Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Újra elindultam a lejtőn, mit...

Újra elindultam a lejtőn, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 15 kg-ot fogytam, jelenleg 75 kg vagyok, 1 hete 73 voltam, de elkezdtem enni, és feljött a 2 kiló. Oké, nem túl sok, de a baj az, hogy képtelen vagyok letenni a kaját, mit tegyek???????
2013. febr. 27. 21:50
 1/7 anonim válasza:
ürítsd ki a hűtőd, és ha minden áron rágcsálni akarsz, rágcsálj aszalt gyümölcsöt. lehetőleg házi aszalásút. nekem bevált :)
2013. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés infó. Hogyan étkeztél, míg fogytál? Gondolom, nem volt elég élvezetes.

S azóta?

A lelkierődet sem ismerem, azt se, milyen ételhez ragaszkodsz, amihez nem kéne...

2013. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elindultál a lejtőn, akkor hadd guruljon. Előbb-utóbb úgyis ráfogsz jönni, hogy minél többet dolgozol magad ellen, annál hiábavalóbbá válik minden erőfeszítésed. Amikor kellően fog ez tudatosulni benned, akkor kicsit másképpen fogsz gondolkozni.


Amikor valaki elindul lefelé a lejtőn, annak gyakran okai vannak. De nem csak olyan okok, mint az akaraterő hiánya vagy a kedvtelenség- ezek még felülléphetőek.

A probléma viszont sok esetben az, hogy nem a helyes módszer szerint jár el adott személy. Rosszul csinál valamit, túl keveset vagy túl sokat, túl szélsőségesen vagy túl átlagosan, egyszóval becsúszhatnak hibák, amelyekre nem figyelsz oda, és aztán nem tudod mitől indultál meg lefele.


A szervezeted nem egy gép, figyelj oda, hogy miként bánsz vele. Ha helytelenül próbálod kezelni, akkor annak úgyis te fogod meginni a levét.


A legtöbb fogyókúra kudarc hátterében a túlzott szigorúság áll, vagy az irreális elvárások, a türelmetlenség, a figyelmetlenség. Ezek olyan dolgok, amiken aztán már az a furcsa, hogy az ember még csodálkozik, ha elcseszi velük az egész fogyást.


Nem elég csinálni valamit. Ésszel is kell csinálni. Különben bármikor felborulhat és rendszerint fel is borul.


Minden fogyás előtt át kell gondolni alaposan a programot: étrendet, mozgást, pihenést, szokásokat, részleteket, mindent. Tudni kell előre mi okozhatja majd a stagnálást, mik azok a dolgok, amiken esetleg meglehet csúszni a későbbiekben, stb.

Ha meglenne a megfelelő felkészülés az út előtt, akkor nem adódna annyi probléma, és az adódókra is volna megoldás.

2013. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egy éve 88 kg voltam, pár hónap alatt 83ra fogytam. A nyár végére 80 kg körül voltam, most fogytam be 73-ra.


Oda figyeltem arra, hogy keveset egyek, régebben diétáztam is (mindent kipróbáltam, a 90 naposat, a level diétát, a kalória számlálósat, mindegyikkel fogytam egy kicsit, pár kg-ot ugráltam, de nem volt vészes.

Most kezdtem táncolni, heti 2 alkalommal járok el,jól érzem magam, meg minden...


Sajnos kapunk ajándékba muffinokat, meg mindent ami egészségtelen, egész jól bírtam, nem ettem belőle, egészen 4 nappal ezelőttig... Azóta folyton eszem :s

(fel van fordulva a konyhánk, renoválunk, ezért nem tudok úgy étkezni, ezért gyors kaját eszek, vagy olyat, ami mikrózható)

Tegnap pizzát ettünk, de tudom, h 1 szelet is elég lett volna, bevágtam 3at. Utána leküldtem egy csokis muffint, majd estére még egyet :s

Tudom, hogy nem kellett volna, de nem tudtam ellenállni.

Ma is, hot dog, 2 muffin (bár ahogy számoltam, még 1200 kalóriában vagyok, így ma már nem ettem többet)


Van bennem kitartás, de kb 4 napja gyenge vagyok ilyen szempontból...

2013. febr. 27. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:

“ régebben diétáztam is (mindent kipróbáltam, a 90 naposat, a level diétát, a kalória számlálósat, mindegyikkel fogytam egy kicsit, pár kg-ot ugráltam, de nem volt vészes. “ – Ezekről beszéltem. Ezekről írtam, hogy helytelen módszerek és előbb-utóbb te fogod meginni a levét, még ha a legjobb szándékaid voltak, akkor is. Viszont ami elmúlt, az már nem számít.


A lényeg az az, hogy jelenleg mit csinálsz. Nem adtál választ arra nézve, hogy most milyen tervet követsz, mindössze azt írod, hogy valamiért kicsúszott az irányítás a kezed közül és ez bizony arra enged következtetni, hogy maga a terv nem volt valami jó.


Esetleg ha leírnád néhány sorban, hogy milyen volt a legutolsó fogyási terv amit követtél, többet tudnánk segíteni.

2013. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

próbáltam egészségesen étkezni, pl reggelre teljes kiőrlésű kenyeret ettem pulyka felvágottal, tízóraira 1 banánt, vagy egy müzliszeletet, ebédre főtételt, de kevesebb mennyiséget, vacsira salit (bár idővel annyira jóllaktam az ebéddel, hogy 2 óra után nem ettem. )

semmilyen édességet nem vittem be (a müzliszelet kivételével)

2013. febr. 28. 00:02
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nincs kezdet, nincsen vég, csak a tett van!!"

Ne azon sopánkodj, hogy mit ettél meg tegnap, hanem arra gondolj, mit egyél a következő étkezésedre!Ne azt csináld, hogy holnaptól majd...Mostantól!!

Én is életmódot váltottam a kis családdal együtt, tegnap ettem 4 szelet pizzát, de egyáltalán nem sopánkodom rajta, hanem bekalkuláltam előre, és így nyugodt vagyok, mert néha lehet kicsit lazulni, meg élvezni is a kajákat, csak ésszel!!

2013. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!