Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a LifeT! Lt...

Mi a véleményetek a LifeT! Lt nevű oldal cikkeiről?

Figyelt kérdés

Ahogy a cikkek írója is elmondja: rengeteg a hulladék a neten a fogyás és egészséges életmód témával kapcsolatban. Cikkeiben igyekszik egy konkrét irányt mutatni az egészséges életmód után érdeklődőknek, azonban sokan a hozzászólásaikkal (finoman szólva) nem értenek egyet vele. Nektek mi a véleményetek az írásai igazságtartalmával kapcsolatban?

[link] Blog.hu/2011/02/04/tudatos_taplalkozas_l



2013. márc. 1. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"azaz ha veszünk egy 30 éves felnőtt embert, aki mondjuk 78 kg akkor 78 x 5,5g tehát neki egy nap 430 g szénhidrátot kell bevinnie"


Ameddig olvastam nem volt rossz annyira, eléggé drugs bunny-ra hajazó írás, csak sokkal rosszabb kivitelben.

5,5g szénhidrát/kg eléggé vicces, főleg úgy hogy nem testépítőknek szánt tömegnövelő étrendről ír, hanem csak úgy. Ez így egy átlagembernek túl sok.

2013. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném hogy az idézetig olvastam.
2013. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 részt találtam ebből a tudatos táplálkozás cikkből, most fejezem be a másodikat, mivel én nem foglalkoztam ilyesmikkel sosem (és ha olvastam is róla, ki tudja mi volt kamu és mi nem?) nem tudom, hogy mit vehetek igaznak, és mit nem? Kíváncsi vagyok mit hoz még ki ebből, de kérlek adjatok valami támpontot, mit érdemes lefölözni belőle? Vagy inkább hogy érdemes táplálkozni aerob edzés mellett?
2013. márc. 1. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy divatos ez a dolog, de ennél a pontnál megállt nálam a hitelesség. Ennyi szénhidráttal nem lehet diétázni, sőt ennyi szénhidráttal egy átlagos nem sportoló ember simán hájasodni fog.

Sokkal inkább ezt olvasd el:

[link]

2013. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok hülyeséget beszél nagyon arrogáns stílusban, mert azt hiszi, hogy ez a menő, ettől lesz keménygyerek. A normális írásait meg lopja egy az egyben, a múltkor találtam nála egy bejegyzést, amit sima kontrolcé kontrolvével másolt a tesztoszteron.hu-ról.


Ha érdekel a normális diéta olvasgasd a body.builder cikkeit (tudom, te nem akarsz testépítő lenni, de most a diétáról van szó, azokat a cikkeket olvasd el).

2013. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2013. márc. 2. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően az eleje egész jó. Nem talált fel semmi újat, de összeszedte az anyagokat és egy kezelhető és feldolgozható formában írta le. Emellé még egy-két motiválóbb anyaga is van. Csak egy idő után átfordul ez parasztvakításba. Nem tudom, mennyire követted nyomon a blogot, úgy érzem a kérdésed alapján, hogy csak most találtad meg. Az elejét ajánlom, hogy olvasd el, egy-két ütősebb cikk is van még akkorról.

A mostani egofényezés meg félrebeszélést viszonyt hagyd figyelmen kívül. A futást sem ajánlanám, mint fogyókúrás mozgásformát. Én is Drugs Bunny könyvét ajánlanám inkább elolvasásra és megfogadásra, mint egy kis huszonéves hiteltelen gyereket. A legtöbb cikke viszont legalább nem a sajátja, úgyhogy ártani nem árt vele :)

Átlagembernek fogyáshoz teljesen jó, legalább már leszedte az 1000 kalóriás étrendjét és hasonló agymenéseket. Én azt gondolom, hogy motivációnak jó, pár napos mintaétrendek keresésében és összeállításában jó, de magadnak kell ezt inkább kitalálnod… de hogy példaértékűnek semmiképpen nem mondanám, az biztos.

A stílus pedig nagyon elcsúszott egy ideje, mivel önmagával szemben mindent megenged, de fikázza az összes többi embert, illetve akinek más a véleménye, az is egyből hülye. Szóval annyira nem mélyednék bele a helyedben.

Ami még jó kiegészítő, azok a shapeshifteres diétás receptek, bár ott is bele lehet futni érdekes alapanyagokba, ami szerintem kevésbé egészséges, de ezt mindenki maga döntse el, hogy mit használ fel az olvasottakból. Valamint lehet nyugodtan olvasgatni az interneten egyéb egészséges recepteket, edzésterveket (pl. crossfit... nem pedig a futás)

2013. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!