Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ezentúl többet mozgok, és...

Ha ezentúl többet mozgok, és kevesebbet eszek akkor lefogyhatok? Több lent

Figyelt kérdés

Szóval , 15 éves vagyok , és 168 centi illeve 75 kiló.

Nem vagyok izmos , és gondoltam hogy elkezdek futni , esetleg biciklizni ! Illetve este már nem fogok enni , és ha eszek is akkor nem olyan hizlalót (kevesebb húst, több zöldséget).

Persze mindennapos tesink van , illetve heti 1x elmegyek teniszezni , ezek mellé gondolom még a biciklizést + a kevesebb/másabb bevitelt.


15/f



2013. nov. 2. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A kevés edzés sok mozgás = fogyás, egészség egy túlegyszerűsített, semmitérő régi elmélet.


15 évesen neked sokat kellene enned, értelmes kaját kellene enned, és értelmes mozgást kellene végezned.


A futás értelmetlen és rossz (persze egy nőnek rosszabb lenne mint neked, de neked sem jó) a biciklizés meg alig-alig mozgás, éppen csak a lábadat mozgatja át.


Sok húst kellene enni, a húsban zsír van, sok zsír és hús jó. Sok zöldséggel, lényeg hogy kenyér (búza, rozs, árpa, kukorica, rizs..) és tej (joghurt, túró, sajt, szóval tejtermék) és cukor nélkül egyed.

Az ember ragadozó, nyilván próbálsz sok húst (halat, szárnyast, mindenfélét de nem feldolgozott szójás, cukrozott műhúst!) enni. És gyűjtögető, tehát mehetsz salátára vadászni is, olajos magvakra.. Ez így tökéletes. Máshogy viszont nem jó. Kevesebb hús, több zab (meg ki tudja mikkel helyettesítené még az ember a húsevést) ROSSZ.


A mindennapos tesi lópikula. Az megint csak egy kis mozgás. Nem sok, nem túl értelmes, csak a punnyadásnál jobb, valódi értéke kevés van (de Magyarországon már ez is valami, ezt is értékelni kell tudni).


Legjobb lenne persze mindenkinek Qigongozni, Jógázni és önvédelmet (harcművészeteket) tanulnia, férfiaknak azért mert férfiak, nőknek pont azért mert nők. És mellette gyúrogatni, erősíteni ésszel. Tenisz is egy olyan sport, hogy élvezetes de sz.ar (már bocsánat, de imádok enyhén alpári stílusban írni). Csak arra jó, hogy 18 éves korodra tisztességesen fájjon a könyököd, térded és kezdj el táplálék kiegészítő ízületvédőket vásárolni.. :))



Próbálj ésszel edzeni, gondolj bele hogy a futást buta tinicsajok és a testükhöz semmit sem értő idősebb nők csinálják (és betegszenek bele), a tenisz megint nem egy férfias sport, biztos jó szórakozás..


Küzdősport, harcművészet aminek értelme van. A harcművészet még az egészségről is szólhat. Egyébként meg jógával kell kombinálni a küzdősportot, és akkor már-már ilyen tökéletes edzést kapunk, csak ezt neked senki nem mondja el általában, egy fecske (én) pedig ritkán csinál nyarat :)

2013. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi , és ha ezt így csinálnám akkor gyorsan le tudnék fogyni? Vagy gyorsabbal eltűnne a háj (nincs sok , max. 5 kiló)?
2013. nov. 2. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Hihetetlen milyen sok új dolgot tanulok ezen az oldalon...ma például azt,hogy a futás és a tenisz egy sz@r és értelmetlen sport ellenben a harcművészetekkel.


Bárcsak tudnám,hogy azért mert te egy sportág elkötelezettje vagy miért kell minden mást leszólni és csak a sajátodat isteníteni?! Nem csodálkoznék rajta ha emellet még paleós is lennél.


Kérdezőnek: Nyugodtan fussál csak,ha fogyni akarsz azzal fogod elérni a legtöbbet és nagyon jól fog fejlődni az állóképességed,pláne ha intervallum futás edzéseket csinálsz. De mivel erősödni is akarsz nem ártana eljárni kondiba és előtérbe helyezni a súlyzós edzést is ( mondjuk a bicikli helyett)és edzés után fehérjedús étkezést válassz,hogy segítd az izmaid fejlődését.

Még csak 15 éves vagy...ezért még véletlenül se koplalj,de az édességeket,rágcsákat,fehérlisztes dolgokat próbáld kerülni.

2013. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: normál ütemben fogynál.. ahogyan kell.


Válaszoló: nyilván paleós vagyok (vagy hasonló), mi értelme lenne rájönni a dogmatikus idióta ősi sportelmélet hibáit, aztán meg tönkretenni a testet gluténos szemét kaják evésével. Értelmetlen.. a kettő együtt megy, a gondolkodó ember nem csak az edzésében vagy csak az étkezésében törekszik jobbra, hanem próbál az egész életében következetes lenni, és jobbra törekedni (jobb egészség, jobb értékrend, jobb teljesítmény.. kinek mi).



A tenisz és a futás azért sz.ar, mert tönkreteszik az ízületeket. Pont. Nem kell egyetérteni, de ezek már lejárt viták.. nem kell újra és újra körbejárni. Amíg ebben az országban a lakosság többsége beteg, addig pontosan ugyan úgy le kellene cserélni a krónikus ártalmakkal járó értelmetlen kis sportocskákat értelmesebb, hasznosabb és egészségesebb, építőbb jellegű mozgásformákra mint az ócska liszteskaja zabálást szintén értelmesebb táplálkozási alapokra. Mondjuk hús-zöldségevésre.


Ez így van. Márpedig én nem a saját 'sportom' elhivatott hirdetője vagyok, én általánosan az értelmes mozgás hirdetője vagyok. A saját edzésem, mozgásom egy kissé titkos, hiszen taktikai közelharc, minél kevesebben ismerik a fortélyait, annál több meglepetés van az én tarsolyomban. De a futkosás és a teniszezés.. szóval annyira az alja, annyira populáris divatmajomkodás már, el sem gondolkodnak az emberek hogy miért csinálják, hogy valójában miért jó vagy miért lehet rossz.. a futás a gondolkodás és a valódi tudatosság hiányát jelképezi. Amikor divatból a tömeggel tartunk, mert ők futnak biztos nekünk is jó lesz (a sok kövér, térdfájós szerencsétlennek bizonyára igazuk van. vagy a néhány egészségesebb sporttársnak, biztos mi is olyan jól fogjuk bírni :)


Szeretem ezt a témát egyébként. Kérdező, te mit szólsz hozzá? Nem látsz az egészben valami gyanúsat? Abban, hogy mindenki tud futni, ehhez képeset a mindenki inkább beteg, elhízott.. ha olyan jó a futás.. így lenne vajon?

2013. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Apropó, kondizás, interval futás teljesen más. Ezek tényleg jók, hopplá, ilyen is van.
2013. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy küzdősportok mennyire jöhetnek , mert állítólag nyitott a gerincem kicsikét (de szerintem a röntgen géppel volt valami)! Amúgy köszi az eddigi válaszokat!
2013. nov. 2. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval paleós vagy...meg sem lepődök :D

Elárulok egy titkot,rengeteg olyan ember van aki nem paleózik mégsem eszik gluténos sz@rokat és a többi.


A futás pedig akkor fogja tönkretenni az izületeket ha nem tudsz helyesen futni,ócska tornacipőben futkorászol nem megfelelő talajon. Nem egy kutatás jutott arra az eredményre,hogy bizony nincs bizonyíték arra vonatkozóan,hogy a pl a hosszútáv futóknál gyakoribb lenne az izületi porc károsodása.

Minden sport káros lehet ha nem megfelelően csináljuk azt.

Mindent ésszel kell csinálni ezzel egyet értek.

Ha egy 150 kilós pasi futkorászik mindenáron azon nem is csodálkozok,hogy el kezd fájni a térde.


" mindenki tud futni, ehhez képeset a mindenki inkább beteg, elhízott.. ha olyan jó a futás.. így lenne vajon?"


Erre meg csak annyit mondok,hogy ha minden ember legalább heti kétszer elmenne futni 20 percre (intervall futás) nem lenne ennyi probléma.

2013. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!