Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elsősorban egészség szempontjá...

Elsősorban egészség szempontjából érdekelne, hogy sok egyszerre két evőkanál olívaolaj/lenmagolaj/repceolaj?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, lenmagolaj még egészséges is, csak kalkuláld bele a napi kalóriádba (1g olaj 9kcal, 1 evőkanál pedig ~5g (legalábbis mikor utoljára mértem, érdekes módon másnál egy evőkanál 10g, de hát nem tudom mekkora kanalakkal mérik...).
2015. máj. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A standard evőkanál 15ml, ez hangyányival több, mint 10g kókuszzsír, a többi olaj is ott lehet.

Miért lenne sok? Persze attól függ. Nekem 5 evőkanálnyi se lenne sok (már ételben/italban, magában nem nyelném le :D), fölötte már túl sok kalória jönne össze a napra az én körülményeim közepette.

Tegnap pl. 45g kókuszzsír volt az ebédemben. Nekem ez nagyon jólesik, de biztos van, akinek hasmenése lenne tőle (nem tudom, miért) vagy egyszerűen csak rosszul lenne tőle vagy az étrendjét rontaná el...

Nem tudok róla, hogy az egészséget bárhogyan veszélyeztetné az ilyesmi.

2015. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!