Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Köret rizs vs. Főtt tészta?

Köret rizs vs. Főtt tészta?

Figyelt kérdés
Rizspárti vagyok, nagyon szeretem szinte mindenhez szívesen választom köretnek. Viszont itthon állandóan kapom a kritikát, hogy a rizs semmivel sem jobb a főtt tésztánál a kalóriatartalma miatt. Mi a ti véleményetek erről?
2010. febr. 20. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
rizs
2010. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
12:14 vagyok még. a rizs a legjobb minőségű szénhidrátok források közé tartozik a zabpehellyel egyetemben! a tészta pedig egyáltalán nem. a rizs olyan mint a húsok közül a csirkemell, vagy a zsírok közül az omega3
2010. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
a rizs sokkal egészségesebb, mint a tészta
2010. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Hát a kcal tartama felől közelítsük meg: én nagyon-nagyon éhes leszek 10 dkg tésztától ami 350 kcal ami elég lenne nekem belőle kb 15 dkg lenne, ami 525 kcal (persze nem magában eszem, hanem zöldséggel vagy hússal akkor meg már 800 kcal lenne egy étkezés...).

Rizsből barna rizst eszek, kcal tartam miatt mindegy, de engem jobban laktat. Rizsből nekem elég: 7 dkg, ami 245 kcal, hát lássuk be, fele annyi mint a tészta, és ha ráteszem a zöldséget-húst akkor is 500 kcal a kaja. Szóval rizs. :D

2010. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Basmati rizs tényleg jó 5let!

Én is rizs párti vagyok!

2010. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

12:15-nek: a legjobb minőségű szénhidrátforrás csak akkor igaz, ha barna rizsről van szó. A fehér rizs attól fehér, hogy minden lehántanak róla, ami tápanyagot tartalmaz.


Kérdezőnek: a rizs, a barna rizs és a tészta is hízlal. A tészta rosszabb, mert fehér lisztből van. A barna rizs jobb, abban legalább van tápanyag, igaz, kalória is. Meg hát ugye szénhidrát. A tészta viszont üres kalória, tápanyag (vitamin, rost, fehérje) nélkül.

Ha fogyni akarsz, a barna rizst is sajnos csak korlátozottan eheted, pl. vacsira nem ajánlott, és ebédre sem napi szinten. Helyette: párolt zöldség, saláta. Esetleg párolt zöldséggel kevert barna rizs.


Ui: a barna rizst ugyanúgy kell elkészíteni, mint a fehéret. Előfőzöttet (vagy előgőzölt? nem emlékszem) vegyél, különben nehezen puhul meg.

2010. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

09:47 na na na. köszi az oktatást, de nem nyert hangszórót. elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér


nem a blikkben olvastam a sztárfogyókúrás receptek között. tudom mit beszélek.

2010. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

09:47

"a rizs, a barna rizs, a tészta is hízlal" - mivan akkor ne egyen szénhidrátot vagy mi? nem gyanús hogy az az üzemanyaga a szervezetnek? kell fogyás alatt is fogyasztani. a rizs pedig a legjobb minőségű szénhidrátot tartalmazza, a héj lehántásával csak a rostot, vitamin és ásványi anyagokat veszíti el, de itt mi a CH tartalmáról beszélünk. és abban a legjobb a rizs. ahogy zsíradékban a hal vagy húsban a csirkemell.

2010. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ha rizs, akkor barnarizs. Nem kell megijedni a főzési idejétől, lehet kapni előgőzöltet, az elég gyorsan megfő. Érdemes dúsítani némi zöldséggel, erre bármi jó, akár maradék is, lásd pl itt:

[link]


Ha viszont tészta, akkor csináld teljes kiőrlésű tönkölylisztből, nálunk ez bevált. Így készül:

[link]

2012. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A 6-os popsihülye, a popsit másképp is írhattam volna. A 7-est sem fogják ellopni az eszéért.

Ch tartalmuk ugyanannyi, fehérjetaralma a tésztának több. Így a tészta nyert tápanyagtartalomban.

2020. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!