Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok fogyókúrás torta...

Tudnátok fogyókúrás torta recepteket ajánlani?

Figyelt kérdés
Most lesz a szülinalom és épp egy fogyókúra közepén tartok. Mondtam a barátaimnak, meg a családnak, hogy nem szeretnék tortát, de azt mondták, hogy az úgy nem szülinap, és ők akkor is csinálnak nekem! Az a baj, hogy ők nem veszik figyelembe az én életmódom, és olyan tortát csinálnának ami nagyon hízlaló! ezért mondtam, hogy majd én csinálok, de semmi normális receptet nem találtam.Tudnátok valami alacsony kcal-ás tortát ajánlani?

2013. nov. 26. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán miért kell alacsony kalória? Úgyis napi sok kalóriát meg kell ennie az embernek, 1-2 finom, laktató tortaszelet nem okozhat különösebb gondot. Inkább az összetételére figyelnék, sok torta annyira durván cukros, hogy fogyástól függetlenül is kerülném.

De ha tényleg alacsony kalóriát akarsz, akkor valami félig gyümölcs kreálmányban gondolékodnék, amihez nem is kell plusz cukor, a tészta passz, mert én olajos magvat eszem, nem szénhidrátot, de bizonyára sokan zabbal és zabkorpával vagy hasonlóval próbálkoznának, az ilyesmik elég alacsony kalóriásra képesek kijönni.

Jó, ez inkább gyümölcspiteféle az összetétele alapján, de attól még lehet torta kinézete :) A tetejére egy csomó tojáshabot is lehet tenni... Térfogata van, szép és kalóriatartalma alacsony...

2013. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Sokkal okosabb, ha a szülinapodra felfüggeszted a fogyókúrát és egyszer eszel tortát mindenféle kalóriafigyelés nélkül.


EGY napotól nem hízol vissza, akkor sem, ha aznap a jelenlegi adagok 5-szörösét eszed meg.


Utána folytatod tovább, ahogy elötte és még jobban is fogod bírni.

2013. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem süss egy gyümölcstorta alapot tönköly vagy durum búza lisztből. A cukrot helyettesítsd édesítőszerrel.

A tetejére tegyél gyümölcsöt és lehet cukor nélküli csökkentett zsírtartalmú tejszínhabot kapni.

Aztán egy szeletet megeszel az nem árt.

2013. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
norbi update, vagy Rubint Réka oldalán találsz sok tortareceptet, amik nyilván kalóriacsökkentek
2013. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
[link] ha a cukrot kicseréled édesítőre, akkor van egy teljesen liszt és cukormentes tortád, persze nem különösebben kalóriaszegény, de ha sok felé oszlik talán még belefér. A tojásfehérjés tészta többféle olajos maggal is működik, a mogyoró drágább, a kókusz olcsóbb. Ha minél kevesebb kalória a cél, akkor egy joghurt torta, édesítővel és gyümölcsökkel jó választás, én már láttam magában is (alap nélkül), mi kakaós-vajas darált keksz alapra szoktuk elkészíteni, de az egy nagyon vékony réteg. Csak rendes zselatin kell bele, nem tortazselé stb. Így egy szelet kb egy fél pohár joghurtnak felel meg, annyi minden fogyókúrába belefér.
2013. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

[link]

itt nézz körül

a főételek közt is van édesség

És én mindig ilyesmit csinálok mert a kicsi szünetből lesz a nagy meg a feladás

2013. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

most valami túrós-gyümis tortán gondolkozok.. szerintetek?

Ja és mindenkinek köszönöm a válaszát!

2013. nov. 27. 05:38
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Na túrós torta ritkán fogyókúrás.


De a túrót is lehet helyettesíteni.

2013. nov. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 08:02-es: A túróval mi bajod van?

Kimondottan kevés benne a kalória, sok a fehérje és igen egészséges!!!!


Ha hülyeségeket tudsz csak írni, akkor inkább ne tedd!!!!


A kérdezönek: a gyümölcsös-túrós tökéletes lesz, mert finom, egészséges és (aránylag) kalóriaszegény is.

2013. nov. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!