Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dió mennyire "hízlal", ha...

A dió mennyire "hízlal", ha mondjuk elrágcsálgatok 2-3 marékkal?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott. 100g kb 600kcal és 51% zsírtartalmú. Max napi pár db-t szabadna, hogy meglegyen a testsúlyodnak megfelelő zsír. 60kg vagy akkor 60g zsír. Ami 115g dióban máris meglenne.
2013. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A dió olajos mag, azoknak akiknél nincs vallás alapú félelem a zsíroktól és az ágy alatt bujkáló "szörnyektől" jó csemegének tekinthető, tápláló ételnek.
2013. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az még önmagában nem hízlal. Az számít, mit eszel még mellé aznap, mennyi mozgáshoz, milyen testzsírszázalék és anyagcsere mellett, miegymás.

Én úgy heti egy kiló olajos magvat eszek meg. Eddig (lassan) fogytam, most már megállt, mert már nincs olyan sok feleslegem, de erről sem az olajos magvak tehetnek.


Mindenki döntse el (a testével is konzultálva), hogy melyik makrotápanyakot milyen mértékben kívánja bevinni - vagy csak egyen, ahogy neki tetszik, egyesek a fitátokra és az omega6 tartalomra gondolnak. Ez már nekem komplikált, de valamit ennem kell, s inkább az olajos mag, mint amiket a fogyózók tipikusan esznek. Eszem mást is, de olajos mag adja a kalóriabevitelem igen nagy részét. Nekem ez így kellemes, másokról nem tudok nyilatkozni.

2013. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egyébként a dió mitől olyan, hogy eszem egy szemet, jó még egyet, még egy kicsit, mint a chipsek?
2013. nov. 10. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert finom.
2013. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát nem azért, az alma is finom, de nem kívánok egyszerre egynél többet megenni
2013. nov. 10. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:

(Harmadik voltam.)

#4: Passz, én csak akkor eszem diót magában, ha nincs nálam más és éhes vagyok (ha elmegyünk valahova, mindig van nálam aszalt szilva és dió). A pörkölt kesut és a pisztáciát szeretem, azokat eszem marokszám :)

De a jó dió igen finom, 1-2 darabkát be is kapok, de nem vágyom többre. Ételbe teszem inkább.

2013. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, önellentmondás, grrr... Nemcsak akkor eszem magában, ha nincs más nálam, hanem pl. ha elöl van vagy épp töröm, de akkor tényleg megállok egyetlen negyedbélnél.
2013. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem fejtettem ki. A dió egy finom, és nagyon tápláló étel érzetét kelti a testünkben. Voltaképp az is. Olajos mag, azért kívánsz többet belőle mint az almából, mert egy zsíros, ízletes, tápláló mag. Egy alma különösebben nem tápláló, dióhoz nem is lehet hasonlítgatni. De együtt milyen finom a kettő.. sőt, akkor már egy jóféle szarvas-mangalica kolbász dióval, almával... hú gyerekek, megéhezem :)))
2013. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Simán tudok többet kívánni almából, mint dióból... Az alma roppant csábító, édes-savanykás, leves cucc, mostanság naponta eszem, míg diót nem.

Plusz a dió laktat, míg az almától éhes leszek inkább. Egyetemista koromban naponta megvettem egy kiló almát és meg is tettem. Nagy élmény volt.

Ma már kevesebb az igényem, de az a kevesebb is élvezetes.

Az alma és a dió valóban jó kombó...

2013. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!