Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az nem baj, ha csirkemell...

Az nem baj, ha csirkemell filé helyett csirkecombot eszem?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta diétázom, sőt már mondhatni nem is diéta, hanem életmódváltás.

4-5 éve nagyon ritkán (havi max 1-szer, de lehet ennyiszer se) eszem 1 db sütit, de van hogy ezt is kihagyom. A mindennapokban nem eszem fehér lisztes dolgokat, cukrot, zsíros dolgokat (lángos, sültkrumpli stb) cukros üdítőt sem iszom. Nem főzök/sütök olajjal (párolt zöldséget készítek, azt mindig csak vízzel, vagy ha húst sütök akkor az alá is csak egy pici vizet öntök, vagy sütőben sütőpapírral)


A következőt vettem észre az elmúlt két hónapban:

valamilyen éhséget éreztem, de hiába ettem csirkemell filét + hozzá esetleg rozsos zsemlét/teljes kiőrlésű pékárut, az éhség nem csillapodott.

És kb. 2 hónapja megkóstoltam itthon egy csirkecombot, ami ugye zsírosabb hús (a szüleim készítették, de nem tettek semmilyen zsíradékot hozzá! csak sóval szórták meg kicsit a combot)

És azt vettem észre, hogy csillapodott ez a valamilyen éhség, amit a csirkemellfilé + zöldség (+ esetleg rozsos zsemle) kombináció nem tudott csillapítani.


Rájöttem, hogy a zsírt kívánom. Amúgy nem eszem olajos magvakat se, halat csak ritkán (havonta 1szer halkonzerv, mert annyira nem szeretem a halat se) de ez a csirkecomb nagyon ízlik, jobban mint a csirkemellfilé, és tovább is tart, tehát nem leszek hamar éhes.


Ezért két hónapja azt csinálom - tudván hogy a zsír ugye több kalória, a csirkecombban több kcal van - hogy csirkemellfilé helyett 70-75%ban combot veszek, de igyekszem a bőre nélkül enni! és szinte alig eszek már teljes kiőrlésű pékárut, mert nem is kívánom. Természetesen, sok zöldséget eszek: napi 3-4-szer biztos eszem (reggelihez, ebédhez, vacsihoz) + 1-1 gyümölcs tízóraira/uzsira.


Meg az ár is befolyásol: hiszen a comb olcsóbb, mint a csirkemellfilé.

De ettől függetlenül van hogy száraz húsra vágyom, és nem kell semmilyen zsíros hús, ekkor mellfilét eszem.


Szerintetek így is fogyhatok tovább ugye?

Mert én azt vettem észre, hogy fogyok tovább (sőt lehet jobban, mint mikor még ettem rozsos pékárukat) a heti rendszeres mozgás az megvan jó pár éve nálam!


Mit gondoltok? (vörös húst nem eszem, kiskorom óta utálom)



2015. febr. 14. 14:14
 1/1 timeamagdolna válasza:
Az emberi szervezetnek mindenre szüksége van egy bizonyos mértékben. Még a zsírra is. Feltéve, ha nem egy elvakult body builder vagy, aki a testének az építesét az egészsége elé helyezi.
2015. febr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!