Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szénhidrát hízlal, de a...

A szénhidrát hízlal, de a zsír nem. Akkor zsíros ételeket fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
A szervezet csak a szénhidrátot képes elraktározni feleslegként, a zsírt és a fehérjét nem. Akkor ehetek pl. trappista sajtot is ugye, mert abban elenyésző a szénhidrát?
2010. márc. 7. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

A zsirt is lebontja a szervezet, ahogy a szénhidrátot is, meg a fehérjét is, átlalkitja és úgy raktározza.


A zsir SOKKAL JOBBAN HIZLAL, mint bármi más, mivel sokkal több kalória van benne: 100 g fehérje átlagban 100-150 kcal, 100 g szénhidrát 400, 100 g zsir 800!!!!!!!!!!


Ehetsz sajtot, abban igaz, hogy kevés a szénhidrát, de ettöl függetlenül igencsak meg fogsz töle hizni. Inkább egyél rendesen sok zöldséget-gyümölcsöt, kevesebb húst, és egész kevés szénhidrátot, ezen kivül sportolj - akkor nem fogsz elhízni.

2010. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem osztom az első válaszoló véleményét,mert a zsírok ugyan hízlalnak,de szénhidrát nélkül nem tudnak felszívódni,raktározódni.Én Atkinsezem aminek ugye a szénhidrát csökkentése a lényege és megengedi a zsírok fogyasztását.Rengeteg Trappista sajtot ezsek,zsíros húsokat nem ,mert azt nem tudom megenni.December óta 20 kilót fogytam.
2010. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
KEdves második: te azért fogysz, mert az egyoldalú táplákozás miatt a szervezet egyáltalán nem hasznositja a bevitt energiát, igy éhezik - ezen kivül éppen ez a diéta nagyon káros az érrendszerre (is).
2010. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy a zsír csak energiát szolgáltat, de nem tudja a szervezet raktározni.
2010. márc. 7. 19:21
 5/9 maundrel ***** válasza:
50%
"a szénhidrátok túlzott bevitel esetén zsírrá alakulnak át, ez azonban energiaigényes folyamat. A szénhidrátok fogyasztása után a zsírképződés csekélyebb, mint a zsiradék fogyasztása után,mert a zsírokat közvetlenül tudjuk raktározni, átalakításra nincs szükség. ebből következik hogy az elhízásban nem kizárólag a szénhidrátok játszanak szerepet,a nagyobb zsiradékbevitel szerepe is óriási"
2010. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első,harmadik:Kiváncsi lennék szerinted mi az egyoldalú és káros a diétámban?Rengeteg zöldsalátát eszek.Cukkínit,kínaikellt,uborkát,fejes salátát,hagymát paradicsomot,sóskát ,spenótot.Ezenkívül csirke és pulyka mellet,tejtermékeket.Naponta 40-50 percet szobabicajozok.

Szóval érdekelne hogy melyik része is az egészségtelen és egyoldalú?

2010. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elsö/harmadik vagyok: az Atkins-diéta nem az, amit te leirtál az utolsó válaszodban. Ha tényleg azt eszed, amit itt emlitettél,akkor nem azért fogysz, mert sok zsirosat eszel, hanem mert sok zöldségfélét, meg mellette sportolsz.

Lehet, hogy valamit félreértettél, azt nem mondtam, hogy ne egyen semmi zsirt, aki fogyni akar, csak annyit, hogy a zsir legalább annyira hizlal, mint a szénhidrát.

DE egy értelmes fogyókúrában nem szabad egyetlen élelmiszercsoportot sem letiltani, mert az ártalmas, csak az arányokat kell a megfelelö irányba eltolni, azaz a legnagyobb arányban a zöldségfélék és gyümölcsöknek kell szerepelni, és a szénhdrátokat meg zsirokat pedig visszafogni.

Talán igy már érthetö, hogy mit is gondoltam, és valószinüleg hasonló a véleményünk.

2010. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krisz85 ***** válasza:
100%

Úgy látom nekem is közbe kell szólnom.


A testnek szüksége van zsírra. Két okból is:


egyrészt a zsírban oldodó vitaminok végett,

másrészt endokrin rendszer működéséhez is elengedhetetlen (ezért marad ki a mensturáció nőknél bizonyos testzsír% alatt),


Ha ez még nem elég ok, akkor jó tudni, hogy a zsírégetéshez is kell zsír, mivel a zsírégető mechanizmus a testben diéta és aerob edzés hatására leáll aban az esetben,ha nem történik megfelelő mennyiségű zsírbevitel. Továbbá a szénhidrátok raktározását is gyorsítja. A többszörösen telítettlen zsírsavakat kell bevinni, a testsúlynak megfelelő mennyiségben naponta. Lenmagolaj pl.

2010. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma 13:09-es: úgy látom, nem érted se a kérdést, se a válaszokat! Senki sem állitotta, hogy nincs szükség zsirokra a tápálkozásban, hanem arról van szó, hogy ha valaki (a kérdezö) föként zsiros ételeket eszik, akkor attól el fog-e hizni.
2010. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!