Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha leesik a...

Mit csináljak ha leesik a vércukrom és fáj a fejem?

Figyelt kérdés

Ha kevesebbet eszek, megfájdul a fejem. Hiába eszek sok salátát, hiába iszok sokat, a fejem fáj és éhesnek érzem magamat, ha már picivel kevesebb szénhidrátot eszek a szokásosnál.

Vegyek be fájdalomcsillapítót vagy van más módszer ami emelheti a vércukrot?


2010. márc. 18. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. Egyél cukrot. Pl szőlőcukrot vagy csokoládét. Már kis mennyiség is emeli a vércukorszintedet, és hidd el, nem napi két kocka csokitól fogsz elhízni. Aki régen a földeken kapált, az szalonnán élt, mégse volt kövér, mert eleget mozgott melléje.
2010. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de ha eszek egy kockát, már nem tudom megállni, hogy az egészet megegyem. Így már nem működik az akaraterőm.
2010. márc. 18. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egyél szőlőcukrot. De én a helyedben megméretném a cukorszintet is, nehogy cukorbeteg legyél...


Édesapám cukorbeteg, már háromszor kómált be. Annyira súlyos már, hogy nem érzi ha leesik a cukra, egyszerűen bekómál. Idáig szerencse, hogy mindig volt valaki a közelében, mert ha egyedül van akkor sajnos már nem élne :(

2010. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az akaraterőddel van baj. Ezen a fájdalomcsillapító nem segít.
2010. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a salátában nagyon kevés szénhidrát van, lehet, hogy nem fogyasztasz elég szénhidrátot (a napi mennyiség nem lehet kevesebb 150 g-nál, de a 120-nál semmiképp nem lehet kevesebb!). egy salátában öntet nélkül kb. 8-10 g szénhidrát van (fejessaláta, paradicsom, paprika, uborka).


a szőlőcukrot egyáltalán nem javaslom. a szőlőcukor hirtelen megdobja a vércukrot, ami aztán le is esik akár alacsonyabbra is, mint ahonnan elindultál. cukorbetegeknél valóban lehet életmentő, ha az illető bekómálna, de normális használatra nem fogyaszthatják ők sem.

célszerű összetett szénhidrátokat fogyasztani, amelyek nem hirtelen és nagy mértékben emelik a vércukrot, hanem szépen kiegyensúlyozottan tartják. erre nagyon jók a teljes kiőrlésű gabonából készült pékáruk, a lencse, a sárgaborsó stb.

a tejtermékek, a gyümölcsök fogyasztásával is hozzájutsz szénhidrátokhoz.


nézesd meg a cukrodat, az sosem árt, de az is nyilvánvaló, hogy sima zöldsalátából nem lehet fedezni a napi szükséges szénhidrátmennyiséget.

2010. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na végre egy okos válasz:))
2010. márc. 18. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy kis édességet javasolnék, még akkor is ha úgy érzed, hogy bűnözöl. Mert a csoki kis mértékben fogyasztva tartalmaz olyan anyagokat, melyekre a szervezetnek szüksége lehet.


S szerintem ha egy nap megeszel max.3 kis kocka csokit, azzal edzed magad arra, hogy tudj nemet mondani, hogy csak akkor egyél, amikor éhes vagy és ne mindig mindent.


A szédülés és a fejfájás elkerülhető sok folyadék bevitellel, megfelelő táplálkozással és mozgással, levegőzéssel.

2010. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért okos válasz, mert azt mondja, amit hallani szeretnél?

Attól, hogy nem bírsz megállni 1 kocka csokinál, hanem megzabálod az egész táblát, nem biztos, hogy mindenki hülye.

Nem az a lényeg, hogy éhezz és ne egyél szénhidrátot, hanem hogy MILYEN formában eszed a szénhidrátot.

Kezdődik reggel, amikor igenis KELL kenyeret enni, és az teljes kiörl. legyen. Ha reggel jóllaksz, a továbbiakban nem fogod annyira igényelni a szénhidrátot. Ha mégis, akkor azt barna rizsből, kölesből, bulgurból, babból és lencséből tudod pótolni, nem csokiból. Ezek nem kimondottan diétás kaják, de sokkal jobbak, mint a tésztak, a kenyér és a csoki. Estére mind felejtős, max. gyümölcsöt egyél.

És nem árt tudni, hogy nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni az étkezési szokásokat, csak fokozatosan lehet. Ezzel elkerülhető a fejfájás, meg az, hogy 3 nap diétázás után megeszed a fél hűtőt, mert nem bírod tovább.

2010. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nekem többször is volt olyan, hogy a nyílt utcán ájultan szedtek össze és a járókelők hívták a mentőket. Nem diétáztam, viszont nem is nagyon figyeltem az étkezésre, és mivel már megvolt a kislányom, az édességek mind neki jutottak. Korábban (diákkoromban, fősulin és a terhesséeg előtt) rengeteg édességet ettem és soha egy dekát nem híztam tőlük. MOndjuk rendszeresen sportoltam is, de mint tudjuk, a sport nem minden. Küldtek mindenféle vizsgálatra, semmi okosat nem mondtak, csak hogy alacsony a vérnyomásom (80/50, a terhesség alatt 80/40 volt). Mondták is, hogy biztosan emiatt iszom sokat, engem aztán soha az életben nem kellett nógatni, hogy igyam meg a napi 2,5 l folyadékot, ment az magától is. A második terhességemnél csináltak egy komplex vércukorvizsgálatot, na ott kiderült, hogy a cukrom a normál érték legalsó határán van (terhesen!!!! amikor a nők 99%-ának megnő a vércukorszintje), valamint, hogy nagyon hamar feldolgozza a szervezetem a cukrot (nyilván ezért is kívántam mindig a sok édességet, a szervezet nem hülye, nem a maga ellensége). Úgyhogy kimondottan ajánlották, hogy legyek oly szíves és ha Túró Rudit veszek, akkor ne csak a lányomnak, hanem magamnak is... Szóval lehet, hogy te is ez a kategória vagy! Ne csinálj szénhidrátszegény diétát, mert lehet, hogy neked nem arra van szükséged, téged nem azok az ételek hízlalnak. Az első terhességem alatt 20 kg-t szedtem fel (ami szülés után 2 hónap alatt magától lement), mert olyan ételeket kívántam, amiket azelőtt meg se ettem volna (rakott kel, vadasmarha, borjúpörkölt, szalámi, csupa húsféle, amiket előtte meg nem ettem volna, bár nem voltam soha vega), az édességigényem viszont szinte a nullára csökkent. Szülés után visszatértem a megszokott étrendemhez (minimális húsféle) és látod, cask úgy olvadtak le a kilók!
2010. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!