Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek az idoszakos...

Mi a velemenyetek az idoszakos böjtről?

Figyelt kérdés

#étrend #bojt #Idoszakos
2015. aug. 26. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáltam, nem rossz. Célfüggő és egyéni, hogy kinek működik és kinek nem.
2015. aug. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hülyeség, a lényeg ugyan az, kalória pluszban, vagy minuszban kell lenned, csak mellé feleslegesen megkínzod magad napközben, este meg megbolygatod az inzulinszintedet, hogy még véletlen se legyenek rendben az alvási fázisaid.
2015. aug. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ember, meg úgy összességében az élőlények úgy vannak kitalálva, hogy ha éppen nem jutnak élelemhez, akkor rövid távon nem szenvednek egészségkárosodást egy kis éhezéstől, mert ugye sűrűn előfordulhatott az életben, hogy épp nem volt mit enni.


Szóval ennek tulajdonképpen az a funkciója, hogy átvészelje az élőlény az ínséges időket, vagy egy betegséget, mert mondjuk egy gyomorrontás után sokat segít a böjt, míg helyreáll az emésztőrendszer. Időszakosan, rövidtávon tehát nem lehet káros (egésszéges felnőtt emberben!).


De fogyókúrára alkalmazni értelmetlen, mert nem erre lett kitalálva, főleg nem hosszútávon.


Egyébként ha egy évben egyszer böjtöli egy kicsit az ember, ahogy egyes vallások teszik is, az még rendben van. De ott sem a fogyókúra a lényeg, hanem egyrészt ugye hit és meggyőződésbeli oka van, másrészt a téli zsír és hús dús étkezést váltják át a nyári rostdúsabb étkezésre a böjttel, tehát "kitisztítják" az emésztőrendszert vele.


Meg az is baj vele, hogy a böjttel fogyózó emberek aztán pszichésen hozzászoknak a nem evéshez, az evéstől fóbiájuk lesz, nehogy hízzanak.

2015. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kinek jó, kinek nem.

Nekem nagyon rossz, ha nem időszakosan böjtölök, gyerekkorom reggelizős időszakát eléggé utáltam :D (Az időszakos böjt és a reggeli nem zárja ki egymást, persze. Nálam speciel délután van az evési ablak, sokaknál este vagy déltől estig, de van, aki reggelizik.)

19-20 órás böjt az ideális számomra, de ezt az étrendem is befolyásolja, szénhidrátosan éve inkább a népszerű és igen laza, számomra pedig természetes (akkor is így ettem, amikor fogalmam sem volt az időszakos böjtről) 16/8-at használtam.

Sok ketogénező időszakosan böjtöl is egyben, persze rengetegen nem teszik.

Olvastam az egészségügyi előnyeiről, de amellett vagyok, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy jólesik neki, ahogy működik és energikus.

Van, aki nem képes időszakos böjtben eleget enni, ez nekem fura, 8 óra rengeteg, én félóra alatt betolom a napi szükségletemet, ha kell, igaz, vannak tömény ételeim.


Tuti sokakat segít a fogyásban. Engem is, de tipikusan nem fogyok időszakos böjt mellett. 23/1-gyel valószínűleg menne, de nem érezném magam jól, egy evés nekem kevés, igaz, kettő sok. Ezért jó a 4-5 órás evési ablak, egyszer jóllakom, aztán harapok még ezt-azt s jóllakott vagyok másnap délutánig. De ahogy már írtam, mások vagyunk.

2015. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!