Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Makacs narancsbőr ellen mit...

Makacs narancsbőr ellen mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Világéletemben sportoltam, lovagolok, és ezzel járó fizikai munkát is végzek. Emellett az iskolában tesiórákon is sportolok rendesen, futok, erősítést végzek, stb. Izmos is vagyok, főleg a karom és a combom, 160 cm-hez 50kg vagyok. Ugyanakkor már 14 éves koromban striák jelentek meg fenekemen és a combomon is, pedig sose híztam meg, valószínűleg a növekedéstől... 16 éves korom óta pedig narancsbőröm van a fenekem alsó, és a combom legfelső részén. Ruhában nem látszik, de egyébként igen, főleg lámpafénynél. Alaphelyzetben nem annyira feltűnő, de ha összeszorítom a fenekem, akkor elég csúnyán látszik...

Egészségesen táplálkozom: cukrot abszolút nem fogyasztok, fehér lisztet csak elég ritkán, teljes kiőrlésű gabonát és sok zöldséget, fehérjét fogyasztok, mindennap 3l folyadékot viszek be, mentes víz és zöld tea formájában.

Próbáltam már mindenféle tornát, fenékformálást, de eredményt nem látok, sőt, mintha csak jobban látszódnának a gödröcskék...

Igazából izmos a fenekem és kerek, de nem olyan sima mint az ideális lenne, a striák és a narancsbőr miatt enyhén gyűrődik az alsó résznél.

Próbáltam már tisztító léböjt kúrát is, mert elvileg a méreganyagok miatt keletkezik, de hatástalan volt.

Mit tehetnék még ellene? Nagyon zavar, pláne amikor manapság a csapból is a tökéletes fenék, tökéletes alak folyik, hogy akinek nem olyan ne tudja magát jól érezni. És pláne azért zavar, mert én sportolok és fittnek tartom magam, mégis narancsbőr sújt, amitől nem tudok megszabadulni...



2015. febr. 22. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

a skinnyfat jelenség miatt van.

ha érdekel mi ez akkor rákeresel.

ha nem akkor maradsz olyan amilyen.

te döntesz.

2015. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hallottam már a skinny fat-ről, de rám ez a jelző abszolút nem illik! Skinny fat = normál testsúly, normál BMI mellett magas testzsírszázalék, alacsony izomtömeg. Én nem vagyok sovány, izmos vagyok. És jó minőségű táplálékot fogyasztok. Ha étrendem nagyját zöldségek, teljes kiőrlésű gabona és sovány fehérjék alkotják, akkor nem alakulhat ki jelentős testszírszázalék, pláne ha napi 5x étkezem.

A skinny fat összefügg a jojó-effektussal, a koplalással, és a minőségtelen élelmiszerrel (cukrok, fehér liszt, gyors-ételek, stb.)

Nálam nem ez a probléma. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy az izommal együtt fennálló, makacsabb narancsbőr ellen mit tudnék még tenni.

2015. febr. 22. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nah:)

fel vagy készülve,nem semmi ez ebben a kategóriában a nemnormálisok téveszmések és lusták között.

lehet ezért volt kicsit goromba az első válaszom mert a szokásosra számítottam.

de ez nem változtat azon,hogy ha ilyen problémád van,akkor magas a testzsír.

szóval vagy csökkented a ch-t,vagy többet aerobozol,vagy mindkettő.

16-18%os tzs-nél nem lesz rajtad narancs.

2015. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értelek. :) Nem csak hirtelen fellángolás, én tényleg meg szeretnék küzdeni a megálmodott alakért. Csak sajnos a genetika és a rengeteg méreganyag az élelmiszerekben (még így is, hogy egészségesen próbálok táplálkozni, a zöldségek, a hús is agyon van már kezelve manapság...) hátráltató tényező. De nem szeretném erre fogni, hiszem hogy van javulás, mert van kitartásom.

A CH-t próbálom egész minimálisra csökkenteni, napi 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, kevés burgonya, és inkább zöldségek, gyümölcsök, mértékletesen. Édességek, ilyesmik abszolút nem, inkább gyümölcsöt fogyasztok ,,nassolásként".

Esetleg tudnál valamilyen gyakorlatot ajánlani, ami tényleg hatásos ha ilyen problémával küzdök? Annyi gyakorlatot néztem már, de a kitöréseknek, guggolásoknak és hasonlóknak nem érzem hatását.

2015. febr. 22. 20:55
 5/14 anonim ***** válasza:

két tényezős a dolog.

1.az izom méret megtartása amennyire csak lehetséges.

a farizomzat ugye,ez adja a formát.

ehhez kell a súlyzós guggolás,kitörés.

2.aerob edzés,amivel a diéta és az alapanyagcsere mellett még égetsz el plusz kalóriákat.

ez lehet mondjuk a szobakerékpározás heti 5x40 perc.

2015. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 22. 21:06
 7/14 A kérdező kommentje:

Esetleg egyéb mozgásforma ami segíthet az átalakulásban? Szeretek egyszerre többfélét kipróbálni.

A striák ellen mit tudok tenni?

2015. febr. 22. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:

ha a konditermi edzés nem pálya,akkor heti 3 kettlebell edzésre is elmehetsz,mert ott sokat guggolnak,így elég stimulus fogja érni a farizmot és elég intenzív mozgásforma,rengeteg kalóriát eléget.

a stria egy sebhely,szétrepedt a bőr ilyen olyan okból.

mivel a széle és a mélysége nem egyenletes mint mondjuk egy vágásnak,ezért műtétileg sem korrigálható.

magyarul olyan marad,viszont halvány lesz.

ha szolizol akkor alig fog látszódni.

2015. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, te komoly embernek látszol, úgyhogy elmondom neked részletesen, mint gondolok.

Én gyógymasszőr és cellulitmasszőr is vagyok, ezzel a képességgel tudok neked olyan masszázst (azaz kúrát) csinálni, ami jó eséllyel segíteni fog valamennyit. Csak akkor érdemes belefogni, ha minden mást megtettél, ami tőled telik, különben csak pénzkidobás. Én úgy látom, hogy ez a feltétel nálad megvan.


Mindenekelőtt azonban szeretnék rámutatni, hogy te magad is látod a lényeget: nem a narancsbőr a probléma, hanem az, hogy a szépségipar problémát csinál belőle, hogy rosszul érezd magad, amiért nem egy photoshoppolt lányt látsz a tükörben, hanem egy valódit, és mindenfélére költsed a pénzedet. Ilyen értelemben én is ennek a szépségiparnak a része vagyok, amikor a masszázst ajánlom neked, de első körben mindenkit igyekszem lebeszélni róla, bármilyen furcsán hangzik ez, téged is. Sokkal tartósabb eredményt és jobb hatást érsz el vele, ha a gondolkodásodat alakítod át, és aszerint cselekszel, amit te magad írtál le. Tökéletes alak nincs, csak Photoshop van. A fiúk úgy szeretnek téged, ahogy vagy, és nem az fog dönteni a választásukban, hogy van-e egy kis narancsbőr rajtad. Sőt, ha mégis ezt nézi valamelyik azt jobb elkerülni, mert mit fog kezdeni veled szülés után?


Azt tanácsolom, hogy békélj meg ezzel, és örülj, hogy alapvetően egészségesen élsz, és folytasd ezt tovább, és érezd jól magad a bőrödben (szó szerint). De ha mégis foglalkozni akarsz ezzel a megoldással, akkor először olvasd végig figyelmesen a belinkelt két korábbi kérdést, ahol részletesebben írtam a masszázsról, és ha megértetted, mivel jár ez, és akarod, akkor beszéljünk róla privátban. (Mivel 17 vagy, természetesen szülői hozzájárulást is fogok kérni.)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

2015. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom, egy dolgot nem írtam le a korábbi kérdéseknél. Egy ilyen kúrát nagyjából most érdemes elkezdeni a közeli hetekben, ugyanis a kezelés során üzemi balesetként előfordulhat 1-1 véraláfutás (bár igyekszünk elkerülni), és ezért célszerű a miniszoknya/bikiniszezon előtt időben befejezni, hogy ha ilyesmi történt, akkor begyógyuljon.
2015. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!