Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy készíted el és mivel a...

Hogy készíted el és mivel a zabpelyhet, forrázod, főzöd, tejjel, vízzel, gyümölcslével, hidegen, melegen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ház régebben összefőztem tejjel, és úgy ettem.

Most felszívódási és stb okok miatt csak megmikrózom egy kis vízzel.

2013. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sok vízzel és kevés mandulatejjel megfőzöm a gázon, reggelre megszívja megát és nagyon krémes lesz :)

mézzel szoktam enni meg néha kakaóporral és imádom! :D

2013. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tűzhelyen, kavargatás mellett finomabb lesz az eredmény.

Mikróban ha pár másodperccel tovább hagyod, hajlamos kiszáradni;

ha túl kevés ideig teszed be, akkor meg nyálkás lesz.

A mi mikrónknak nem túl precíz az időkapcsolója, így ha tehetem tűzhelyen főzöm.


Almával és fahéjjal ízesítem.

2013. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
zabpehelyre annyi tejet öntök hogy ellepje, aztán mehet 4 percre a mikroba. Többször átkeverem.
2013. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leforrázom vízzel,hagyom pár percig állni és fehérjeporral elkeverem.
2013. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár a zabpelyhet többnyire csak levesbe tettem, levesbetét helyett (nem igazán levesbetét lett, csak szétfőtt és krémesítette a leves levét :)), néha zabkásával is próbálkoztam. Én nem szeretem a zab ízét, így nekem erős dolgokkal kell elnyomni. Az alma-fahéj éppcsak ehető volt (viszont majdnem ugyanez, csak tojással, sütiként már finomnak bizonyult), inkább kakaóztam és mézeztem, de akkor még nem akartam fogyni :) Mindig vizet használtam és jól megfőztem, nem szeretem, ha nyers.
2013. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem normál, hanem ún. lágy zabpelyhet veszek és belerakom a tejsavó shake-embe, mire beérek vele a szobába, hogy elolvassam a neten a híreket, már ehetőre is puhult. :)
2013. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kétszeres mennyiségű vízzel főzöm össze és fahéjjal/gyümölccsel ízesítem VAGY 1 pohár natúr joghurttal és 1-2 tk. mézzel ízesítem VAGY 1 adag fehérjeturmixszal öntöm le.

Ritkábban főtt tojással és natúr joghurttal keverem össze, illetve tojásba keverve kisütöm rántottaként.

2013. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

zabpelyhet és zabkorpát összekeverem, majd forró vízzel leöntöm, néha mikrózom is.

Kedvenc kombóim:

alma+fahéj+dió

erdei gyümölcs mix+ kókusz+ mandula

körte+ fahéj+ dió

banán+ kakópor

sárgabarack+ mák

2013. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!