Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hany kaloria van egy lekvaros...

Hany kaloria van egy lekvaros kifliben?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nincs olyan, hogy lekváros kifli, olyan van, hogy X grammos kifli, meg X gramm lekvár, és akkor ki lehet számolni. Honnan tudjuk hány gramm lekvárt kentél rá most komolyan? Amúgy meg full cukor meg liszt az egész, úgy rossz ahogy van. Valahol 200 és 400 kalória között egyébként, attól függően, hogy mennyire tocsogott a lekvárban.
2010. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nagyon keves lekvar volt benne

nem en kentem ra, mivel ez egy pektermek, 100g.

2010. márc. 23. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kalória számít, hanem hogy fehér liszt, cukor és élesztő van benne. Állatira hízlal, akkor is, ha egész nap csak ezt etted és csak egyet. Ha a kalóriákat ebből viszed be, hiába ettél kevés kalóriát...
2010. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hat ezzel nem ertek egyet mert ha ezt ettem egesznap(max400 kcal) es en leegetek mozgas nelkul 1500 kaloriat akkor ketlem hogy hiznek, max nem helyes, azt tudom de ha csak ezt ettem nem hizok.
2010. márc. 23. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na azért egy lekváros kiflitől még nem dől össze a világ. Ha a nap további részében minőségi jó ételeket eszel, akkor nem lesz semmi baj. Bár én is ellenzője vagyok a cukornak és finomlisztnek, néha beleférhet egy-két ilyen dolog. De ez ne legyen rendszeres!

Ha diétázol iktasd ki az ilyen ételeket, ha csak súlyt tartasz, akkor néha ehetsz ilyesmit.

2010. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
vegre egy normalis valasz. Koszi:)
2010. márc. 23. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Tudod egy válasz nem attól lesz jó, hogy neked teszik-e vagy sem :) Hiába nem értesz egyet valamivel, ha az úgy van :) Ha egy nap megeszel 400kcal-t akkor az koplalás. Ha koplalsz akkor a szervezet tartalékolni fog, lelassul az anyagcsere, az zsírt visszatartja a test, az izmokból meg kiüríti a glikogént. Ha rossz minőségű a táplálék, pl. a lekváros kifli, akkor azt is elraktározza zsír formájában, az 1500 kcal-s szükségletedet pedig szinte 100%-ban az izmokból fogja elvenni. Így működünk sajnos... vagyis hál'istennek, mivel így szorult helyzetben tovább lehet élni... pl. egy lakatlan szigeten. A szervezet elsőnek soha nem a zsírraktárakhoz nyúl, hanem a glikogén raktárakhoz ami a májban és az izmokban van. Minél több izom van valakin, annál tovább tudja azt emészteni a szervezet, és annál később kell nyúlnia a kalóriadús zsírokhoz amik a fő túlélést jelentik... Az, hogy valaki veszít a súlyából valami idióta fogyókúrával, azt lehet sikerként kezelni, kérdés, hogy mekkora sikernek számít mondjuk 10kg súlyveszteségnél 3 kiló folyadék, 6 kiló izmokban tárolt glikogén, és 1kg tiszta zsír elvesztése... Mindenki döntse el maga! :) A péksütik kalória tartalmát nagyon könnyű kiszámolni! Mivel színtiszta szénhidrát mindegyik, és egy gramm szénhidrátban 4kcal van, ezért a süti grammban mért súlyát be kell szorozni 4-gyel... Ha mondjuk jó vajas is a süti, akkor lehet szorozni 5-tel vagy 6-tal is, mert a vaj az kvázi zsír, amiben 1 gramm esetén 9 kcal van. Tehát a sütik átlagban 4-6 kcal-t tartalmaznak grammonként. Nincs bennük semmi fehérje, ami az izmoknak szükséges, tehát hiába van kalóriadeficit, a fehérjehiány miatt, a szervezet mindenképp izmot bont...


Egy dietetikus személyi edző

2010. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!