Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan nézzen ki a diétám ha...

Hogyan nézzen ki a diétám ha fehérje porral egészítem ki?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 10:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Általában reggel 9-11ig edzőteremben vagyok egy héten 3x.

1óra kardió és után erősítés. 2hete kezdtem a diétát (reggel nagyobb rész szénhidrát ebédre fele szénhidrát-fele fehérje este csak fehérje. tizórai gyümölcs uzsonna kaukázusi kefir, joghurt... és persze sok zöldség és 3liter víz)) és 1hete az edzést. Fogyni szeretnék 10 kilót és jó formába jönni, így 1évvel szülés után. Szeretném még jobban felturbózni. Mit ajánlanátok? Például fehérje bevitelnél lehetetlennek tartom hogy annyi csirkemellet magamba tömjek. Valami zsírégetés fokozó is jó volna. Igaz annyi mindent olvasni itt, nem tudom eldönteni melyik a nekem való.

2009. nov. 15. 11:22
 2/5 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Maga a fogyás, mint olyan nem annyira bonyoltult folyamat, inkább azt mondanám, hogy összetett.

Tehát van némi tárgyi feltétele. Legyen otthon: konyhai és fürdőszobai digitális mérleg, teflonserpenyő, és olivaolaj.

Nem árt, ha futáshoz használsz jó futócipőt, és megfelelő ruházatot, és nagyon nagyon nagyon hasznos volna ha beszereznél ehhez az edzéshez egy pulzusmérőt.


Az edzés része: A futást ajánlom több okból is. Egyrészt fele annyi idő kell hozzá mint bármi más sporthoz, pl fél óra futás = 1 óra bringás edzés.

A másik pedig, hogy olcsó, bárhol, bármikor, bármilyen időben űzhető. Hidegben, szélben, melegben egyaránt, fontos a megfelelő ruházat.

A súlyzós edzés nem kell hogy heti 3 nál több legyen, mint ahogy a heti 3 futóedzés is jó kezdetben.

A fokozatosság nagyon nagy közhely, régen én is semmibe vettem, de most már, edzőként tudom, hogy nagyon fontos tényező.


Futóedzésről: heti 3 x, egyenletesen elosztva, pl H - SZ- P, kezdj 10 perccel, nagyon lassú kocogással, nem kell gyorsan futni, sőt a lassabb futástól jobban ég a zsír az elején (ehhez kéne a pulzusmérő már az elejétől fogva, ugyanis, ahogy edződsz, úgy fog észrevétlenül növekedni az edzésintenzitás, és gyorsabb futásnál is a testzsírodat fogod használni, ehhez legalább 2 éves folyamatos edzés kell, tehát nem holnap lesz így). A tempó lassú, beszélgetni még lazán tudj benne, olvass szakirodalmata helyes testtartásról stb. Ezt a 10 perccet növeld hétről hétre 2 perccel, amig el nem éred az egy edzésen 1 óra folyamatos futást. Ha nem bírod sétálj addig, amig helyre nem áll a pulzusod. Ehhez még annyit, ha már tényleg van pulzusmérőd írj privit, és akkor mégmélyebben beleviszlek a dolgokba, mert úgy látom nem vagy elveszve.

Edzés előtt melegíts be mindenképp, és edzés után azonnal öltözz át otthon, így elkerülöd a megfázást.

Edzés előtt és után sok vízet igyál, ezzel is hozzásegíted a tested az anyagcsere gyorsaságának fenntartásához.


Súlyzós edzésről: Heti 2-3 alkalom, 1 óránál itt se legyen több, edzhetsz csak felsőtestre egy nap, csak alsóra, vagy teljes testet is edzhetsz, az intenzitásnak itt nem nagy szerepe van, nyilván minimáls súlyokkal kell dolgoznod majd, ami nem is baj. Arra figyelj, hogy a gyakorlatokat helyesen végezd, és tarts sorozatonként 1 perc pihenőt! Folyamatosan igyál közben, és edzés után is.


Táplálkozásról: Az egyik legfontosabb tényező.


Folyadék: mentes víz 20 kg / liter, tehát 80 kilósan 4 liter / nap,


Vitamin: nem kell mondanom, egyértelmű hogy mennyire fontos szedni, a mai zöldség, gyümölcsöknek nincs akora tápértéke sajna mint 150 évvel ezelőtt.


Szénhidrátok: nagyon fontos, edzéshez elengedhetetlen.


Egyszerű szénhidrátok: a magas GI jű ételek többsége ilyen: pl. fehérrizs, barna rizs, tészta, burgonya, banán, bizonyos gyümölcsök. cukrok, energiaitalok. Többségük a májglikogént töltik. Ezért fontos hogy edzés alatt és után kapjon belőle a szervezet, részletesen lásd később.


Összetett szénhidrátok: na ezeket kell enni a nap többi részében, ide tartoznak, a teljes kiörlésű kenyerek, tészták, a zabpehely, az alma, a körte, a lencse, a vörösbab, a szójbab..stb. lásd alacsony GI jű ételek.


Reggel és edzés alatt, közvetlen edzés után kötelező az egyszerű szénhidrátok bevitele, a nap többi részében pedig az összetett szénhidrátokat részesítsd előnyben.


Célszerű edzés után 4 az 1 hez arányban szénhidrátot és fehérjét bevinni. Azért kell ennyire kevés fehérje ekkor, mert az energiavisszaépülésében elengedhetetlen, hogy ne legyen jelen a fehérje, mivel másnap is edzeni szeretnénk.


FEhérje: nagyon fontos az enzimképzésben, a hormonális egyensúly fenntartásában, és természetesen az izomszövet építésében és fenntartásában, : ezek: tengeri halak, csirke pulykamell filé, tejtermékek, a TEJ NEM!, a tojás, fehérjekiegészítők. stb.


Példa normális, sporttudományi alapokon nyugvó diétás étrendre, forrás, body. builder.hu


[link]


Sok sikert, ha van még kérdés, privi.

2009. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok privit íni, mert nem állítottad be.
2009. nov. 15. 18:43
 4/5 Krisz85 ***** válasza:
Már meg is történt :-))
2009. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én pedig már írtam is.
2009. nov. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!