Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezek jó inzulinértékek? (kép)

Ezek jó inzulinértékek? (kép)

Figyelt kérdés

Endokrinológusnál voltam, hormonokat nézetni ahol a prolaktin szint alacsony volt, erre kaptam is fogamzásgátlót, de nem ez a lényeg.

Az orvos inzulin szintet is mért, és ezek az eredmények jöttek ki a papíron:

[link]


Az orvos nem mondott rá semmi különöset csak hogy kicsit magas. Bár én nem értek hozzá de nekem 120 perces Insulin például elég magasnak tűnik.

Erre nem kéne már gyógyszert szedni?


Mert amúgy az IR betegség tünetei is eléggé jellemzőek rám:

-Hízékonyság,Főleg hasra hízás

-Izzadás

-Fáradtság,kimerültég


Emellett:

-Hajhullás

-Menstruáció 1-2 hónapos vagy akár fél éves/ egy éves elmaradása

-zsíros,pattanásos bőr



2013. jan. 15. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az értékeiddel nincsen semmi probléma. Szerintem teljesen jók. Te leginkább a vércukorszintjeidet nézd, számodra azok a mérvadók. Azok pedig teljesen rendben vannak.

Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az étkezés utáni 1-1,5 órás mérésed meghaladja a 7,8-8,0 értékeket; terheléses vizsgálatnál pedig a 11-et.

A többi felsorolt tüneted pedig inkább hormonproblémára utal. És ezzel kilyukadtunk oda, hogy miért mentél orvoshoz :)

2013. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!