Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Válaszolnátok pár kérdésemre?

Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a fogyókúrához,hogy mit mivel,hogyan stb. de azért pár dolgot leirok,kisegitenétek,hogy jól értettem e meg?

1.ha együk fel a napi kalóribeviteled 1500,de te egy nap futsz,lépcsőzől,bicajozol,úszol stb. 1900 értékben akkor is fogsz fogyni?Mindegy,hogy azt az 1500at húsból,kenyérből,pizzából,zöldségből vitted be?

2.Mi a legjobb szénhidrát?Én úgy hallottam,hogy a barna rizs.Ezen kivül mi jó még?

3.A szárnyas ételeknek egyik része sem hizlal?Tehát nem csak a csirkemell jó,hanem a comb is pl?

4.Úgy lehet a legjobban fogyni,ha nem túl intenziv sportot csinálsz,sok ideig?

5.Ti a fogyókúrátok ideje alatt tartottatok "csaló" napot.Tehát pl meghivod a barátod/barátnőd pizzázni?

6.Melyik a legjobb zöldség fogyúkúra szempontjából?Mert úgy hallottam,hogy pl a krumpli egyáltalán nemjó.

Köszönöm a válaszokat :)



2016. jan. 13. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Ezt nem teljesen értem.

2. A legjobb szénhidrát a zöldség, ha engem kérdezel. Nekem az a fő és a kedvenc szénhidrátom :)

3. A kalóriatöbblet hizlal. A lazac és a tarja sem, ha kalóriadeficitben vagy, pedig azok zsírosak :D Sőt, a zsír laktat, nem cibálja az inzulint (a fehérje persze már valamennyire igen) és segíthet a fogyásban.

4. Jó étrenddel, sok mozgással, megfelelő kalóriadeficittel lehet legjobban fogyni. Ha az ilyen mi éget zsírt dolgokra gondolsz, azokhoz nincs érzékem, végülis a kalóriadeficit számít. Amúgy az aerob mozgást szokták ajánlani.

5. Nem fogyókúrázom, hanem életmódot váltottam, többször. Hedonista vagyok, elég fegyelmezetlen (ez még önmagában nem baj) és 4 éve kezdtem. Rengeteg kilengésem volt és van, persze. De az életmódváltásaim hozzám illenek, nagyon messze azért ritkán megyek választott életmódomtól.

6. A krumplit nem is tekintem zöldségnek, ahogy a kukoricát sem, persze nézőpont kérdése. De ezek nagyon szénhidrátosak. Ami persze önmagában nem gond, szénhidrátosan fogy a legtöbb ember s még a felszívódást is lehet csökkenteni pl. zsírral (a zsír-szénhidrát kombónak megvannak a hátrányai, de végeredményben úgyis a kalóriadeficit számít, főleg egyeseknél. én inkább a laktató képességet nézem, ami emberfüggő).

Mindazonáltal sokunknak a normál, szénhidrátszegényebb zöldségek az előnyösebbek. De nekem aztán egy szavam nincs egykori kedvencem ellen, ami a krumpli. Ha épp nem akarok napi 40 grammba férni, eszem is (akkor is, ha igen, csak ritkán és keveset. finom és nekem jólesik).

2016. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tartalmas válaszodat:) az első pontot úgy próbálnám meg leegyszerűsiteni,hogy:Mindegy,hogy milyen ételeből éred el a napi kalória-beviteled? tehát mindegy,hogy hamburger vagy tükörtojás?Csak annyi a lényeg,hogy a sporttal több kalóriát égess el,mint amennyit megettél?
2016. jan. 13. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy mivel viszed be. A kalóriatartalmat úgy határozzák meg, hogy borszeszégővel elégetik az anyagot, és a keletkezett hőt mérik. Namármost a tested nyilván nem egy borszeszégő, hanem egy rohadt bonyolult kémiai labor. A különböző anyagokat különböző hatásfokkal tudja lebontani. Tehát elvileg két, azonos kalóriájúnak mért étel között is lehet óriási különbség, mire abból a tested számára hasznos energia lesz.

Viszont, ha hosszú távon 1500 kalóriát viszel be, és 1900-at elfogyasztasz, akkor hótziher hogy fogyni fogsz, mert a hatásfoktól függetlenül lesz 400 kalória deficited naponta, amit csak a tartalékból tud a szervezet fedezni.

2016. jan. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nem mindegy, hogy hamburger vagy tükörtojás. A hamburger szénhidrát, ráadásul rossz szénhidrát. Ezeknek utána tudsz nézni, rengeteg információt találsz róla.

2. A barna rizs tényleg jó, mint ahogy a teljeskiörlésű dolgok is, de ezek sem mértéktelenül. A zab is jó szénhidrátforrás, reggelire pl ideális a zabkása, vagy zabkorpás "tejbegríz".

A többit már az első válaszoló leírta, én is ugyanazt tudnám kb. :D

2016. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) lenne még 1 kérdésem,bocsi a sok kérdésért :D Ha tegyük fel minden este 6tól 7ig megyek futni,ha hazajövök mit egyek?Főtt/párolt zöldséget már eléggé unom :/ van más is amit fogyaszthatok estére bátran?
2016. jan. 14. 15:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Első voltam.

Dehogy égess többet sporttal, mint amit beviszel... 2000 kcal kalóriahiány az igen extrém, nem is bírnád, izmot is vesztenél...

A kalóriadeficit az aduász, igen. Csokitortával is lehet fogyni. Más kérdés, hogy azért az ember közérzete és egészsége is igen fontos, nekem jóval fontosabb a fogyásnál is s szerintem ez így normális (persze nagy feleslegnél már a fogyás is kell az egészséghez, nekem már nincs nagy, ez esztétika, amin változtatni akarok, de nem minden áron!).

S azért sok embernél nemcsak a kalória számít, bekavarnak más tényezők is. Akár még az alvásmennyiség is, gondolom, az ilyen bekavaró tényezők az anyagcserén változtatnak, mert a test elvileg mindenképpen a deficit alapján fogy, mégis hogyan máshogy?


A napszakokhoz nincs érzékem, én ugyanúgy eszek. Ha szénhidrátosan ennék, akkor esélyes, hogy figyelnék a test inzulinérzékenységére, pl. reggel semmiképpen nem ennék sok vagy gyors szénhidrátot, mert akkor gyenge az inzulinérzékenység. De kb. ennyi.

A párolt zöldség nem sok kalóriát tartalmaz, az önmagában szerintem nem étkezés, plusz edzés után fehérje célszerű.

Valamilyen komplett fehérje zöldségekkel már sokkal jobban hangzik.

2016. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!