Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kevésbé hízlal ha a fözeléket...

Kevésbé hízlal ha a fözeléket keményítővel és nem liszttel készítem?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam h a főzelék hízlal,de annyira imádom főleg a spenótot ,ezért anyut megkértem h ne liszttelkészítse,hanem keményítővel.Így ugye nem annyira hízlal.Semm édességet és zsírosat nem eszem,rossz lenne ha ezt is el kéne hagynom.
2010. márc. 21. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi kalória, hiszen a liszt is keményítőtartalmú. Ha nagyon szereted a spenótot, nyugodtan egyél, nem kell bele túl sok liszt, adagonként egy deka, az nem számít. Mint ahogy más főzelelékekbe se kell sok liszt, elvégre zöldséget akarunk enni, nem rántást. De sok zöldségfélét el lehet készíteni liszt nélkül is, én pl soha nem eszem borsófőzeléket, csak párolt borsót. De azért ne legyél a fogyókúra rabja, biztos nem vagy elhízva.
2010. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A keményítő kukoricalisztből van. Azt hiszem, még magasabb is a kalóriatartalma (nem biztos, nézz utána a neten, nekem most nincs kedvem), viszont egészségesebb és lisztérzékenyeknek jó. De szerintem gusztustalan állagú lesz tőle a kaja, olyan kocsonyás.

Nyugodtan egyél spenótot, csak kérd meg anyukádat, hogy kevés liszttel csinálja. A legjobbat akkor teszi, ha teljes kiőrlésű lisztet használ.

2010. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem sincs nagy különbség :/ Annyival tudsz a lelkiismereteden segíteni, hogy inkább ebédre eszel főzeléket, vacsoránál viszont hanyagold. Az este bevitt szénhidrát nagyobb eséllyel rakódik le, az ebédet viszont még van esélye feldolgoznia a szervezetednek :)
2010. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!