Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kéne?

Szerintetek hogyan kéne?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 165cm és 105 kg.(ez azért elég sok szerintem is ) :(

nem tudok lefogyni, mindig elkezdem, de valahogy mindig elhibázom valahol.Elég boldogtalan is vagyok, és ezt is az evésben vezetem le.Hogyan kezdjek neki, hogy nagyobb eredmény is érjek el.?Tudom fejben dől el...ami az elején megy is, de a végén eltűnik a lelkesedés.:( Kérlek adjatok tanácsot!Köszi!


2010. febr. 11. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igen elöszőr a fejben kell eldőlnie..ha nem megy..háát akkor az akaraterőd egyenlő a nullával...találj ki vmit ami miatt érdemes lefogynod... vagy csak kérdezd meg magadtól... örökéletemre dagad disznó maradok aki itt tesped a gép előt és sajnáltatja magát vagy nem!! igenis képes vagyok rá és megteszem h boldog legyek .A választás a tied
2010. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
először is az legyen az elsődleges célod, hogy jobban érezd magad. életmódváltás kell de gondolom ezt már olvastad itt párszor. és hidd el ez nem olyan rossz dolog mint ahogy hangzik. sőőt. én amióta váltottam és figyelek a kajálásra és mozgok , azóta sokkal de sokkal jobban érzem magam. és az hogy lefogytam az csak egy plusz dolog. az első dolog, a fehér liszt és a cukor kiiktatása az étrendedből. nem kell megijedni mert a lisztet is és a cukrot is lehet helyettesíteni. második lépés napi 5-6 kis adag kaja. kevesebb szénhidrát, több fehérje. sok zöldség, gyümölcs. és mozgás. jó ha heti 3-4 alkalommal minimum 40 perc intenzívebb mozgás. ezek az alapok. de ha ezeken a dolgokon változtatsz akkor már jó úton vagy és le fogsz fogyni.
2010. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. fejben dől el

2. kis célokat tűzz ki

(ne akarj rögtön 20 kg-t ledobni)

3. mozogj, mert az boldogsághormont termel!!!

4. találd meg azt a mozgás v. étrendet v. fogyókúrát, ami neked a legjobban bejön!!!!

Sok sikert és kitartást!!!!!!

2010. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyors eredményt ne akarj, mert egészségtelen, ráadásul még vissza is hízod duplán. Fél kg hetente az egészséges.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.

Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van.

Vacsi: mint az ebéd vagy mint a tízórai. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is, az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet. Én a felvert tojást kicsi olajon megsütött paradicsomra és (leszűrt) konzerv lencsére szoktam önteni, beledobok összekockázott trapista sajtot, és így kenyér nélkül is megehető. Borsóra is lehet önteni, csak ne legyen cukrozott a konzerv (meg kell nézni a papírját). Mirelit zöldséget is meg lehet párolni.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

Hús nem hízlal, csak a panír. A zsíros hús sem tragédia, de inkább szárazabbat válassz (csirke, hal). A zsírok kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.

Kerülendő: gyorsétterem (ha mégis mész, salátát egyél öntet nélkül, Mekiben a grillezett csirke még oké a salátán, a panírozottat gyorsétteremben kerülni kell!), cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.


Ha nagyon kívánod az édességet, akkor próbáld joghurttal vagy gyümölccsel helyettesíteni. Ha nem megy, akkor heti 1 túrórudi kizárólag délelőtt fogyasztva nem árthat. Ha még mindig kívánod, akkor szintén délelőtt 1-2 kocka étcsoki, természetesen nem minden nap, max. hetente 1-szer. Ha még mindig kívánod, akkor süss teljes kiőrlésű lisztből és nyírfacukorból muffint vagy más sütit, és abból egyél, de csak keveset, nem 5 darabot! A bolti süti szigorúan tilos! Mindezeket étkezés után edd, ne helyette! Temésztesen választanod kell, hogy túró rudit vagy csokit vagy sütit eszel, nem úgy van, hogy mindenből eszel heti 1-szer.

Remélem, segítettem.

2010. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ui: A mozgást hetente 3-4-szer kihagytam. Először legalább fél óra, ha jobb kondiban leszel, akkor 1 óra. Először csak sétálj, utána majd át kell térned pl. biciklizésre vagy futásra, aerobicra, de fokozatosan, mert először úgysem fogod bírni ennyi kilóval, meg tönkreteszed az izületeidet is. Az úszás is jó, sőt, azt már most is lehet.
2010. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak, de mindenkinek, nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat!sokat segítettetek!Remélem sikerem lesz!
2010. febr. 12. 16:31
 7/7 Maca22 válasza:

Szia!

Én is nemsokára 22 éves leszek! 114 kg voltam májusba! Sokkolt a mérleg! Éreztem h változtatnom kell, agy nem lesz olyan pasim akit szeretnék, lusta vagyok, hamar elfáradok... és így visszagondolva rengeteget ettem! Június elején belevágtam a változtatásokba! Elkezdtem futni... sok zöldséget gyümölcsit és fehérjét ettem... + abonettet... de abból sem 6-7 szeletet... csak mégis az is laktasson vmennyire... ugye jött a nyaralás.. ott hiztam vissza kb 2 kg-t. De hálaistennek nem hagytam abba .. és mára már teljesen megszoktam 4 hónapja nem eszek kenyeret... lisztes ételeket.. jóó néha bünözök kicsit de heti 2-3 alkalommal futok... kocogok... becsavarom magamat és alá az "Oliva HOT GÉl" -t kenem, ami elvileg fokozza zsírégetést... jelenleg 102 kilónál tartok! Remélem tudtam segíteni!

2010. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!