Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy hetig csak vizet iszom...

Ha egy hetig csak vizet iszom akkor es keves zoldseget eszem, akkor fogyok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 21:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

a párom a 90 napos diétát csinálja 3 hét alatt fogyott 6 kg-ot.

az ha nem eszel nem segít semmit, lehet lemegy 1-2 kg de lehet hiánybeteg leszel.

2015. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy hét alatt a világon semmi nem történik, csak vesztesz némi vizet, izmot, zsírt, nem mondható meg, milyen arányban s mértékben. De hogy ettől nem fogysz le, az tuti (kivéve, ha mondjuk 10 deka felesleg van rajtad, szerinted, de az most se látszik). Az észrevehető fogyáshoz több idő kell.


Ez egy egy hetes böjt lenne, amit egy egészséges szervezet kibír, mondjuk aminosavhiánya lesz egy idő után, így némi izomvesztés garantált, de egy hét kevés a komoly károsodáshoz és hiányok kialakulásához. De fogyás céljából nincs értelme.


Szerintem épp elég kockázatos az erős kalóriadeficit, a konkrét koplalás valamirevaló fehérje- és zsírbevitel nélkül (ha a szénhidrát is nagyon leesik, az sem esik jól a legtöbb embernek, de eleve a koplalás sem)... Nem egy okos gondolat, ha nincs a böjtölés mögött valami komoly ok (ehhez nem értek, én sosem böjtölnék hosszan semmilyen okból, egyszer kíváncsiságból volt 4,5 nap, érdekes volt, de azt sem tartottam okosnak, fogyni pedig nem fogytam vele, tartósan semmiképp).

2015. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fogsz fogyni valamennyit (meg jól le fogsz gyengülni), de amint visszatérsz a normális étkezéshez, nagyon gyorsan vissza fogod szedni.

Plusz, ez így teljesen egészségtelen és kórházi ágyikó lesz a vége.

Ha már fogyókúrázni szeretnél, akkor csináld normálisan, nézz utána a dolgoknak!

2015. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Második voltam s még megjegyzem, az egyetlen nem eszenciális makrotápanyagra alapozó 90 naposat még rosszabbnak tartom, elvégre az hosszabban nem veszi figyelembe a test szükségleteit, mint az egyhetes böjt.
2015. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vízivásra térj át örökre. A táplálékmegvonást, meg amúgy a fogyókúra szót pedig felejtsd el. Figyelj oda a kajára, és mozogj.
2015. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az éhezés az ódivatú teljesen.

inkább próbálj egészségesen enni, kenyér stb. mentesen.

vidd be a fehérjét, zsírt stb ami kell, zöldség is legyen bőven.

éhezni nem szabad.

2015. ápr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a "le fogsz gyengülni" típusú hozzászólások baromság, én többször is csináltam olyat h 5 napig nem ettem semmit, főleg amikor koncertre mentem és az alkalomból meg akartam csinosodni, nálam 5 nap -5 kg-ot jelentett és ahogy könnyebb lettem, úgy sokkal energikusabbnak éreztem magam utána, a bőröm is ragyogóbb lett. Soha nem éreztem semmilyen "legyengülést". Egyébként igen, ha 1 hétig csak zöldséget eszel mennek le kilók. Persze milyen zöldségre gondolsz, répa rágcsálásra vagy sült krumplira, mert nem mindegy. :D

Nyugodtam ehetsz gyümölcsöt, attól nem fogsz elhízni, ezt csinálják a 80/10/10-esek is. Csak az a fontos h kerülni nagy mennyiségben az olajos magokat, aszalványokat, konzerveket mert ezek kalóriabombák.

A kedvencem, ami jó fogyókúrás kaja, finom és viszonylag olcsó, a reszelt alma fahéjjal megszórva. 1-2 almát lereszelsz... nyami-nyami, mintha csak sütit ennél, csak ebbe kevés kalória van és egészséges, a sütikkel ellentétben.

2015. ápr. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fogyni fogsz.


Ha sok zöldséget ennél, tennél hozzá oliva olajat, húst is ennél, tényleg fogyasztanál zsírt (pl. egy zöldséges - darálthús mixből hamburgerhúst sütnél, amit friss nyers zöldségekkel ennél) akkor is fogynál.


De gondolom nem szeretsz jóllakni, nem szereted a finom ételeket, úgyhogy nem is írok ötleteket :D

2015. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló ha 5 nap alatt 5 kg-t fogyott az csak vagy szinte csak víz lehetett sajnos.

mindenki egyébként máshogy reagál, lehet, h valaki 5 napig is bírja éhkoppon, de én pl. már egy étkezés kihagyásától rosszul vagyok, és volt, hogy annyira elgyengültem, mikor nem volt alkalmam enni hosszabb ideig, hogy belázasodtam és megbetegedtem.

szóval nem érdemes sanyargatni magunkat, mert a vízfogyás az jó illúzió, de elég egészségtelen.

2015. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Majdnem minden ember bírja éhkoppon (bár tényleg vannak eltérések). Ez genetika. Ahogyan a kezünket tudjuk mozgatni, úgy evés nélkül is kibírjuk .. x ideig (ettől még vannak lebénult emberek akiknek nem mozog a keze)


Inzulin rezisztenciát, metabolikus zavarokat az evés okoz, nyilván a megbetegítő étkezési szokások, hosszú távon. Ha nem súlyos az állapot, akkor a beteg ember szervezete is bírja az éhezést. Ha nem hal meg az elején, akkor pár nap rosszullét után szépen beáll a fokozott zsírégetés, fehérje takarékosság stb. Mert erre minden ember képes, csak a metabolikus rugalmasság állapota a kérdéses.


De igazából azt akartam írni, hogy aki 5 nap alatt 5 kilót fogy, az lehet egyszerűen csoda is, valami megmagyarázhatatlan (nyilván valószínűbb a glikogén és víz ürülés)


Sok fogyózó számíthat rá, hogy majd csoda fog történni vele :D

De akkor már inkább lottózzanak, az jóval esélyesebb.

2015. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!