Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnatok mondani olyan edesseg...

Tudnatok mondani olyan edessegeket amit dieta alatt is fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
Neztem mar az update edessegeket es a diabetikus csokikat, meg hasonlokat de mind sok szenhidratot tartalmaz. Ti tudtok valami jo termeket/receptet? Sajnos nagyon edesszaju vagyok, es sokszor ezzel rontom el a dietamat, az alap etrendet es edzestervet konnyeden betartom, de sokszor megkivanok egy kis edeset es kb. az egesz napi kaloriabevitelem felet megeszem ilyenkor. Varom a valaszaitokat. :)
2014. márc. 12. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is fogyózom és rettentő édesszájú vagyok. Én gyakran csinálok gyümölcs kocsonyát.

Kifacsarok pár narancsot vagy valami nagyon leves gyümölcsöt és a levét felmelegítem majd elkeverek benne egy kis zselatint. Esetleg teszek bele ugyanolyan ízű diabetikus szörpöt egy kicsit. Ha megdermedt akkor zsírszegény tejszínnel megeszem. Teszek bele gyümölcsdarabkákat is.

Végül ez csak gyümölcs és víz. Nagy bajt nem okozhat.


Aztán szoktam gyümölcsöt turmixolni sima joghurtba az kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a bolti.

2014. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alacsony ch tartalmú lisztből csinálok boci szeletet, kakaóscsigát, kókuszgolyót, piskótatekercset. Kb ilyenek, ezek a kedveceim.
2014. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Update swartz kakóiscsigában 9 g ch van. Szerintem ez egyáltalán nem sok.
2014. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Almáspite, teljeskiőrlésü, vékony tészta, sok alma és Xilittel édesíteni. A xilit egy lassan felszívódó cukor ami abszolút nem hizlal, az almában sok a pektin ami segíti az emésztést.

A bolti cuccok, nem igazán a legjobbak, sőt semennyire.

2014. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Zsír alapú édességek (mondjuk xilittel édesítve).


Pl. csokoládé, citromos zsír-emulzió..

2014. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem is fontos kérdés, mert úgyis eszem édességet, elég makacs ez nálam, de sok szénhidrátot nem akarok bevinni. Vannak többé-kevésbé megengedő édességeim :)


Az amúgy miért baj, ha a napi kalóriabeviteled felét megeszed édességben? :D Jó, lehet, hogy nem ideális (attól függ), de én is be tudok nyomni 1200 kalóriát pár muffin formájában (ami bőven több, mint kellene, nem szoktam, de néha sikerül). De ha az épp a nap legfőbb étkezése s alig van benne szénhidrát, akkor rendben van. (Ha a mazsolás szokottam - tojás, olajos mag, fűszer, steviás xillit, mert ennél kivételesen nem érzem a stevia mellékízét - , akkor darabonként 6g, egyszer kiszámoltam. 1200 kalóriában 30g se, ez nálam egész jó érték.) Más kérdés, hogy engem nem zavar, ha az édességem zöme zsír... Akit igen, az próbáljon fehérjedús édességet enni, van, aki fehérjeporral és túróval operál, én olyasmiket nem eszem, nekem az tuti nem jó.


Ha nem számít, hogy szénhidrátos, csak kevés legyen, akkor sokan egy kocka 70%-os étcsokit esznek. Én többnyire egy karika fagyasztott banánt kakaóba mártva. Persze igazi, édességmennyiségre vágyás esetén ez kevés, de én néha csak egy pici édességet akarok, kakaóval. Ha nem kell kakaósnak lennie, akkor mondjuk egy deka mazsolát eszem...


A hardcore édességváltozatom a diós vaj, többnyire pár szem málnával. Ez a legegyszerűbb ketogén édességem. Nekem elég édes, feltéve, hogy megfelelő vajat választok hozzá. Na ez az, ami a legfogyókúrásabb napomba is belefér, viszont roppant tömény, tehát ha mennyiségre vágyunk, ne ezt válasszuk.

Hanem mondjuk kókuszkrémet, kókuszlisztből. Nemrég fedeztem fel a kókuszlisztet s annak bámulatos dagadó tulajdonságát, ami miatt megéri nekem, pedig igencsak árérzékeny vagyok (részben emiatt nem akarom, hogy egy csomó xillitet használjak az édességeimbe, de amúgyis taszít a napi cukorevés, akkor is, ha xillit).

Ma is ilyet ettem: kb. 1-1 dkg kókuszliszt és kókuszreszelék, kis citromlé, vanília, mazsola, több víz, mint gondolná az ember, fahéj... Kakaósan se rossz, de akkor keserűbb, így a mazsola nem elég édesítésre, legalábbis az én esetemben (amúgysem mazsolázom a kakaós ételeim zömét, azt a párom teszi). Persze lehet dióval is enni s még sokféleképp. A kalóriatartalmához képest elég térfogatos, nekem nagyon bejön, a régi, nem kókuszlisztes kókuszkrémem adagja sokkal kalóriadúsabb volt, ami olykor hasznos, máskor nem annyira...


Nem tömény szekcióban inkább csak pár sós ételt tudok, az édességeim zsírosak, ahogy a normál gasztronómiában is ez a jellemző... Én legalább a szénhidrátot igyekszem levinni, mindent nem lehet, de nem is kell.

2014. márc. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia:) sajnos én is nagyon édesszájú vagyok, konkrétan nekem a nassi fontosabb, mint a főétkezések...

Amiket én fogyasztok fogyókúra alatt, vagy amiket tudok ajánlani:

elsősorban ha a reggelid édes (én legalábbis úgy tapasztaltam), akkor sokkal kevésbé fogod kívánni az édességet.

Édes reggelinek ajánlanám a natúr joghurtot (a gyümölcsösekben rengeteg a cukor), amibe apríthatsz egy kevés aszalt gyümölcsöt, vagy friss gyümölcsöt. A joghurt tápláló reggeli és nagyon egészségesnek, de nassinak is eheted akár.

Jó és tápláló édesség,ha sovány túróba teszel egy pici mézet, gyümölcsöket, és az is isteni finom.

Ha megeszel egy-két kocka 70%-os étcsokit, még nem dől össze a világ, ráadásul az étcsoki kis mennyiségben egészséges.

A turmixok is jók. 0,1%-os tejjel csinálhatsz finom eper vagy cseresznye turmixot, esetleg banánt, bár abban jóval több a kalória mint az eperben, vagy a cseresznyében.

Esetleg ehetsz édesebb gyümölcsökett is (de azokat mindenképpen mértékkel, mert sok bennük a kalória és a gyümölcs cukor), ilyen pl. a banán, az ananász, a szőlő.

És még egy jó megoldás az aszalt gyümölcsök. Az aszalt áfonya/szilva/barack/datolya vagy a mazsola.

Remélem, tudtam valamit segíteni.:)

2015. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!