Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is működik ez valójában?

Hogy is működik ez valójában?

Figyelt kérdés

Az elfogyasztott kalóriák száma és az elégetettek száma mennyire függ össze a fogyással? És mit számít h mennyi a szénhidrátértéke az ételnek, az mit jelent?


Ha esetleg nem lehet megérteni itt 1 pl.: Elfogyaszt vki 1 nap 1000 kalóriát és eléget 1200-at, akkor a -200 a testéről ég le, vagy hogy működik ez?


2010. jan. 4. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alapvető életfunkciókhoz (légzés, emésztés stb.. ) és minden mozgáshoz energiára van szükséged. Ez függ a testsúlyodtól, életkorodtól és a nemedtől..

Szóval tegük fel van egy 60kg-os nő, akinek az alapanyagcseréje kb. 1500kcal. Ez alatt nem célszerű fogyasztani, mert a zervezet tartalékra kapcsolja az életfunkciókat és később ha normálisan eszünk is híznifogunk. Tehát a 60 kg-os nő elfogyszt naponta 1500 kcaltegészséges ételekből amivel fedezi az életfunkcióit. Mellé mozog naponta 1 órát amivel elégethet kb. 400 kcalt. Ezt a 400 kcalt a testünknek a zsírraktárakból kell fedeznie, tehátzsírt éget és fogysz. :) A szénhidrátok valójában cukrok, amik a szervezetünk működéséhez elengedhetetlenek. Ezek az elsődleges energiaforrásink. Viszont a túl sok szénhidrát hirtelen megemeli a vércukorszintetés a fölösleges szénhidrát zsírrá alakul. Ennyi az egész, remélem érthető volt, én is csak azt tudom erről amennyit utánaolvastam.. :)

2010. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én 18/F vagyok 118 kiló, mennyi kariát kellene akkor fogyasztanom naponta? Csak mert ahogy számoltam, úgy kb 700-800at fogyasztok, szénhidrátból pedig kb 100 g-t ha jól írtam.
2010. jan. 5. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
700-800 kcal nagyon kevés. Mindenképpen többet kellene enned, az alapanyagcseréd 2400 kcal! Legalább 2000 kcalt kéne fogyasztanod, és még úgy is fogynál!
2010. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!