Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon a kalóriákkal vagy az...

Vajon a kalóriákkal vagy az étel térfogatával lakunk jól?

Figyelt kérdés
Mondjuk elég ha egy kis szelet tortát eszünk, amiben van 300 kalóriavagy egegyünk inkább egy nagy tál zöldséget amiben szintén ennyi van? :)
2015. jún. 15. 22:40
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Mindkettővel. Attól is függ, hogy hogyan eszel (minél többet rágsz, annál kevesebb étel elegendő), mekkora tányérról (nagyobbról hajlamosabb vagy többet enni), illetve mennyi idő alatt emészted meg. Pl. hiába kisebb és kevesebb a torta, mégis lehet tovább kitart, mint a két fej saláta, amiben sok a víz, illetve a rost.
2015. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamit számít a térfogat is, de inkább a kalória, de azért az összetétel is. Persze ez emberfüggő is, de elég nagy logika van benne, hogy a test üzemanyagot akar, nem térfogatot. Bár az is ott van, hogy jóllakhat az ember, de rövid időre...


A párom esetében csak a kalória határozza meg a jóllakást s annak idejét. Lehet csupa gyors szénhidrát is, délután 3-ig nem éhezik meg a reggeli után, ha az méretes. Rávettem, hogy kísérletezzen zabkásával, annak azért van térfogata... Ugyanaz volt a helyzet, mint bármi mással, csak nagyon sokáig tartott, míg megevett másfél kilót.


Nekem is főleg a kalória számít, de nem mindegy, hogy szénhidrátdús-e s hogy az milyen szénhidrát, illetve mennyi zsír és fehérje van mellette. Minél szénhidrátdúsabban eszem, annál több kalóriát igénylek naponta ahhoz, hogy ne érezzem, hogy éhezem.

A példabeli 300 kcal nevetséges mennyiség számomra, attól csak éhes lennék, akkor is, ha addig nem voltam az (legalábbis ha van inzulinválasza. ha nincs, akkor OK, csak nincs olyan sok értelme).

Zöldséggel sosem laktam jól, tortával még menne, de abból is sok kell. Fehérje, zsír és zöldség a tuti nálam.


Volt már főleg zöldségből és főleg zsírból álló étkezésem, egyértelműen a kalória számított, bár hiányérzetem van, ha nagyon-nagyon kevés ételt eszem egyszerre. Voltak napjaim 25 deka étellel, térfogatra sem volt sok, na akkor állandóan igencsak jóllakott voltam, az összetételnek köszönhetően.

De ettem már meg másfél kiló ételt (nem levest) úgy, hogy éhes maradtam, igaz, nem egy ültő helyemben, de azért nem sok idő telt el közben... Annak már kalóriatartalma is egész rendesen volt, hiába, sosem voltam jó zöldséggel jóllakásban.

2015. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Térfogati jóllakás rövid ideig tart, nálam a leves egy órát bírja.


A gyorsan felszívódó CH hamar meghozza újra az étvágyat, függetlenül a mennyiségi jóllakástól.


Hússal, lassú CH-val én már hamar eltelítődöm, szóval van kalóriás, összetételi jóllakás is.

2015. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

alapvetően a telítettség érzethez 2 dolog kell: teli gyomor és megemelkedett vércukorszint, mindkettőre vannak receptoraink :) szóval ha az egyik hiányzik, nem lesz tartós a jóllakottság érzet.


de emberfüggő is lehet kinek mi számít jobban. de az egészet az agyunk is befolyásolja, nagy adag de kalóriaszegény kajától jobban elhisszük, hogy nem vagyunk éhesek :D

2015. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!