Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki ismer valami jó diétét?...

Valaki ismer valami jó diétét? Vagy olyan olcsó kajákat amit szabad enni foygózás közben és közben nem halok éhen?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Személyre szabott diéta a legideálisabb.
2014. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az tuti nem jó diéta vagy fogyókúra, ahol koplalsz...

Amúgy (fogyás céljából alkalmazott) diétája válogatja, hogy mit szabad enni. Én speciel a szénhidrátszegény ételekre megyek rá, bár mivel sok zöldséget eszem, szénhidrátbevitelem is van rendesen. Amit teljesen OK-nak tartok, elvégre a szénhidrátok is erősen különböznek...


Ha fontos az ár, akkor kerüld a nagyon kalóriaszegény ételek zömét, mert azokkal elég drága jóllakni, pont a kalóriaszegénységük miatt... Illetve ha kevés kalóriával akarsz jóllakni, akkor speciális test vagy önszuggesztió kell hozzá, az enyém ilyenkor éhségjeleket ad makacsul, ami logikus is. Fogyáskor is szükséged van egy csomó energiára, úgyhogy szó sincs arról, hogy abba kéne hagynod a táépanyagdús ételek evését.

Ott van pl. a rántotta zöldségekkel, ezt gyakran javaslom embereknek, mint olyan ételt, ami megszokott és én is eszem (nem sok olyan van), s tápanyagban sem áll rosszul.

Ha kiveszed a szénhidrátdús alapanyagokat, még mindig bőven tudsz mit enni.

2014. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy ismerünk :)

Szálkásító étrend.

Testsúlykilogrammonként 1.5-2g fehérje, 2-3g szénhidrát és 0.5-1g zsír (50% telített 50% telítetlen). Ez napi 5 étkezésre lebontva Víz kb. 3 liter. Multivitamin (reggel).

Edzés után azonnal fehérje bevitel, t.k x 0.5g (pl. 60 kilós ember esetében 30g). Ezt a mennyiséget táplálék kiegészítővel is beviheted (protein turmix)


Pl. ha te 60 kiló vagy, akkor neked kell kb, 90-120g fehérje, 120-180g szénhidrát 30-60g zsír ez napi 5x étkezésre lebontva. Zsírt csak kalória mínuszban tudsz veszteni.


Edzened is kéne 3x egy héten legalább. pl 40-60 perc tempós gyaloglás, vagy szobabicikli akár. De lehet helyben futás is, a lényeg hogy a pulzusszámod 130 alatt maradjon. Mozgás közben ha kérdeznek levegőkapkodás nélkül tudj válaszolni.


[link]


Akár ezekből is összeállíthatod:


Fehérje: csirke, hal, marha, pulyka, tojás, túró

Szénhidrát: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, zabpehely

Zsír: olívaolaj, lenmagolaj kókuszzsír, omega 3 kapszula

Zöldség: brokkoli, karfiol, répa, stb

Gyümölcsből csak nagyon keveset.

2014. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó jókat irt, csak a kenyeret és a tésztaféléke hanyagold.Helyette inkább puffasztott gabolnákat, vagy semmit.A kókuszzsir nagyon jó.

Személy szerint amiket fogyasztok és eléggé olcsó az a zöldség:Paradicsom, uborka, paprika, padlizsán, hagyma, cukkini petrezselyem, káposzta.

Rizs,Szója, szárazbab, zöld és sárgaborsó, lencse meg testvérei, de nem konzerveset.

Továbbá natur tejet, joghurtokat és testvéreit,mindig a magasabb zsirtartalmút választom.

Tojást.

Gyümölcsöket meg a délelőtti órákba.

Tésztaféléket, kenyérféléket, cukros micsodák vagy hogyishivjákok helyett vizet meg nagyon kevés kávét fogyasztok, minél feketébbet és keserűbbet.

És tornázok amikor kedvem kerekedik hozzá.

A húsokat kihagytam...de azt az előttem szoló leirta...

2014. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kiegészítem én is :) 2-3 g ch nem biztos, hogy célravezető, olyankor csökkenteni kell. Ha elég alacsony, akkor viszont emelni kell a zsírt, szerencsére azzal nincs is baj. Van, akinek brutálisan nagy kihívás lenne a szálkásító étrend, viszont a szénhidrátszegény, zsírdús teljesen jó. Vannak lehetőségek. Még a nagyon izmos főszereplőket játszó színészek (akiknek elég gyorsan kell felfejlődniük) vagy komolyabb testépítők sem feltétlenül ragaszkodnak egyetlen módszerhez, kísérleteznek többfélével életük során, hogy megtalálják a számukra legjobbat. Nem mindenkinek ugyanaz a jó.
2014. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az 5-ös válaszoló.Nem árt a szénhidrátot csökkenteni.
2014. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A 3. nagyon jól összefoglalta, pont ilyen arányokat használtam fehérje 2g, ch 2-3g Tavaly 12 kilót fogytam 6 hónap alatt amit azóta is tartok és teljes kiőrlés kenyeret és durum tésztát ettem, úgy hogy kalória deficitben maradtam de persze volt heti 3x1 óra edzés is :)
2014. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokfélék vagyunk és sokféleképpen lehet fogyni. Én 1g/ttkg ch alatt tudtam csak fogyni, fölötte éhes voltam és enervált. Persze sok edzés biztos segített volna, de nekem az nem megy, a szénhidrátcsökkentés pedig egy pontig direkt kellemes számomra. Meg kell találni a megfelelő módszert, persze ügyelve a szükséges tápanyagok bevitelére.
2014. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!