Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki tisztázná nekem az...

Valaki tisztázná nekem az izomból, zsírból fogyást?

Figyelt kérdés
Folyamatosan olvasgatok minden fele, hogy izomból fogyni, zsírból fogyni stb..., de honnan tudom, mikor honnan fogytam és, hogy mit csináljak, hogy izomból vagy zsírból fogyak minden érdekel ami ezzel kapcsolatos.

2013. jún. 29. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő vagy, átlagos magasságú és 10-15 kilónál nem több felesleg van rajtad, akkor a tested kb egy harmada zsír egy harmada izom a maradék harmad pedig csont, bőr és a szerveid. A csontozat fix, az izomzat és a zsír az ami meghatározza a formád. A csont és bőr, meg a csont és zsír nem jó.

A zsír csak egy energiaraktár a bőr alatt, genetikailag meghatározott hogy kinek melyik testrészén gyűlik jobban. Az izom viszont élő sejtekből áll amik folyamatosan energiát használnak, mint ahogy te a levegőt. Ezen kívül megújulnak hogy életben maradjanak amihez építőelemekre van szükségük. Valamint az izmok is raktároznak energiát de nem zsír hanem cukor molekulák formájában. 1 gramm cukor az izomban (vagy a májban, az is raktároz) megköt négy gramm vizet amikor beépül. 1gramm cukor 4 kalória, tehát 4 kalória elégetésével 1+4= 5 grammtól szabadulsz meg. ezzel szemben ha zsírt használsz 9 kalória elégetésével is csak 1 grammtól szabadulsz meg. Az izmok anyaga, energiatartalma és a bennük megkötött víz gyors leadása az amire az idióta fogyókúrák építenek. Ha keveset eszel, ezeket éled fel könnyen és gyorsan. Ha keveset eszel, akkor a tested érzékeli hogy éhínséges időszak van és a túlélés érdekében nem a zsírokból próbál meg energiát nyerni hanem az izmokból. Ez azért van mert ha izmot épít le akkor a kevesebb megmaradó izom kevesebb energiát fogyaszt, plusz az izomból létfontosságú tápanyagokat nyerhet. A másik ok hogy a zsír is létfontosságú, takarékoskodni kell vele hogy mindig jusson arra ami nélkül egyszerűen meghalnánk, a tüdő a szív, az emésztés működtetésére.

Az izmok ellensége a koplalás. A jojó effektus az amikor egy ilyen koplalás után az izmok megpróbálnak végre regenerálódni, de a zsírral is még takarékoskodik a test, hogy ha megint éhínség jönne legyen miből túlélni. Így a zsír és a víz visszajön amint van miből. Az izom sajnos nem jön vissza amíg a testünk nem igényel komolyabb izomzatot az életmódunk miatt (sport). Aki mindig soványra koplalja magát és nem sportol az egy idő után két falattól is hízni fog az alakja meg soványan is szörnyű lesz.


Az izmok építő anyaga a fehérje, a raktáraikat hatékonyan lassan felszívódó szénhidrátokkal lehet visszatölteni, mivel csak lassan tudnak tápanyagot felvenni, a gyors szénhidrátok (cukor ,keményítő) gyorsan tovább is haladnak a zsírraktárakba. A magas rosttartalmú dolgok jók mert a rost lassítja a felszívódást.

Ha úgy diétázol hogy az izmokat ellátod tápanyaggal, (fehérje) de a zsírraktárak utánpótlását csökkented (cukor, zsír) de a megfelelő hormonális működéshez az esszenciális zsírokat biztosítod, a megfelelő emésztéshez a rostokat, és millió +1 ok miatt a megfelelő folyadék mennyiséget is, akkor a tested egyszerűen egészségesen és megfelelően fog működni miközben nem lesz szüksége a zsír felhalmozására. Ha sportolsz szépen fokozatosan csökken a felhalmozott zsír, mert a testnek nem lesz oka a vésztartalékot pótolni ,ha egyszerűen mindent megkap.

A tükörnek kell fogyni nem a mérlegnek. Bár mivel a hangulatunk és a fényviszonyok befolyásolják milyennek látjuk magunk, a mérleg egy jó kontroll lehet. (Ha mindig azonos állapotban ,pl éhgyomorra +wc után, hetente vagy kéthetente egyszer használjuk, és nem görcsölünk az ingadozáson ami még így is megesik)

2013. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bakker mennyit írtam
2013. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 moosenstein ***** válasza:
Sokat, de jot! Minden szavaddal egyet ertek. ;)
2013. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló:


Hűha, nagyon hasznos volt ezt olvasni, köszönöm szépen! Lehet egy kérdésem?


"Ha úgy diétázol hogy az izmokat ellátod tápanyaggal, (fehérje) de a zsírraktárak utánpótlását csökkented (cukor, zsír) de a megfelelő hormonális működéshez az esszenciális zsírokat biztosítod, a megfelelő emésztéshez a rostokat, és millió +1 ok miatt a megfelelő folyadék mennyiséget is" -->


Az esszenciális zsírok alatt mit értesz pontosan? Persze van google, de kíváncsi lennék, te mit mondasz. :)

Illetve a szénhidrát csökkentése az nem hasznos még? Még kezdő vagyok a témában, egyelőre csak olvasgatok, ezért lehet, h tévesen tudom, de szénhidrát alatt értem a kenyér és péktermékeket, tésztákat. Vagy ezekre a magas szénhidrát tartalom helyett mit mondanál?


Az írásod tényleg hasznos volt, köszönjük :)

2013. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülök hogy átjött! :)


a "cukor" csak egy pontatlanság az írásomban ,valóban szénhidrátot kellett volna írnom. Minden szénhidrátot csökkenteni kell, de nem mind egyforma, megfelelő minőségben szükség van rájuk a fizikai aktivitástól függően. erre azért nem tértem ki mert így is kilóméteres volt az írásom. meg ez egyébként is egy kényes kérdés, ha életmód váltást javaslok akkor lényegében mindent meg lehet engedni, csak a mértékekkel kell nagyon figyelni. de a szakszerű diétánál az is felmerül hogy még a teljes kiőrlésű dolgokat és a legtöbb gyümölcsöt is hanyagolni kéne. Ha ilyen diétát folytatsz akkor viszont ki is kell számolni a tápanyagokat. Az árpagyöngy, barna rizs, zabpehely mindenképpen magas rost és ásványi anyag tartalmú gabonák, zöldséggel és hússal fogyasztva teljesen ideális az inzulin indexük. (a glikémiás indexe viszont a rizsnek magasabb de ez egy nem cukorbetegnél nem gond). Szimpla életmódváltásnál a teljes kiőrlésű dolgok, durum tészta, fehér rizs is játszanak. A hüvelyesekből ,zöldségekből bevitt szénhidrát pedig mindenképpen a legjobb. Ha diéta mellett döntesz és kalória bevitelt csökkentesz akkor vagy a szénhidrátot kell drasztikusan lecsökkenteni, vagy a szénhidrátot egy kicsit és a telített zsírokat drasztikusan. Mindenki másra esküszik, alkat és életmód függő ez.


Esszenciális zsírok, a tengeri halak alapvetően azért jók mert magas az omega 3 tartalmuk, ezért időnként nem árt halat enni, sőt hallottam már olyat táplálkozás kutatótól hogy főként azt kéne, csak sajnos drágák a csirkéhez képest. Az omega 6ot gyakorlatilag az összes olajos mag és az azokból kisajtolt olaj tartalmazza. Aki nem zabál állandóan halat annak a legjobb a lenmag mert ebben van a legtöbb omega 3 is a növényi források közül. Zöldség köretre öntve kevés lenmagolaj , vagy bármilyen töményebb ízű turmixban fogyasztható minden nap. Aki kemény megissza magában :D

lenmagot meg sok mindenbe bele lehet sütni, de amikor olyanod van más magot fogyasztasz és kész, nem kell ennyire kidekázni.


Az a vicc hogy még életemben nem diétáztam fogyás céljából. De egészség szempontjából is tudni kell mi micsoda.

2013. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ(okat) nagyon hasznos volt és teljesen érhető. Azt esetleg megtudnád válaszolni, hogy ha edzek és utána mérlegre állok akkor nem mutat változást mielőtt edzettem, de másnapra vagy kb. 12 órával később jelentősen többet mutat(1-2 kg) a mérleg 1-2 napig (kb. ameddig az izomláz tart :D) de utána jelentősen kevesebbet mutat(-2 - -2,5kg)
2013. júl. 1. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!