Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5 kg felesleget leadhatok...

5 kg felesleget leadhatok biciklizéssel a nyáron?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 57 kg (165 cm) és nem igazán vagyok magammal megelégedve. Itt a nyár, van időm, gondoltam biciklizhetnék, mert azzal lehet valamennyit fogyni. Pénteken kezdtem, napi 45-60 percet biciklizek, emellett a tesómmal este fele 1 órát tollasozunk. A nap folyamán főleg gyümölcsöt eszem (barack, ribizli, eper, meggy, későbbiekben almát is szeretnék) plusz még azért fehérjét is viszek be, tehát reggel egy rántotta, és esténként hús (nem mindig). Napi 2 liter vizet iszom minimum, cukros üdítő nuku. Szeretném ezt nyáron csinálni, így szeptemberre leadhatom a kb. 5 kiló feleslegemet?

2015. jún. 14. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölccsel azért óvatosan, mert tele van cukorral! Persze ehetsz, de ne ez képezze a fogyókúrád alapját!


A fogyókúrát a te korodban felejtsd el!


A lényeg: vigyél be elegendő tápanyagot, de ne vigyél be többet, mint amennyire a szervezetednek szüksége van!


A gyümölcsfogyasztás felét cseréld le zöldségre. A tojás nagyon jó, és hús is kell, jó lenne minden nap. Ha nem eszel este húst, akkor egyél főtt tojást, esetleg sovány sajtokat, sovány túrót.


Ha emellett az egészségtelen nasikat, üdítőket kiiktatod, és a kenyérfogyasztásodat is minimumra redukálod, és a mozgás mindennapos, akkor igen, nyár végéig öt kiló simán lemegy.

2015. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez így nem jó, te még növésben, fejlődésben vagy, egészségesen kéne étkezned és normálisan... jelenleg a leírtak alapján nagyon rosszul étkezel. Ami azt jelenti hogy nem fogsz normálisan fejlődni. Ami nagy gondokat is okozhat majd, és ha normálisan étkeznél lehet a súlyodhoz is hozzánőnél még... Mert mondjuk 170 cm-hez már tökéletes lenne ez a súly. Annyit még simán nőhetsz, ha el nem kezdesz ész nélkül fogyózni meg gyümölcsön élni.
2015. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mekkora rántotta és mit jelent, hogy nem mindig? Ha eszel reggel 2 tojást, majd gyümölcsöt és este vagy kis húst, vagy semmit, az kegyetlen koplalás vagy erősen gyümölcsre alapozás, egyik sem a jó irány. Ha a rántotta elég nagy és este is van rendes étel, az már jobban hangzik, de miért ne ennél ebédet? Nem kötelező, persze, de nem tudom az indokaidat, körülményeidet...
2015. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván eszek ezeken kívül mást is, rendes ételeket. A húst úgy értettem, hogy nem minden nap eszem, de 1 héten négyszer-ötször minimum. A rántottát 3 tojásból szoktam enni, de nem koplalok, hülyeségnek tartom. Szóval amikor éhes vagyok, eszem, a napi 3 étkezés rendesen megvan, és nyilván nem viszem (most már) túlzásba.
2015. jún. 15. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!