Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok 185 cm és 120...

16 éves vagyok 185 cm és 120 kg, leszeretnék fogyni a nyárig legalább 15-20 kilót, valaki összetud nekem állítani egy étrendet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 16:15
 1/3 schocko ***** válasza:
9%
Legalább 50-et kellene...étrend: savanyú káposzta sok mozgással fél évig...
2015. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ne itt próbálkozz ezzel, a gyakori olvasói előszeretettel nézik le az embert és kritizálnak másokat, miközben azt hiszik, hogy jobbak bárkinél.


Ha összeállított étrendet szeretnél, kérd dietetikus tanácsát. Azonban ha erre nincs lehetőséged, mindenképpen azt ajánlom, hogy kis lépésekkel kezdd el a fogyókúrát (pl.: először hagyd el az édességeket, gyorsételeket, üdítőket, és csökkentsd az adagokat), úgyis látni fogod, hogy az elején hogy bírja a szervezeted. Szerintem a mozgás része is fontos, bár azt is neked kell tudnod, hogy mi az, amit rendszeresen tudsz csinálni (pl.: futás, torna, stb.). Az elején biztosan nehéz lesz, és az is megeshet, hogy a súlyod stagnálni fog, de kitartást kívánok neked, remélem, sikerülni fog! :)

2015. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is sok sikert neked! :)

Arra figyelj, hogy egészségesen étkezz, ne szenvedj hiányt semmiből!(főleg, mert fiatal vagy!)

Vitaminok (zöldségek, gyümölcsök), fehérje (csirkemell, natúr joghurt), és szénhidrát is legyen(teljes kiőrlésű kenyér, cukor helyett édesítőszer)

Nekem sosem kellett sokat fogynom. Én 1500 kalóriás étrenddel fogytam, persze sok mozgással.

Neked még többre van szükséged!! 2000 kalória szerintem. Mellette mozogj, először kardió, futás (ízületeket védelmére figyelj!)

Olyan étrendet válassz, amivel nem csak a tested sanyargatását éred el!

Én pl. nem szeretem a salátákat nyersen, de párolt zöldséget csirkemellel vagy hallal nem is rossz, sőt.. :)

Csak ne számolgasd a kalóriákat, mert belebolondulsz.. :D

Csökkentsd a napi adagodat, de ne drasztikusan, csak fokozatosan, így a szervezeted is fel tud készülni a változásra, és nem kezd el hirtelen raktározni.

Nem tudom, hogy tudok e segíteni, mivel én sem vagyok ám ebben jártas, de ha kérdésed van, nyugodtan írj rám :)

2015. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!