Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem szedek fel többszörösen...

Nem szedek fel többszörösen annyit mint egyébként? És nem ájulhatok el?

Figyelt kérdés

Holnap akarok egy víznapot tartani. Az elvileg méregteleníti a szervezetet, szóval jót tesz. Viszont ha valaki sokáig nem eszik, pl. 1 napig és utána meg eszik akkor sokkal több kilót szed fel mint amúgy. Ennél a helyzetnél nem lenne ez? 1 nap még nem számít soknak? Szóval ha utána eszek akkor nem többszörösen raktározza el a szervezetem?

Másik kérdésem az lenne hogy holnap futni is akarok. Nem fogok elájulni ha egész nap nem eszek csak vizet iszom? Egyébként magas a vérnyomásom, úgyhogy szerintem nem fogok, de nem tudom. FONTOS HOGY MINDEGYIK KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLJATOK. Sűrgős lenne. Köszi.


2010. febr. 25. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A böjt-/víznapi futás azért elég kemény edzettséget feltételez... Nem tudom, milyen kondiban vagy, de azért vigyáznék a helyedben, nehogy rosszul legyél.

Az biztos, hogy a víznap, vagy léböjt jót tesz a szervezetnek, ha mértékkel csinálja az ember

Szerintem amennyivel több kilót szedsz fel másnap, az épp annyi, amennyit a böjt napján leadtál. Sőt ideális esetben nem is hízol, hanem fix súlyod van - normális étkezés mellett.

Nem írtad a korodat, remélem, hogy nem vagy nagyon fiatal, mert fejlődésben lévő szervezet számára még egészségtelenek az ilyen böjtnapok.

2010. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17 vagyok. Szóval akkor nem szedhetek fel több kilót másnap?
2010. febr. 25. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:

1 víznaptól még nem fog raktározó üzemmódba kapcsolni a szervezeted, egy ilyen nap még jót is tesz.

viszont ha víznapot tartasz akkor max jógázz. futni akkor menj ha eszel is valamit.

2010. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
miért akkor elájulnék? Vagy hogyan lennék rosszul? Mit éreznék? mennyi az esélye hogy elájulok?
2010. febr. 25. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát elég sok. A futáshoz ugyanis a szervezetednek energiára van szüksége, amit ugye a bevitt táplálékból szerez.

Én nem ismerem a te edzettségi szintedet, de az biztos, hogy megterhelné a szervezetet az éhgyomros futás.

Ha mindenképpen akarsz valamit sportolni böjtnapon, az legyen kevésbé megterhelő - a már említett jóga valóban remek választás.

2010. febr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de én bírom a megterhelést. Nem lennék rosszul. De a lényeg az hogy nem szednék fel kétszer annyit mint amennyit leadok.
2010. febr. 25. 18:38
 7/9 A kérdező kommentje:
de amúgy akkor mire számítsak? Mit fogok érezni? Csak mert muszáj holnap futnom és víznapot tartanom. Nem érdekel ha elájulok, de akkor is meg kell csinálnom. Mire számíthatok? Mit érez az aki elájul? És mit kell velem csinálni? Mert ott lesz a barátom is. Majd ő segít. Elég szigorú vagyok magamhoz.Nem érdekel mibe kerül.
2010. febr. 25. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
nem értem miért akarod annyira erőltetni pont aznap a futást. egy alkalom nem oszt nem szoroz ha eszel ha nem. Ha annyira erőlteted akkor próbáld ki és meglátod. rendszeres sport és diéta kell, nem pedig kínozni a szervezeted!
2010. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szédülni fogsz, csillagokat látsz, és szépen elsötétül a világ. Azután összeesel, ami azért rosszul is elsülhet. Utána magadhoz térsz, és fáj a fejed, mint az állat.
2010. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!