Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A netes kalkulátorok szerint...

A netes kalkulátorok szerint a testtömeg indexem ideális, mégis van egy kis pocakom.16 éves vagyok 190 magas és 93 kg. Ez mennyire normális / nem normális?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 20:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ha esetleg számít, akkor egy régebbi csontritkulást megelőző vizsgálat alapján erős csontozatú vagyok.
2008. aug. 21. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

pont ez a probléma a kalkulátorokkal, hogy átlagosan veszik az adatokat, de nem mindegy, hogy a 93 kilóbol mi az arány: mennyi a zsírsúly, mennyi a csontsúly, mennyi az izomsúly.

1 kiló zsír több helyet foglal, mint 1 kiló izom,,pl ha most a hasadat eltűnteted mint zsírt és helyette 2x akkora súlyú kockákat gyúrsz, a súlyoda mérlegen nagyobb lesz így a indexed romlik..Neked kell a tükör szerint jól érezni magad aztán a mérleg innen kiindulva egy dolog..

Pl most terhes vagyok félidőn túl kicsit, 8 kilót szedtem fel ami nem látszik, de nyilván nem a baba 8 kiló, hanem annyira megváltoztak a szervezeti arányaim, hogy ez van..pl most legalább 1 liter plusz vérem van ami 1 kilo.

Szóval kicsit ezért az indexek körülbelül mondják a dolgokat.

Normális a magasságodhoz ennyi súly, de 16 éves létedre jó magas vagy..ha tovább növekedsz akkor jobb ha a körzetinél szólsz, hogy küldjön elvizsgálatra, mert még nőhetsz is és a gerincedet kicsinálja a súlyod, magasságod, ezért genetikus meg tudja állapítani még nőni fogsz-e.

Ez nem ijesztgetés, de pl ha még nősz 10centit és ahhoz lesz simán 10-15 kilo, az már terhelő, de egyébként arányosnak tünik amit írtál.

2008. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, amúgy igen a gyors növekedésem miatt már voltak gondok de megoldóttak, csak hozzá kellett erősödnöm...
2008. aug. 22. 15:55
 4/5 anonim válasza:
pasi vagy v csaj? mert am ez is számít..
2008. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok
2008. aug. 23. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!