Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél év alatt lefogytam 15 kilót és mostanra nagyon jól éreztem magam a bőrömben. Nem ettem sokat, rengeteget mozogtam és aminek nagyon örültem, hogy nem is igazán kívántam az ételeket.. Tudom, hogy egyszer egy héten lehet tartani egy "csalónapot" amikor engedhetünk a csábításnak. De mostanában egyik csalónapot követi a másik és megint nagyon kívánós lettem... Miért?? Nem akarok újra visszahízni.. már érzem magamon a változásokat és el vagyok keseredve. Hogyan tudnám magam visszafogni? Miket mondjak magamnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy kétségbeesett 16 éves lány



2015. júl. 2. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ehhez jó lenne tudni, hogyan fogytál le?


Ha valamivel gyorsítottad az anyagcserédet, vagy felezős diétát tartottál, akkor igen, ez sajnos ezzel jár, mihelyst visszaállsz az eredeti étkezési szokásaidhoz!


A tartós fogyáshoz mindenképp életmódváltás kell, és még most sem késő!


Ha egészségesen táplálkozol, minőségi ételeket eszel, akkor nem jönnek rád ilyen kívánósságok. Legalábbis én ezt tapasztalom magamon.


Ha életmódváltással fogytál, akkor elvileg már fél év alatt rá kellett erre állnod, és meglep, hogy fél év után jönnek ilyen rohamok... ha életmódot váltottál, az nem fél évre szól! Tehát maradj meg azoknál az ételeknél, amiknek a segítségével lefogytál, csak már nem kell kalóriadeficitben lenned, és a mozgás is maradjon az életed része, akkor nem lesz gond!

2015. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egymást követik az olyan napok, amikor zabálsz, úgy akkor is el fogsz hízni, ha ultramaratoni futó vagy. Ez ilyen. Ne ess kétségbe, csak torkoskodj ritkábban.
2015. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Életmódváltással próbálkoztam és apukám ebben nagyon támogat. csak anyukám nem.. és miatta mindig vannak itthon egészségtelenebb kaják:/
2015. júl. 2. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: és valaki pisztolyt fog a fejedhez, hogy meg kell enned az egészségtelen kajákat?


Az életmódváltás agyban dől el...


Nálunk is csak én váltottam életmódot, a párom csak a cukorfogyasztást csökkentette le...


És bár szeretném, ha a gyerekem (16 éves) egészségesen enne, ő ez ellen egyelőre lázad, így mindig vannak itthon továbbra is egészségtelen kaják... nem ezeket eszem, ennyi!

2015. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Márpedig ez Rajtad múlik... Ellen kell állnod az ilyen ételeknek, ha nem tudod megakadályozni, hogy legyenek otthon.

Én nem igazán ismerem az önfegyelmet, de ha elhatározok egy életmódváltást, azt azért elég jól betartom :) Persze mindig úgy csinálom, hogy jókat ehessek... Ha néha ki is lengek, az ritka és/vagy kevés, sose fogok visszahízni, csak az utolsó kilók menjenek le egyszer :) Mivel Te nem tudsz nagyon mértékkel enni nem megfelelő ételt (ez ismerős, bár nekem olykor sikerül), szerintem Neked is az életmódváltás jó, amikor alapból az számodra nem étel és kész. Extrém esetben (tengerparti éttermezés, nagymama sütije, mit tudom én. szóval nem az, hogy édesanyád tútórudit hoz haza heti 3-szor vagy ilyenek) kilenghetsz, de alapvetően, otthon, meg ahol meg tudod oldani (mindenhol meg tudod oldani, max. viszel magaddal. ebben van gyakorlatom. egy hetes motorostúrán sem lengek ki, ha nem akarok), tehát alapesetben a választott, egészséges és Hozzád passzoló életmódodhoz tartod magad. Könnyen belejössz, ha jól választottál :)


Nekem nincs direkt csalónapom, jó az étrendem, ehetek bármit, amit akarok... Néha azért még feljebb megyek a szénhidráttal, nem hiszem pl, hogy ne ennék dinnyét idén, de mindenfélét nem kezdek el enni. Nem kell, nem is esik jól. S annyi mindent lehet enni egy korlátozónak tűnő étrend mellett is...


Az édességektől való kvázi függést (nem érzem úgy, de valahogy mindig megtalálják az utat a napomba) jól ismerem. Nem tudom, mások milyenek, ha én függök valamitől, akkor jobb, ha nagy ívben elfelejtem, mert ha nem is szállok el vele nagyon, minden alkalom erősíti a kapcsolatot és sose szakadok el, pedig nem tartom jónak a kötelességszerű napi édességevést, valahogy nem egészséges lelkileg, szerintem, legalábbis számomra, de hogy a fogyásban nem segít, az tuti, hiába jó összetételű és szénhidrátszegény...

Fél év nem volt sok idő s bizonyára nehéz is volt olykor. Még nagyon könnyen visszaeshetsz. Legyen egy élvezetes életmódod, amibe bizonyos dolgok nem férnek bele.

2015. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondogasd hogy mi a fenének dolgoztál vele ennyit ha most visszaeszed?
2015. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!