Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kg-ot hogyan lehet leadni?...

20 kg-ot hogyan lehet leadni? A kérdés többi része lent.

Figyelt kérdés

Nem az a célom, hogy 3 nap alatt fogyjak 30 kilót, hanem az, hogy ne hízzak vissza. 43 éves vagyok és 86 kg. a 166 cm-hez, tehát kb. 20 kg. fogyás lenne az ideális. Kérlek, általános dolgokat ne írjatok (sok mozgás stb.), konkrét javaslatokat várok. Az éhezést nem bírom, mert az rögtön fejfájásba torkol, de nem is akarok.

Nagyon örülnék, ha olyanok írnának, akiknek már sikerült hasonló vagy sikerült lefogyasztaniuk valakit.

Előre is nagyon köszönöm annak, aki segít!


2009. nov. 20. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
én anno 17 kilót fogytam és viszonylag egyszerűen , és azóta tartottam is a súlyom (10 éve ) .De sajnos el kell keserítselek sport nélkül nem fog menni. Nekem a teljes életmódváltás segített. Azelőtt sokat nassoltam, sok tésztát, kenyeret ettem, cukros üdítők stb, nem mozogtam semmit (annyit hogy elmentem suliba, meg haza). aztán megelégeltem , hogy 160 cm-hez 67 kiló vagyok. elhagytam a kenyeret és a tésztákat , no meg a cukrot . helyette ettem puffasztott rizst, sok zöldséget , gyümölcsöt. elkezdtem sportolni, vettem egy mini-steppert és naponta fél órát 40 percet csináltam lelkiismeretesen. fél év alatt leadtam 13 kilót aztán utána a többit is :) nagyon jól érzem magam a bőrömben és még ma is hetente legalább 3szor edzek, de ha tehetem akkor minden nap. ja és most már mindent eszek, csak mindenből keveset és figyelek mit mikor. ma pl palacsintát ettem ebédre de délután úgyis edzek 1 órát szóval nem gond. :) azt tanácsolom, hogy kezdj el sportolni mert ez a kulcsa a tartós és könnyű fogyásnak, és hidd el te is jobban érzed majd magad, csak elkezdeni nehéz.
2009. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.Én majdnem olyan súlyú és magas vagyok mint te.Éppen a napokban gondoltam rá,hogy le kéne adnom legalább 30 kilót.Ugyanazok az okok miatt nem ment mint neked.

Első írónak..Sajnos ahol én élek nagyon drága a gyümölcs,így nem mindig engedhetem meg,hogy azt vegyek...

Sokáig edző terembe jártam,de semmi változás,és hogy őszinte legyek.10-12 óra meló után,amikor 1 órás gyaloglás után végre hazaérek,örülök,hogy luk van a seggemen,nemhogy még 1 órát tornázzak...nem beszélve arról,hogy otthon takarítok,főzők,és bizony elfáradok..

Valami jó tippet én is elfogadnék ha van...

2009. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Életmódváltással:)


Amikre figyelni kell (és írd is fel vezess róla naplót):

a kalória bevitel: neked az alapanyagcseréd kb. 1300 kalória, az a ez kell az alapfunkciók ellátásához,( mint pl. a légzés, szervezet működése).


Nos én ezt szoktam számolni fogyókúra alatt a bevitt kalóriamennyiségnek.


-tehát: napi kalóriabeviteled 1300 kalória körüli legyen

-mellette heti 3-4 -szer egy óra gyaloglás, vagy bicaj. Azt nem mondom, hogy kocogás, de fokozatosan ellehetne kezdeni, de először jó a gyaloglás is, de az legyen tempós. Esetleg konditeremben futópadon kocogás:)


-másik: ne egyél 18 óra után. Ha mégis éhes vagy, egyél egy natúr joghurtot, vagy 2 dl tejet:) Attól nem fogsz hízni. Esetleg 2dl kakaó édesítőszerrel.


Én 28 vagyok, de sport nélkül lefogytam 1200-1300 kal bevitellel heti egy kilót. sprttal még inkább felgyorsul.


A kenyeret érdemes kiiktatni. Esetleg max. ebéd mellé egy szelet, de az is legyen teljeskiőrlésű.


Reggelire tökéletes a tescos egy kilós teljeskiőrlésű müzli. Ebből egy bögrébe áztass félig műzlit tejbe. és azt edd meg! + hozzá egy banán.

Nagyon egészséges, és fogyaszt!

Tízóraira : jöhet gyümölcs, joghurt v. kefír főtt tojás.


Bármit ehetsz ezek közül: cukormentes, teljesértékű műzli, sajt, kefír, joghurt, tojás (főtt, lágy), zöldségek, gyümik, szója, húsok, halak.

Jó kis kajákat lehet ezekből összeütni.

Ebédnél egyél rendesen (ami ne legyen később 15 óránál!!!)ha dolgozol, akkor mindig a munkahelyedre vidd az előző napon készített ebédet)!!!


A napi adag 1300 kalória legyen elosztva úgy 3-5 adagra, hogy a reggeli és az ebéd legyen kicsit bőségesebb.


Uzsonna: három szelet barna toast kenyér 2 főtt tojás, sok zöldségekkel és gépsonkával. (16-18 óráig)


Ebédhez, reggelihez, uzsonnához bőven egyél zöldségeket! Tehát azokkal töltsd meg magadat, ne a sonkával, vagy a kenyérrel. Ez is agy fontos.


Ha ezek közül mindent betartasz és még sportolsz is (lehet otthon is tornázni, de amikor csak teheted gyalogolj)akkor garantált a heti 0,5-egy kiló fogyás!!!!

Így úgy fogsz, hogy nem is veszed észre.


A kalóriatáblázatot keresd a neten meg, és állíts össze belőle magadnak egy étrendet (amit szeretsz és össz. 1300 kal).

Később már rutinosan menni fog, hogy mit egyél.

Sok sikert.

2009. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Jókat írtatok. :) Higyjétek el, ha nem megy a sport, akkor napi 2 x 30 perces, picit gyorsított séta is sokat segít!!!
2009. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Helló! 22 éves lány vagyok. Pár évvel ez előtt 106kilót nyomtam, és elhatároztam ,hogy lefogyok. A 90 napos diétával és bulimiával sikeresen leadtam 15 kilót két hónap alatt, a következő két hónapban pedig 20-at visszahíztam. Az én hibám volt előtte annyira sanyargattam magam, hogy amikor felhagytam a diétával és a hánytatással nem tudtam betelni az ételell, folyamatosan rosszullétig zabáltam magam. Tavaly elértem a 114. kilómat. (175 cm magas vagyok) Szörnyen jól néztem ki:)) Na szóval tavaly betelt a pohár , és ismét nekifogtam, saját módszerrel. Mivel előtte nagyon inaktiv voltam, először csak elkezdtem gyalog bejárni a munkahelyemre, ami egy irányba 45 perc , tehát a napi másfél óra séta ezzel letudva. Ugyanazt ettem mint eddig csak kb az egy ötödét, és főleg főtt ételeket este hat óra után pedig semmit. Régen délig aludtam és estig zabáltam, sőtt éjjel is, most felkelek 7-8kor reggel ,hogy legyen időm ebédet készíteni ,ebédelni, beérni munkára. Édességet is eszem, megfogsz lepődni, de minden nap, mióta nem dohányzom muszáj, nem bírom ki,hogy ne egyek, max egy rúd csoki ebéd után, csak hogy a hiányérzetem elmúljon. Később fokozatosan növeltem az aktivitásom és egyre nagyobb életkedvvel csináltam mindent! Augusztusban volt egy éve, hogy ezt az életet élem. 10hónap alatt 37 kilót fogytam, és azóta tartom a súlyom. Heti kétszer edzőterembe járok, és továbbra sem eszem este hat után semmit. Istenien érzem magam. Rettegek a visszahízástól, de mindent megteszek ,hogy ne történjen meg.
2009. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
De jó olvasni a story-jaitokat. :) Én is fogyózom, napi egy óra séta a sportom, kisgyerek mellett nem tudok mást tenni (viszem magammal). 8 kg-tól nem bírok megszabadulni, most másfél hónapja lement már 2 kg.. Eszem kenyeret de csak reggel, délben rendes ebédet, este nagyon könnyű vacsit (saláta, sovány hús, túró-tejföl, kefír, paradicsomsaláta, alma, stb.) de 7 után semmi. 11 körül fekszem le.
2009. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Étrend

7:00-zabpehely, vagy cukormentes müzli, mellé fehérjeturmix vízzel.

10:00-puffasztott rizs szeletek+alma

14:00-csirkemell+rizs

17:00-tonhal+párolt zöldség

20:00-egy fehérjeturmix

Reggel, agy délután 1 óra kocogás pihenés nélkül. Ha a kaját mértékkel csinálod és végig betartod (látod, nem kell itt éhezni, csak megválogatni az ételeket) akkor garantálom, hogy 3 hónapon belül 20 kilót lefogysz, fél éven belül pedig lapos hasad és formás tested lesz.

Tapasztalatból írtam. Ja, és vitamint szedj mindenképp!

2009. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly elértem a 114. kilómat. (175 cm magas vagyok) Szörnyen jól néztem ki:))" ezen elmosolyodtam :)

Mindenkinek GRATULÁLOK a fogyásához!!!

Az én sztorim:

Világ életemben 90-92 kiló voltam (180 cm vagyok, csaj) nem voltam kövér, húsos voltam, de nem voltam elhízva, elég csontos típus vagyok. Pár éve felszedtem a kilókat és amikor 103nál állt meg a mérleg, elkeztem koplalni mint az állat. 78 kilóra lefogytam 6 hét alatt (igen, jól olvassátok... 6 hét alatt... ami azt jelenti hogy nem ettem szinte semmit) ez egy borzasztóan trágya módszer nem ajánlom senkinek!!! Nah de a lényeg hogy visszaszedtem ebből 3 kilót de tartottam fél éven át. Aztán a párom szakított velem és úgy éreztem nincs értelme csinosnak lennem... visszahíztam 93 kilóra, aztán lett egy párom és miatta megálltam ennél a súlynál, de nem fogytam. Aztán vele is vége lett, megint jött a bánatevés, felmentem 112 kilóra, akkor összejöttem a mostani párommal. Mível ő soha még csak jelét sem mutatta annak, hogy nem tetszik neki az alakom, szépen csorogtam felfele... 120nál már nagyon utáltam magam, de sajnos nem volt erőm megállni pedig boldog voltam (és vagyok most is a párommal) és 136 kilónál megálljt mondtam. Elkezdtem fogyózni és 120nál hagytam abba mert akkor megkaptam a tesvéremtől hogy egy hájas disznó vagyok aki semmire nem fogja vinni az életben mert csak zabálok és hízlalom a se.gem. Ez annyira összetört lelkileg hogy visszazuhantam a bánatevésbe, egészen 150ig. Aztán nemet mondtam újra, és véglegesen. Nincs több elgyengülés, nincs több bánatevés, minden erőmmel azon vagyok hogy megutáljam az evést és csak annyit egyek amire tényleg szükségem van. 138nál járok és az a tervem hogy a következő szülinapomra ami nyáron lesz, ugyanaz a 83 leszek ami párommal való szakításkor voltam. Sok szerencsét nekem :D tudom hogy sikerülni fog mert muszáj lesz!! A huszas éveimet taposom. Elcseszem az életem így ha nem változtatok.

2009. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Utolsó hozzászóló, nem semmi! De sztem kitartó vagy, és meg fogod csinálni! :) Sok sikert kívánok hozzá!!!!
2009. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
13.26-nak.Légyszíves írd meg nekem,hogy mit eszel..Nekem is fogyni kéne,de nehezen megy mert állandóan éhes vagyok.Sokat sem szoktam enni,hisz ma is egész nap nem ettem mást csak 3 szelet lekváros kenyeret:)...
2009. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!