apróságot, ebédre mindig mást (kb. 2-3 órakor ebédelek), heti egyszer tészta, rizs, ilyesmi, nem is feltétlenül olyan egészséges, de házi koszt, vacsorára meg szendvicset (ez van olyan 7 óra körül), aztán kész. Nem tudom, nem hangzik úgy, mint amitől fogynom kéne, de nem is egészségtelen. Minden van benne, ami a szervezetemnek kell.
2012. nov. 15. 19:42
 6/7 anonim válasza:

sokat kellene híznod.én 14 éves vagyok 158cm és 59kg,ez neked nagyon kevés a magasságodhoz képest.

Egyél csokit,pudingot és egyébb ilyen dolgokat ha gyorsan hízni akarsz.

2013. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is 14 éves vagyok, 160 cm és 42 kg, a védőnő mondta hogy ez teljesen normális súly.
2021. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!