Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy szem paradicsom, egy db....

Egy szem paradicsom, egy db. alma, máris gyorsabb az anyagcserém (emésztésem)?

Figyelt kérdés

Szeptember óta próbálok egészségesebben táplálkozni.Nem azt mondom,hogy nem eszem tiltott dolgokat,de már tudok mértéket tartani.

Téli időszakban sosem ettem zöldségt,mert nem szeretem azt a mű ízt.Mikor kiiktatam a fehérkenyeret,az édességet,na meg a Cola-t,eleinte naponta többször mentem Wc-re,majd két naponta jártam(az elmúlt hónapban),keservesen produkáltam csak.Már nembírtam tovább,megettem egy parit,és egy almát(tegnap ,tegnapelőtt).Tegnap 3-szor,ma már 2-szer voltam.

Ennyit segít a zöldség,gyümölcs?


2010. febr. 19. 08:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Mivel nem engedett egyszerre több kérdést kiírni,ezért megtenném itt.

150cm.vagyok,jelenleg 58kg.(68,6 voltam szeptemberben).

A BMI szerint még mindig túlsúlos vagyok,pedig nem ezt látom ha tükörbe nézek.Szép formás fenekem volt,ez most lapos. Hasam olyan volt,mint hat hónapos terhesen,most csak egy kicsike dudor maradt az alsó részen.Nagyon sokat változtam,amit más is észre vesz.XL-es ruhákat hordtam,most már jó az L-es is.

Ennyire nem igaz a BMI?

2010. febr. 19. 08:51
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Ha egészségesen táplálkozol és nem eszel zöldséget, akkor mi benne az egészséges?

Egyébként lehet enni párolt zöldséget, ha a fagyasztottat sem szereted, akkor répát, karfiolt, karalábét, szerintem ezeknek nincs műíze. Az alma télen is alma, és lehet enni narancsot, mangót, kivit, graperfruitot, ezeknek sincs műíze.

2010. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a BMI jó. Sokat fogytál, ehhez gratulálok és további kitartást kívánok. De a 150 cm-hez sajnos ez még mindig sok. De az szuper, hogy tetszel magadnak és jól érzed magad, mert tul. képpen ez lenne a lényeg.
2010. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az egészségesebb táplálkozást arra értettem,hogy nem eszem cukrot ,szénsavas üdítőket nem iszom,és nem eszem finomlisztet.Eszem zöldséget is,de inkább főtt répát,krumlit,kelkáposztát,klbimbót(álltalában a húslevesből),néha paprika szendvicsbe.Párolt zöldséget is szoktam csinálni,de azt is inkább keverem egy kis rizzsel.

Az "alma télen is alma"gondolatra csak annyit,hogy nem mindig tudok olyan almát venni,amit szeretek.Kis falu,kisbolt.

A paradicsomnak sincs igazán jó íze ilyenkor,olyan hideg ízetlen,nem olyan édes zamatos,mint nyáron.

Ezzel nem kimosakodni akarok a finnyásságom alól,ez tény.


A BMI-ről meg annyit,hogy 42 kilónak kellene lennem szerint,de én már voltam annyi szülés előtt,és az összes bordám kilátszott.Nem volt szép egyáltalán.

Meg mindenki azt mondja(írják itt is)hogy nem lehet hinni a BMI-nek.Hiszen csak két adatból hogyan tudják kiszámolni elvagyok-e hízva vagy sem.68 kilósan is túlsúlyos voltam,most 10kiló mínusz után is túlsúlyos vagyok?Ezt én nem értem.

Köszönöm az eddigi válaszokat,várom a többit is,ha valaki még tud hozzá fűzni valamit.

2010. febr. 19. 12:01
 5/9 Krisz85 ***** válasza:

Na Te jót akarsz, csak fogalmad sincsen dolgokról, ami nem baj. (még).

Feltehetően az anyagcsere, mint szó is eléggé idegen számodra, mert hogy nem érted, az tuti.

Szóval a székletürítés mértéke és gyakorisága a közhiedelemmel ellentétben nem az anyagcsere sebességet jelenti. Ez tévedés.

Attól, hogy 86x mész Wcre egy nap lehet hogy úgyanúgy hízol. Az hogy milyen sűrűn kell nagyon összetett dolog, csak párat említek: bélflóra, éktezés gyakoriság, mennyiség, milyenség, folyadékbevitel, mozgás, enzimrendszer, elektrolit balansz, étkezés időzítése stb.

Szóval nem olyan egyszerű ez. Az biztos, hogy ha almát eszel és gyümölcsöt akkor sok rostot viszel be. Az anyagcserefolyamatok (ami nem egyenlő a nagyWCzéssel), és annak gyorsasága három fő szabályra épül:


megfelelő tápanyagbevitel (makro és mikrotápanyagok aránya,az étkezés gyakorisága 6-8x naponta egyenletes időközökkel, mennyisége, minősége)

megfelelő folyadékbevitel, mennyiségileg egyenletesen elosztva a nap folyamán

megfelelő mennyiségű és minőségű testmozgás,


Ezek hárman felelősek a gyors anyagcseréért és a zsírvesztésért. TEhát nem árt ezeket megszívlelned, és betartanod, figyelned ezekre. Ha ezeket mind betartod, akkor maximalizálod az anyagcseréd, ha bármi oknál fogva lassul a zsírvesztés, az a fenti három ok valamelyikében történő hiba eredménye, nem edzel megfelelően, nem eszel azt amit kéne stb.

2010. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,köszönöm válaszod,bár egy kukkot sem értettem belőle,de kijegyzetelem,és utánna járok.
2010. febr. 22. 08:38
 7/9 Krisz85 ***** válasza:

utolsó vagyok, példának akár ez is lehetett volna


[link]


Nagyjából helytálló amit itt írnak.

2010. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket.

Ha jól értelmeztem,akkor az anyagcsere nem egyenlő az emésztés fogalmával.

Tehát az alma és a paradicsom segítette az emésztésemet,de nem az anyagcserét.Igazam van?Vagy további olvasásra szorulok ezen a téren.

2010. febr. 22. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Mizujság azóta?

Érzel jobb közérzetet is?

2022. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!