Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok, ha jóval...

Miért nem fogyok, ha jóval kevesebbet eszem és többet mozgok?

Figyelt kérdés

Rohadtul elegem van ebből az egészből!

Már 3 hónapja fél adagokat eszem ebédre, tésztából vagy rizsből még kevesebbet, 90%-ban tk. lisztből készült pékárut eszem, de csak reggelire, vacsorára pedig salátát és grillezett csirkemellet vagy sajtot.

Közben lenyomok 2-3l citromos (frissen facsart) vizet, míg előtte kb. max. 1l-t ittam, a cukrot pedig lecseréltem stevia-ra.

Ja és heti 3x30 percet futok és 1x járok spinningre.

Emellett szedek krómot és C-vitamint is.

Édességet eszem ugyan, de jóval kevesebbet és előnyben részesítem a kevesebb kalóriát tartalmazókat, ill. az étcsokit, amiből 2-3 kockával eszem.

Mi a franc lehet az oka, hogy egy dekát sem fogytam?


Persze tudom, sok mindent lehetne még javítani az étkezési szokásaimon, csak azt nem értem, hogy ha már így is változtattam egy csomó mindenen és a korábbi inaktív életmódomhoz képest heti 2,5 órát mozgok, akkor miért nem fogyok?????


2013. ápr. 30. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

sok oka lehet-

nincs meg a kalória deficit valszeg.

rosszul van időzítve az evés.

elmúltál 30 lassabb az anyagcsere.

az összetételt nem részletezted,itt is van bukási lehetőség,főleg ha a fehérjét is felezted.

és persze az edzést sem viszed túlzásba.

jah most látom még édesség is van,akkor az első tipp lesz a legvalószínűbb.

2013. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tételezzük fel, hogy eddig kb. 3000 kalóriát ettem naponta, főleg szénhidrátból, nem ittam és nem mozogtam.

Akkor ha 2000 kalóriát viszek be mostantól, kevesebb szénhidráttal, ill. 3x annyit iszom és többet mozgok, akkor sem fogok fogyni?

De miért, ez tök logikátlan, nem?


Tehát csak akkor fogyhat egy ember, ha csak csirkemellen él zöldséggel és túróval plusz napi 2 órát edz? Főleg ha 30 feletti?

2013. ápr. 30. 22:42
 3/10 A kérdező kommentje:

Fehérjét nem feleztem, sőt igyekszem többet enni belőle a szénhidrát kárára :)

Edzeni meg egyelőre nem tudok többet. Egyrészről mert már a 30 perc futást is soknak érzem, másrészről pedig dolgozom és van 2 gyerekem, szóval nincs időm napi 2-3 órákat izzadni :( Heti 1 spinninget tudok megoldani, max. 2-t.

Amúgy 173/72 vagyok, 32 éves.

2013. ápr. 30. 22:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem csak akkor fogyhatsz,de igen,elég valószínű,hogy az hatásos lenne.

pl-

[link]

vagy a másik megközelítés-

[link]

de calt és összetételt itt is kell számolni,viszont ez nem annyira kötött időben.

és az 1500-1600 cal valszeg elég lesz neked.

és nincs ilyen,hogy kevesebbet ebből abból.

mérleggel kiméred szépen.

2013. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, hogy logikátlannak tartod ezt, de bonyolult dolgok ezek s a kalóriabevitel nem mindig korrelál erősen a fogyással. A kalóriaszámlálás egyeseknek nem jön be, ez van. Az összetétellel kell csinálni valamint, értem, hogy azzal is próbálkozol, de úgy látszik, az kevés. Én elhagytam a glutént, szinte minden laktózt és a cukrot, ez önmagában abszolút nem ért semmit. Nem lepett meg, mert én eleve stagnáló típusú és hedonista vagyok :D Levittem a szénhidrátot (nyilván eszem édességet naponta, de attól még vittem le belőle), s fel a zsírt, a mozgásom inkább csak ház körüli munka lett, s eme aktivitás valahogy csökkentette az étvágyamat, bár azért az 1500-1800 kalória biztos megvan (számolja a fene, amúgyis esélytelen, hogy pontosan ki tudjam számolni, a kalóriaszükségletemről pedig végképp fogalmam sem lehet)... S látványosan elkezdtem fogyni, bár ez még nincs régóta. Sokat utánaolvastam dolgoknak, nos, tudja a fene, mitől van ez, de számomra láthatóan van élvezetes út, szerintem a legtöbbeknek van megoldás, csak meg kell találni a testhezállót.

Hmmm bocs, mikor elkezdtem, értelmesebbnek és hasznosabbnak tűnt, de lehet, hogy nem tudsz majd vele mit kezdeni... Nem egyszerű, nem feltétlenül igazságos, hogy mitől fogysz, de csak lazán, próbálkozz és ne feledd, hogy ne szenvedtesd magad, mert azt nem fogod bírni (vagy ha mégis, akkor is rossz lesz Neked). Addig semmiképp, amíg nem próbáltál ki pár élvezetesebb módszert...

2013. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd el a rizst, krumplit, lisztes ételeket (tészta, kenyér), édességeket, hüvelyeseket. Meglesz a hatása.

Reggelire egy jó kis szalonnás rántotta salátával vagy párolt zöldséggel kenyér nélkül és megvan a napi induló energiabeviteled.

2013. máj. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
egyátalán nem fogytál? Én egy időben nagyon kövér volt, és betegesen keveset ettem, de néha már azzal se fogytam, mert a szervezetem megszokta a napi 3 joghurt+1 óra futás kombót. Lehet, hogy nálad is valami ilyesmi van, nem?
2013. máj. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jozso89 válasza:
26%
Az peeecsafüst. Én heti 4x járok kondiba 2,5 órát, plusz minden nap 1 óra futás és ha havi 2 kilo lemegy sokat mondok.
2015. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 IRIS B. ***** válasza:
100%

hasonló cipôben járok, mint a kérdezô és mivel már nem tudok mit kitalálni ma megyek orvoshoz ezzel a gondommal, már azt gyanítom, hogy valami hormonális dolog lehet.

egész életemben szenvedtem, gyötörtem magam, hogy ne hízzak el, soha nem engedhettem el magam, mert azonnal elkezdtem hízni, így mindig éheztem, mellette mindig sportoltam, de soha nem tudtam így sem elérni normál súlyt 162 cm-sen folyton 57-60 kg között mozogtam, hiába próbáltam lejjebb szorítani.... a lányom születése után a megmaradt 66 kg aztán akkora traumát okozott, hogy elkezdtem egyszerûen nem enni4-5 napon keresztül nem ettem semmit, utána öklendezve valamit és ismét napokig semmit....mikor már anorexiaközeli állapotba keröltem, 45 kg voltam ruhástól, rájöttem, hogy ez se túl jó és már nem is érdekelt mi lesz, abbahagytam az aerobicot, bicajozást, futást és elkezdtem azt enni amit akartam.... láss csodát, kb. 1993-2005-ig minden féle diéta, meg sport nélkül tartottam a kb.50 kilós súlyt, életem legcsinosabb korszaka volt, úgy, hogy semmit se tettem érte.... na de ekkor 8 hónap alatt meghalt a férjem és ugyan semmit nem változtattam az étkezésen 3-4 év alatt 22 kgt híztam.... azóta ismét többszörösen nekilódultam fôleg az alacson CH-s diétának(max.15-20 g/nap), amivel ha leadok 6 hónap alatt 16 kg-t, mikor visszaállok nagyjából normális étkezésre, mint körülöttem bárki, 3-4 hét alatt visszajön az egész... az alacson CH-s diétával mondjuk nem éhes az ember legalább, de annyira unalmas, hogy mindentôl elmegy az életkedvem, na meg hogy lehet így élni? mindent kiiktatni, csak hús-zöldség, hús-saláta kombóval, néha nehéz is megoldani. 51 éves vagyok, de mára már a 15-20g/nap-os CH-val se megy le 1 deka se.... van valaki, akinek hasonló a problémája?

2017. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta rájöttetek valamire? Megosztanátok?
2022. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!