Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell lemérni?

Hogyan kell lemérni?

Figyelt kérdés
Hogyan kell lemérni hogy mennyi kalória van abban amit eszek?
2010. febr. 8. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában minden termék csomagolásán szerepel annak kalóriatartalma. Ha nem, akkor keress egy tápanyagtáblázatot. A neten rengeteg van. Ezután leméred az étel tömegét és kiszámítod.
2010. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Xd..

nézd meg kaloritatáblázatban, van belőle neten 35467936 legalább.

2010. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kalóriát nem tudod mérni, csak kiszámolni.

Ehhez az élelmiszereket kell lemérni, lehetöleg nyers állapotban.


Az interneten is van rengeteg kalóriatáblázat, ott megkeresed, hogy mire vagy kiváncsi. Pl. 100 gramm csirkehús (kb.) 110 kalória, amit eszel, azt leméred (nyersen, hogy mennyi - pl. 200 g), és megszorzod a táblázat értékét a súllyal: 110 x 2 (mert az alapérték 100 g-ra vonatkozik), ezt elvégzed MINDEN élelmiszerrel és itallal, amit egy nap fogysztasz, utána összeadod - és meg is van az aznapi kalóriafogyasztásod.


Itt egy táblázat is:


[link]


Remélem, érthetöen irtam le, ha nem világos, akkor kérdezz vissza.

2010. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mivel fel vagyok mentve matekból nekem kissé nehezebb dolgom van. De azért gondolom menni fog. Köszi.
2010. febr. 8. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehéz, csak egy mérleg kell, meg egy számológép. Sok sikert
2010. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!