Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet ajánlotok...

Milyen étrendet ajánlotok (Lehetőleg olyat amit tudtok hogy tényleg beválik)?

Figyelt kérdés
Szóval 15 75kg és azért gondolhatjátok nem néz ki túl jól a testem:D.Szóval szeretném magamról leadni a felesleget.Még egy kérdés az hogy ha reggelire nem nagyon van időm akkor az nagy baj suli miatt elég nehezen ébredek fel és még buszra sietni ugyhogy nagyon nincs időm reggel kajálni de ha úgy van megoldom:).Köszi a válaszokat előre is.

2014. okt. 7. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A reggeli fontos! Attól is elhízhat az ember ha a reggelit kihagyja és rossz minőségű kaját eszik reggelire! Ezt csak érdekességként szántam. Kell egy kalória számlálás hogy naponta mennyi kell bevinned. Tojás, Hal, Csirkehús, pulykahús, rízs, zöldség, tejtermékek, teljes kiörlésű kenyérek. Ilyeneket kell enned de mértékkel, és mellette eljárni sportolni.
2014. okt. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Reggelit kihagyja vagy rossz minőségű kaját eszik* Elfelejtettem írni a folyadék fontos! De nem ilyen cukros sz*rok (energia ital, coca cola) Hanem ásvánvíz
2014. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, minden ember más és más. Szóval étrendet úgy konkrétan nem nagyon lehet írni. Mert lehet, hogy ami az egyik embernek bevált, az neked is be fog. Leírhatnám ide a saját étrendem, de nem teszem, mivel teljesen más a bioritmusunk és közel dupla annyi idős vagyok, mint te.

Így én csak az tudom neked javasolni, hogy a reggelit ne hagyd ki. Minimum egy banánt vagy egy pár darab zabkekszet, vagy jó reggelt-et egyél meg a buszhoz menet. Arra csak van időd. (nem tudom mennyire igaz, de valahol azt olvastam, hogy ha ébredés után egy órán belül nem eszel, nem tud normálisan beindulni az anyagcsere, úgymond lassú üzemmódban marad, mondom, nem tudom, hogy ez igaz-e)

Egyél zöldséget, gyümölcsöt, igyál sok folyadékot lehetőleg mentes vizet, vagy néha ízesített mentes vizet. Tésztából ajánlom a durum tésztát, finomabb és laktatóbb és egészségesebb. Egyél fehér húsokat. Csirkemell, pulykamell, hal. Az ebédhez a köretnek ne csak rizs vagy krumpli vagy tészta, hanem fele-fele arányban egyél hozzá zöldséget is Pl. Csirkemell szelet rántva, egy kis rizzsel és sok salátával.

A kenyeret, minden formájában iktasd ki, a cukros péksüteményt is egy ideig. Max. teljes kiőrlésű jöhet szóba, de az is csak néha-néha.

Mindent csak mértékkel. Egyél többször egy nap, többféle dolgot, de mindig csak keveset. Evés után ne mondd azt, hogy "uhh de bezabáltam" és azt se, hogy "ennék még valamit". Annyit egyél ami éppen elég.

És mozogj sokat! Olvasgass nézz szét a neten, hogy milyen mozgásformákat tudnál csinálni és élvezni. Járj el futni, vagy valamilyen edzésre a suliba.

Nem kell a kalóriákat számolgatnod, sem éheztetned magad, mert még fejlődő szervezet vagy. Fiatal vagy még, ha oda figyelsz arra, hogy egészséges, normális ételeket egyél és eleget mozogsz meglátod hamar lemennek a kilók.

2014. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*Mert lehet, hogy ami az egyik embernek bevált, az neked nem fog.


Bocs. :) Csak nem töröltem ki rendesen, mikor újra fogalmaztam a mondatot. :)

2014. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sportal mi a helyzet elég a napi 5perc még kezdésnek mert nem nagyon birom a futást?
2014. okt. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!