Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Harcosok étrendje és a biológi...

Harcosok étrendje és a biológiai ritmus összeegyeztetése?

Figyelt kérdés

A Harcosok Étrendje azt mondja, hogy a szervezet este kerül paraszimpatikus túlsúlyba, ezért ekkor a legelőnyösebb elfogyasztani egy egészséges, de kiadós vacsorát. Az emberi szervezet cirkadián ciklusai szerint viszont a gyomor reggel 7-8, a vékonybél 14-15 óra között van a csúcson, ekkor működik a leghatékonyabban az emésztés.

Kérdés: össze lehet-e hozni valahogy a kettőt, úgy hogy mindkettő OK legyen?



2014. jan. 12. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A harcosok étrendje egy baromság.
2014. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tartalmas válasz, mint mindig. Mindegy. Magam is gondolkodtam rajta, míg végül találtam egy kielégítő megoldást a problémára. Tehát, ha reggel gyümölcsöt, délben salátát, zöldségeket és dióféléket eszem (amiket amúgy is jobb magában, mert elég nehezem emésztődnek és magas az energiatartalmuk) vacsorára pedig főtt ételt, szénhidrátot vagy fehérjét, akkor az úgy szerintem rendben van. Másra is rájöttem még, de azt most nincs értelme leírni.

És nem, a Harcosok Étrendje nem hülyeség, bár vannak helyek, ahol még lehet csiszolni rajta. Ez mindenkinek a saját feladata, hogy egy számára tökéletes étrendet alakítson ki. Kapásból azt mondani valamire, hogy rossz előítéletességre és makacsságra vall, ez pedig helytelen hozzáállás.

2014. jan. 12. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán válasz, de én az ilyen tetszetős elméletek helyett a testem jelzései alapján étkezem. Bármit csinál a gyomor reggel, én olyankor alszom, 11-ig nem is tudnék enni, nagyobb mennyiségű ételt pedig többnyire este kívánok, bár ez változó. Innentől próbálhat bárki meggyőzni a királyi reggeliről, nem fogom erőszakkal megtömni magam akkor, amikor az étvágyam nulla alatt van. Volt ismerősöm, aki konkrétan rosszul volt, ha reggel evett.

Úgyhogy úgy eszem, ahogy a testemnek jó. Ez az én esetemben speciel nem a Harcosok Étrendje, de el tudom képzelni, hogy valakihez az passzol. Ha jól érzi magát úgy, energikusan, akkor nem aggódnék a helyében...

2014. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A Harcosok étrendjét még csak felületesen ismerem. De egy biztos: Egy kiadós vasárnapi ebéd után a legtöbb ember nem tud megmozdulni. Bekomálnak, elpillednek, elalszanak. Nem véletlenül ebéd utáni alvás van ebéd előtti helyett.

Tehát teljesen biztosan nem baromság a harcosok étrendje.

Viszont én az esti nagy evés és a lefekvés között azért legalább egy óra szünetet tartanék.

2014. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!