Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek 160 szénhidrát...

Szerintetek 160 szénhidrát sok egy napra, vagy pont jó?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy csontbetegség miatt ideiglenenesen nem mozoghatok, már több, mint egy éve. Mikor ez kiderült, akkor elkezdtem nagyon odafigyelni arra, hogy mit eszek. Egy éve 68 kg voltam, most 57 kg vagyok 168 cm-hez, és mindenki mondja, hogy nem kéne többet fogynom, amivel egyetértek, viszont nem szeretnék visszahízni. Eddig napi 130-140 gramm ch vittem be, de az utóbbi időben elkezdtem picit többet, 160 gramm körül enni.

Szerintetek ez így rendben van?

A szénhidrátokat, gyümölcsből, zöldségből, hüvelyesekből, zabpehelyből és tejtermékekből viszem be.

Fehérjebevitelem napi 110-120 gramm, és a zsírbevitelem pedig 65-70 gramm.

16 éves lány vagyok.


2015. jan. 18. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 180 grammot eszek egy nap, de én sportolok! És nagyobb vagyok.
2015. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ha mozognál is viszonylag sok lenne, így, hogy nem mozogsz.. ez csak akkor fér bele, ha brutális mennyiségű zöldséget eszel :)
2015. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a 140-el fogytál, akkor oké.
2015. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tejtermékeket hagyd el amennyire lehet és vegyél egy kicsit vissza a zsírból. Akkor teljesen rendben van! Ezek,amiket írtál, mind nagyon jó szénhidrát források.


Annyi a titok, hogy ha sok szénhidrát van az étrendedben, akkor jobban mérsékelni kell a zsírfogyasztást.

2015. febr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen utolsó de ha már ez a téma egészségesebb lenne,ha a zsíron növelne a ch-n meg csökkentene.

a ch nem esszenciális tápanyag,csak kényelmi.

a zsír viszont esszenciális és egészségesebb mint a ch.

2015. febr. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a téma egyre megosztóbb.. néha már oda jutok, hogy egészséges, fizikailag aktív embereknek napi 160g ch amiben lehet ám keményítő is (ami akkor is gyors) nem is feltétlen megbetegítő.. persze cukorbetegeknek, nem egészséges embereknek továbbra is káros.


De egy sportoló ember ha nem akar ketózisba kerülni, nem azt gondolom, hogy 160g keményítőt, de zöldségekkel együtt mondjuk 160g ch, ebből 80-120g keményítő (tehát akár 3/4-e) még nem is biztos hogy túl sok. Mármint nap közben elosztva, ennyit el is éget az izommunkával..


Aztán van aki ha növeli a ch bevitelt akkor romlik teljesítményben, éhesebb lesz, ez meg már annyira egyéni..


Aczél===--

2015. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!