Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Törtkrumpli hizlal, vagy...

Törtkrumpli hizlal, vagy hogyan jó elkészíteni a krumplit milyen formában? Rizs hizlalóbb a krumplinál? Melyikből lehet nyugodtan enni ajánljatok pár elkészítési tippet ami egyszerű?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:

100 g főtt fehér rizs 130 kalória.

100 g főtt krumpli 77 kalória.

2014. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindegyiket eheted nyugodtan. De a sült krumplit felejtsd el!
2014. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

héjában főzve a GI alacsonyabb marad, mint ha sütnéd a krumplit (utána mondjuk felkarikázva minimális zsiradékkal megkenve még piríthatod sütőben, isteni, és még úgyis elfogadható lesz)

barna rizst is nyugodtan eheted, ch-ra azért szükség van, önmagában attól nem fogsz hízni, hogy eszel ezekből

csak arra érdemes figyelni, hogy a legtöbb a tányérodon a zöldség (egészségesen elkészítve) legyen meg a hús, és ezek csak köretek legyenek, tehát ne ezekkel lakj jól

2014. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő elég szénhidrátos, bár legalább nem gluténes és a rizsből szerintem kevesebbet tudunk enni. Krumpliból egy kilóval még csak jól se laknék, rizsből még a páromnak se mindig kell 30 deka egy napra, pedig ő jobbára azon él, igaz, nem edz meg semmi. Ezek nyers mennyiségek. Úgyhogy vedd figyelembe azt is, hogy mekkora adagban eszed őket!

A szénhidrát inzulinválasza a raktározás irányába hat s a szénhidrát zsírral a leghizlalóbb kombó, de attól még a kalóriatöbblet hizlal. Úgyhogy ha nagyon akarsz sült krumplit, ehetsz, de alapvetően ne erre alapozz, inkább alkalmi ínyencség legyen :) Én ellennék egy marék házi chipsszel, ami icipici mennyiség (szénhidrátból, zsír sokkal több lenne benne), számomra sokkal jobb, mintha megennék fél kiló főtt krumplit :)

De írták, héjában főzés után is megsütheted, szerintem messze ez a legfinomabb. Lehet kevés zsiradékkal, fűszerekkel tepsiben sütni (léteznek ízfokozó nélküli fűszerkeverékek is, szerencsére. saját magam sosem tudok olyan bonyolultakat és finomakat kihozni)... És sok zöldséget enni hozzá, számomra ez (illetve a serpenyős, zsírosabb, sült hagymás verziója) mindig szettben volt paradicsommal :) De füstölt sajttal is jó, ja, az megint zsíros, bár biztos van másmilyen is, csak sosem vetemedtem light sajt evésére :)


Barna rizs (a lassú szénhidrát jobb. de van, aki nem szereti, a párom sem eszi meg, én humorosnak tartom, csak nem eszem szénhidrátbombákat, valamint édességbe szerintem nem elég lágy) curryvel vagy vegyes zöldségekkel (lehet sült vagy akár nyers is, no meg persze párolt s olyan, amilyet szeretsz) szerintem szuper, de ízlések és pofonok.

2014. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek ! :)


Sült krumplit havonta kb 1x ha eszek. A tört a kedvencem jól megborsozva. :) De most már máshogyan is kipróbálom ahogy itt írtátok.

2014. okt. 20. 17:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha naponta 3x megeszel belőle egy nagy tányérnyit, akkor hizlal. :D Egyébként nem, egyik étel sem hizlal, csak a mértéktelenség.
2014. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Heti kb 1-2x fogyasztok törtet :)
2014. okt. 22. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!