Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki testzsírt mérni?

Segítene valaki testzsírt mérni?

Figyelt kérdés
Már ezerszer próbáltam a neten, szóval kérlek ne linkeket küldjetek, hanem írjátok meg, hogy hogyan tudhatnám meg, mennyi a testzsírom.. Jelentős fogyás áll mögöttem és egy életmód váltás, de elvileg még így is lehet magas az érték.. 19 vagyok, nő, 158 centi magas és 55 kiló (jelenleg, még akarok fogyni) Mást meg kéne adnom? Vagy orvoshoz menjek?

2014. jan. 6. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt van 3 keplet ami kell ahhoz, hogy kiszamold, sajnos ezt ide beirni nem lehet, ugyhogy muszaj vagyok linkelni:


[link]

2014. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na képlettel még nem próbálkoztam, lehet ez beválik majd, köszönöm! :)
2014. jan. 6. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól nézel ki? Alacsony ch-s a táplálkozásod? Nem eszel tejtermékeket?


Akkor jó a testzsírod.


Lötyis vagy, müzlit eszel vagy joghurtot? Akkor még lenne min alakítanod, pont ennyi.


Hogy számszerűsítve mennyi zsír van a testeden.. pfff.. olyannyira nem számít semmit. Nincs olyan, hogy nem látod magad a tükörben :)

2014. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A képlet elég pontatlan. Inkább méresd le valahol,ha annyira érdekel,de kb. annyi jelentősége van,hogy hány kg vagy...
2014. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a testzsír majdnem fontosabb mint a testtömeg, mert azért elárulja a testkompozíciót, vagy mond valamit róla.


De hát ezt látja az ember a tükörben, ezért tök mindegy, ezért nem számít sokat a pontos mérés (mintha elektromos impedanciával lehetne pontosan mérni..)


Elvileg az összecsippentős mérési mód pontos, hát ez meg.. viccesen is hangzik :)

2014. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek a képletetek... főleg az első kettő... kész röhej!

Még hogy a koromból (!), nememből és a bmi értékemből bárki is meg tudja mondani a testzsírszázalékomat...

A második se semmi, egyszerűen hozzácsapja a derekat. Mintha csak oda hízhatna az ember.

A tengerészetis képlet pedig el van írva, de itt van kalkulátor formájában: [link] - ez az egy közelít valamicskét, de azért az igazitól messze van.

2014. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első tényleg vicces, aszerint a testzsírszázalékom most és féléve is ugyanannyi volt, hisz 60kg voltam és vagyok. Igaz akkor 40-es volt a méretem, most pedig 36-os, de ilyen apróság ne is számítson.
2014. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval az a biztos ha az orvos méri le.. Köszi a tippeket! Testzsírt amúgy hogy lehet csökkenteni? Diétával?
2014. jan. 7. 12:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Hormonális egyensúly.. életmód kérdése, ebben elég sokat számít a táplálkozás ("diéta") is, igen.
2014. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!