Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fog-e még lejjebb menni a...

Fog-e még lejjebb menni a súlyom, próbálkozzam, vagy ennyi már elég?

Figyelt kérdés
Előrebocsátom,nem tini vagyok,41 éves nő, aki 3-4 hónapja fogyózik.160 cm vagyok,és 68 kg ról sikerült lefogynom 60-ra. (Ez nagy szó,és mielőtt az anorexiás kiscsajok leugatnának, hogy nekem 40- 50...stb kellene lenni,ez nem érdekel...)Most azt kérdezném,hogy elégedjek meg ennyivel vagy folytassam,pár kg -tól szabaduljak még meg,vagy már csak arra ügyeljek,hogy tartsam,és ne hízzam vissza.
2009. dec. 10. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó és dicséretes! Én büszke lennék magamra, ha 41 éves koromban 60 kg lennék! S ezt Te érted el, nagyon jó, most már inkább csak vigyázz, hogy meg tudd tartani! De ha ezt elérted, azzal se lesz problémád, biztos vagyok benne!
2009. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)Én is büszke vagyok magamra!( csak az a baj, hogy ha nem figyelek, észrevétlenül visszaszivárognak a kilócskák...)Ja,és cigit se szívok már 3 hete,igaz nem voltam erős dohányos...:) Lánykoromban,ill .kb 17 éve,még 54 kg körüli volt a súlyom. Jó lenne megközelíteni, de hogyan?,(nem akarok kapzsi lenni) de várnék tippeket, hogy lehetne még pár kg-t leadni...
2009. dec. 10. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 60 kg az ideális. De ha biztos akarsz lenni magadban, akkor ne csak egy adott súlyt tűzz ki magad elé, amit meg akarsz tartani. Határold be mondjuk, hogy megpróbálod tartani a súlyodat 58 és 61 kg között. Úgyis jön a karácsony, meg hideg is van, és ilyenkor kevesebb kedve van az embernek mozogni. De ha tavasszal plusz 1-2 kg-val többet mutat a mérleg, az nem egy nagy trauma =) És nyáron sokkal nagyobb kedved lesz mozogni, sportolni, vagy zöldségeket enni.

Amúgy azt tudnám javasolni a téli időszakban, hogy reggel lakj jól, ebédre egyél annyit, amennyi ellát energiával estig. Este pedig maximum csak gyümölcsöt vagy zöldséget. Természetesen nyersen. És mindent ehetsz, édességet, tésztát, húst, csak ne hatalmas nagy mennyiségekben. Ha reggel és délben eszel egy normál méretű adagot, este pedig pár szem gyümit, akkor nem leszel ingerült amiatt, mert nem laktál jól, és hízni sem fogsz tőle =)

2009. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

09:52-es vagyok

Nem olvastam el az első válaszolónak írt válaszodat.

Szerintem ne siesd el azt a 6 kilót. Kéthetente, vagy havonta lefogsz 1 kilót, akkor már pár hónap alatt meg is vagy, és nem is erőltetted agyon magad. Nem tudom, hogy mozogsz-e komolyabb szinten, de azt tudom ajánlani, hogy hetente 3-4x menj el egy órácskára sétálni. És heti 1x iktass be valami komolyabb fizikai tevékenységet. Gondolok itt biciklizésre, szobabiciklizésre, futásra, futópadra, vagy a konditeremben valami nőiesebb szerkezet használatára. =) És emellett persze figyelj oda az étkezésre. Súlytartásnál még ehetsz édességet, meg nasikat, de ha fogyni szeretnél, akkor nem ajánlatos =/

Nagyon sok zöldség, gyümölcs, lehetőleg néha nyersen is. Próbálj meg kevesebb zsírral/olajjal főzni, inkább a grilles ételekre helyezd a hangsúlyt. És ne tömd tele magad. =)

Remélem sikerrel jársz, sok szerencsét hozzá =)

2009. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 41 éves vagyok (nő), 160 cm, és 69 kg. Légyszives áruld el, hogy tudtál 4 hónap alatt ilyen remekül lefogyni! Kérlek!
2009. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 43vagyok 158cm,,2hónapja próbálkozom 61kg-ról,,most 57vagyok,,,karácsonyra szeretnék 54kg lenni.

Szerintem tornázz és 4-5kg még lassan le fog menni!

2009. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 41 éves " sorstársamnak" : nagyon szívesen!.Először is elhatároztam,hogy képes leszek rá! Másodszor a kenyérfogyasztást napi 1 max 2 szeletre limitáltam/ez nem volt nehéz/.Viszont az édesség korlátozása volt nekem nehezebb...de nem vontam azért meg magamtól azt sem.Kevesebb főételt eszem.Viszont vacsorára már minimálisat,és valami igen könnyűt.Mellette Mate teát ittam, ez étvágycsökkentő, kutyabengekéreg teát,enyhe hashajtó,és még a hígított almaecetet ittam,szóval mindent bevetettem.:) De kinek mi válik be. Régen ittam szűzteát is,az is jó volt.Én inkább a gyógyteákra esküszöm,nem a gyógyszerekre.Célzottan nem mozogtam,viszont bicajjal járok munkába/meg mindenhova/,betegeket emelgetek, meg otthon a házimunka....:)Ennyi.Ha már 1-2 kg -t leadsz,a sikertől megjön a kedved a továbbiakhoz!Sok sikert!
2009. dec. 10. 12:51
 8/8 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak, köszi a biztatást,és a tanácsokat!
2009. dec. 10. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!