Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy szégyellem magam. Mennyire...

Úgy szégyellem magam. Mennyire gond ez a szénhidrát többlet? Nagyon elszúrtam?

Figyelt kérdés

Reggelire megettem egy banánt és egy almát, tízóraira egy kiwit, majd utána ültem le felvinni az adatokat a kalória bázisba. És akkor láttam, hogy ez bizony 57 gramm szénhidrát. Így a napi ch fogyasztásom a többi napi étkezést is beleszámítva 81 gramm lesz.

Jajj úgy szégyellem magam, nem tudtam, hogy ilyen sok szénhidrátot tartalmaznak. De a kiwit imádom, nem kell több banán és alma, de a kiwiről nem tudok lemondani.

Nagyon elszúrtam a napom korán reggel?


2013. febr. 8. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem szúrtál el.
2013. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szénhidrátszegény diéta ? Akkor igen magas a szénhidrát bevitel.


A kiwiről nem kell feltétlenül lemondanod, 100 gramm kiwiben 15 gramm szénhidrát van, és az almában 14 gramm, ez nem olyan magas, együtt viszont már igen. Viszont a banán felejtős mindenképpen.


Ergo legközelebb választasz az alma és a kiwi közül, ezt is csak 1x egy napon belül, a többi étkezés már másról kell szóljon.

2013. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szálkásító étrendet próbálnám követni. Most majdnem annyi lett a szénhidrát bevitelem, mint a fehérje. :S
2013. febr. 8. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Legközelebb jobban odafigyelsz, a lényeg, hogy most már tisztában vagy vele.
2013. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen igen. Köszönöm.

A poén, hogy nem is szeretem a banánt, nekem túl száraz gyümölcs, a lédúsokat jobban kedvelem. A gyereknek vettem, hogy egyen egy kis gyümölcsöt, de neki sem kellett és hogy van vele az egyszeri szülő? Ne dobjam már ki ha drágán vettem, inkább megeszem. De ezentúl nem, majd megetetem a férjemmel, ő úgy is szereti.

2013. febr. 8. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Megint eltekintünk a táplálkozásbiológiától.


A gyümölcsök nem olyan gázak. Hiába 50g ch, az részben gyümölcscukor, élelmi rost.. fogyni fogsz hiába ettél gyümölcsöt. Még csak az sincs mint a szomszéd pizzás kérdésnél, hogy ha minden nap pizzázna akkor nem fogyna. Te ennyi gyümölcsevéssel még fogyhatsz, máshogy hat a gyümölcscukor mint a keményítő, szőlőcukor. Ez okozza a különbséget, ezért nem gáz hogy 'ilyen sokat' ettél.

2013. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát feltéve,hogy nem 40kg vagy, szerintem egyáltalán nem gond a 80g-os CH bevitel. Sőt hetente néhányszor akár 150g-ig is felviheted a bevitelt, ezt hívják szénhidrát-hintáztatásnak, annak érdekében,hogy kicsit meglepd az emésztőrendszered és ne lassuljon be az anyagcseréd. Csak próbáld hanyagolni a gyümölcsöket, nem diétába valók a gyümölcscukor miatt. Inkább az összetett CH forrásokra helyezd a hangsúlyt ( zabpehely, hajdina, barna rizs, teljes kiőrlésű dolgok,..)
2013. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze más források szerint a gyümölcscukor csak egy nagyobb, 40-50 grammos mennyiség fölött okoz problémát HOSSZÚ TÁVON, míg keményítőből (összetett ch) már kisebb mennyiség is erős vércukor ingadozást, magas inzulinszinteket okoz.
2013. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!