Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a diétát?

Hogyan kezdjem el a diétát?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és nem tudom hogyan kezdjem el a diétát, mármint hogy ugye táplálékkiegészítőket nem tudok szerezni illetve ilyen "csoda" fogyasztószereket sem.
2014. jan. 16. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson a fogyasztószer!

Ráadásul nagyon fiatal vagy a diétához! A tested kb 18 éves korodra fejlődik ki teljesen. Ha valóban túlsúlyos vagy, akkor vizsgáld felül a táplálkozásod. Írd le, mit eszel, mennyit és mikor. Zárd ki a cukros üdítőket, édességeket, hambit, chipset meg ilyeneket. Kérd meg anyukádat, hogy segítsen, otthon is főzzön könnyebb ételeket. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget. Reggel suli előtt reggelizz rendesen, napközben igyál legalább 1,5 liter vizet. A gyümölcslevekben is sok a cukor, azokkal óvatosan. Ne egyél túl zsíros ételeket. Inkább többször keveset. Nézd meg miben mennyi a cukor és zsírtartalom ha veszel (vagy anyukád vesz) valamit.

Kezdj el mozogni. Nem kell sok pénz, meg konditerem. Indulj sétákra, kocogni, de csak fokozatosan, vagy bringázz, vagy tornázz a szobában. Ha tudsz, iratkozz be valamilyen sportra!

A lényeg, hogy légy kitartó és tudatos, de sose éheztesd magad, ilyen fiatalon az kifejezetten veszélyes. Ne add fel ha eleinte elcsábulsz egy-egy csokira, de azért folytasd az étrendváltást. Hamarosan látni fogod az eredményt és jobban fogod érezni magad! Sok sikert!

N/27

2014. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az, ha csökkented az adagokat, elsősorban a szénhidrátokét (kenyér, sütemények, cukor)és zsírokét, növeled vagy szinten tartod viszont a fehérjék mennyiségét (tejtermékek, hús), és növeled a nem édes gyümölcsök és zöldségek fogyasztását. Folyadéknak víz és cukor nélküli tea. Kóla, egyéb üdítők és energiaitalok zéró ! Olyan, hogy táplálékkiegészítő az smafu (az élelmiszeripari hulladékból készül), fogyasztószer ebben a korban életveszélyes.
2014. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! a mozgás megvan heti 3 tesióra + ahogy jobb idő lesz elkezdek futni, nem vagyok egy fit ember tehát már a 600 m is gondok vannak, de fokozatosan hozzászoktatom magam. Olyan napi 1-2 km futás az elegendő?
2014. jan. 16. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha naponta 1-2 km-t bírsz futni az szuper! Amíg rossz az idő, tornázz bent. Csak pl amiket tesiórán csináltok. súlyzó helyett használhatsz 1/2 literes flakont, szóval abszolut nem kerül pénzbe.

Első voltam

2014. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szobabiciglizésre gondoltam meg valahol hallotam hogy a szobába egy helyben futni, de maradnék inkább a szobabiciglinél :D
2014. jan. 17. 06:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs de amit te mozgásnak hívsz az kb egyenlő a semmivel. Nem mamika vagy hogy szobabiciklizz. 13 évese vagy, fiatal tehát bírnod kell. Nézz meg más 13 évest aki sportol (Gyurta Dani 15 évesen olimpikon). Kezdj el súlyzózni, futni, úszni, valamilyen küzdősportot vagy bármit. De ne égesd már magad szobában helybenfutással :D
2014. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meglesz! :D Csak most télire gondoltam valamit, mert konditerem, uszoda nincs a közelbe. Illetve ebben a hidegben nem feltétlen akarok kint futkározni.
2014. jan. 18. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!