Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok? Mi lehet a baj?

Miért nem fogyok? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Összeállitottam magamnak egy 800 kcalás étrendet amit minden edzésnapon azaz hétfő kedd csütörtök pénteken betartok és emellett naponta 9 km-t futok illetve 8km-et biciklizek a +1 óra testépitésről nem is beszélve. A súlyom azonban nem változik és már 3 hete van ez igy de még semmi.

Válaszokat előre is köszönöm


2010. márc. 11. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés!!Amióta én is odafigyelek mit eszem mivel és mikor azóta híztam:(

Szerintem neked a sok edzés miatt lehet gyarapodott az izomzatod ,átalakult a zsír és azért nem érzed,hogy fogytál volna.

2010. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
800 kalória mellett csak éhenhalni lehet, lelassult az anyagcseréd, a szervezeted tartalék üzemmódra kapcsolt. Vagyis mindent tartalékol, amit szerdán, szombaton és vasárnap eszel.
2010. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mindenképpen több kalóriát kell magadhoz venned. Heti 1 kg szabad fogyni ha hosszútávon szeretnéd ezt megtartani. Hogy miért nem fogysz? Nekem amikor elkezdtem a fogyást 2 hónap kellett, hogy beinduljon a zsírégetés. Én + 25 kg-mal kezdtem. Utána meglepődsz magad is az eredmény látható lesz.
2010. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem ez a tartalék üzemmód-teória sem igazán állja meg a helyét... Többször volt olyan az életemben, hogy nagyon összejöttek a rossz dolgok, és ha én lelkileg rosszul érzem magam, akkor nem nagyon tudok enni. Volt egy különösen durva időszak, amikor szó szerint naponta 2 falat ételt ettem a végén már, kórházban feküdtem, anyámék minden nap más kedvenc kajámat hozták be, ami rendre a szobatársamnál kötött ki, mert én nem bírtam megenni. Nagyon-nagyon lefogytam és amikor helyrejöttek nagyjából a dolgok, akkor fokozatosan visszajött az étvágyam is, de mégsem híztam vissza! Szóval nem tudom, ez a tartalék üzemmód dolog lehet, hogy azoknál megállja a helyét, akik túlsúlyosak és sokat esznek, de egy átlagos vagy vékony testalkatú embernél valószínűleg nem.

Ami a fogyásodat illeti: lehet, hogy az a 800 kcal olyan ételtípusokból áll, amik téged hízlalnak. Én pl. mindentől hízok ami hús, legyen az felvágott vagy roston sült csirkemell. Pedig disznóhúst egyáltalán nem eszem. Plusz izomzat csak kb. 3 hónapos rendszeres edzés után kezd épülni, szóval biztosan nem amiatt nem fogysz. Ami még valószínű: a még mindig tartó hideg és tél. Télen sajna a szervezet ragaszkodik némi zsírpárnákhoz, ezért is sokkal nehezebb télen fogyni és nem a Karácsony miatt, hisz az csak 3 nap, max 1 hétig eszed a karácsonyi kajákat, 1 hét alatt pedig számottevően nem lehet meghízni. Amint jön a jóidő, a fogyás is beindul. Én pl. nyáron mindig fogyok, ha kell, ha nem, pedig a fagyi a gyengém, minden nap eszem nyáron fagyit vagy jégkrémet.

2010. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat!Az én étrendem igazából csirkemellből gyümölcsökből tojásból áll és néha még bekúszik másfajta hús is.Csak azért nem értem magát a fogyást mert 1 éve leadtam 20 kilót és az nem jött vissza viszont naponta csak 10 percet futottam és 1500 kcal körül ettem. De ezek szerint ti azt ajánljátok hogy többet egyek és akkor könnyebben fogyhatok?
2010. márc. 11. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!