Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 30 kg-ot?...

Hogyan fogyjak le 30 kg-ot? 16/f 185 cm 107 kg! Mit egyek és mit ne!? Mit sportoljak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 26. 21:08
 1/8 ireland00 válasza:
Nőj 20 centit és akkor nem kell annyit fogynod :D, de amúgy beszélj egy diabetikussal vagy egy személyi edzővel.
2016. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Aszonnya diabetikussal :ADDSFAFSD
2016. jan. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Dietetikusra gondolt az elso, szerintem. Egyebkent irhatsz nekem, ha szeretnel. En 18 vagyok, voltam dietetikusnal,a legtobb alapot tudom, segiteni is tudnek neked. En most februartol kezdem ezt az egeszet. Bar mar elobb is elkezdtem, csak eppen akaratero hijan voltam :( 18L, ha szamit
2016. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nos, ha valóban elhatároztad és elkötelezted magad a testképformálásod tekintetében, az számodra fél siker. Feltétlenül kell a belső indíttatás, anélkül necces.

A kockás has "fejben" kezdődik, a konyhában folytatódik, és a mozgásban valósul meg.

Nagyon kell a támogató háttér is,főleg a család részéről, mivel 16 éves fiatalemberként praktikusan valaki más készíti el a táplálékot számodra, vagyis negyon nem mindegy mennyire fogadja el, és hajlandó elkészíteni az eddigitől JELENTŐSEN ELTÉRŐ táplálékokat.

Bár a 30kg-t túlzásnak tartom ilyen testarányok mellett, fontosabb, hogy a test-víz, test-zsír, izom, és csontozat arányok optimalizálódjanak.

Node a konkrétumok. Amit minden további nélkül megtehetsz a "dolog" érdekében, hogy megfelelő mennyiségű vizet igyál. Testsúly 20kg-onként napi 1 litert. (Márcsak ezért is érdemes lefogyni :-)) A mi tapasztalatunk (jónéhány embernek segítettünk már) azt mutatja, hogy már csak ettől is elindul egy kedvező folyamat.

Jelentős súlyfeleslegnél a drasztikus, intenzív sport igen kockázatos, és sanszos a kudarcélmény. Ám a hosszú gyaloglások remekül ráhongalnak a később fokozható igénybevételre. Most a kerékpározás nehezen kivitelezhető, úgyhogy azt később lesz ésszerű bevezetni. És nem a szobabiciklit.

Természetesen konkrét gyakorlatokat, tanácsokat is szívesen adok-adunk,PRIVÁTBAN, a legtöbbje olyan egyszerűen kivitelezhető, hogy már csak ezért sem a nyílvánosság előtt adjuk tudomásodra, mert magunkra, és Rád zúdítanánk a hitetlenkedők "népharagját".

A táplálkozásban vannak ugyan általános érvényű szabályok, ám mindenki más, tehát egyénre szabottan szabad csak tanácsot adni.

Amennyiben úgy gondolod, válaszolj, s privát üzenetben konzultálhatunk.

Gyakorlatsorainkban szerepe van a légzésnek, a folyadékfogyasztásnak, a mozgásnak, a pihenési szokásoknak, és a táplálkozásnak. Ilyen fontossági sorrendben.

Érdekelne az is, földrajzilag hol élsz, mikor, és hogyan alakult ki a súlyfelesleg, egészségügyi kihívásokkal kell-e küzdened akár a súly, akár más miatt. A pszichés hogyláted is fontos lehet.

2016. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Elöször is ez a 20 kilonként 1 liter viz egy baromság :D én 120 kilo vagyok akkor 6 liter vizet kéne meginnom :D Szerintem meg is döglenék :D A napi vizfogyasztásom nekem kb 3 -4 liter de annyi bőven elég.


185 centi vagy és 107 kilo az nem vészes elég ha leadsz 15 kilot hidd el elég már ha nem vagy lány? Bár kétlem ritka a 185 centis csaj de ki tudja:D


Szóval én e helyedbe kevés szénhdrátot vinnék be és fele annyit ennék mint amit eddig ettél , Vegyél sok almát ha két étkezés között éhes vagy egyél almát és este ha rádjön a kajálás vagy az éhségroham egyél 2 almát . Délután már kevés szénhidrátot egyél vagyis liszt,tészta, kenyér,krumpli,rizs. Amit ehetsz tejtermékek ,sajt, mondjuk a turot nem ajánlom hizlal nagyon. De ehetsz sajtot husokat főleg csirkemell ,halak, sok zöldség , Ja igen a legfontosabb semmi édesség, max méz de az is max egy teáskanál a zöldteába és az is csak napi 1 szer max. És napi 2 szer igyál zöldteát főleg délben és estefelé. És minden nap mennyél kb 45-60 percet , Ha tudsz futni akkor fuss napi 5 km , Ebéd elött javasolt a futás vagy menny sétálj gyalogolj . Menny hogy ehess!! Hasazz 3x20 felülés hasprés , fekvőtámaszoz 3x15, gugolj 3x30, lábemelés ameddig birod. Persze legyenek pihenőnapok is a lényeg hogy csináld. Tul sokat ne mozogj viszont mert ha tul sokat mozogsz nagyon éhes leszel erre nagyon figyelj oda. Minnél többet mozogsz annál jobban kinoz majd az éhség. Éhség ellen ajánlom a Királydinnye fogyasztását . Kapszulában szedjed elég egy fél kapszula egy pohár vizbe és kb 20 perc után elmulik az éhség és kb 3 oráig nem is leszel az. Mellékhatása nincs ne aggodj de naponta egyszer igyál vagy 2 szer . Koplalni ne koplalj egyél de ne sokat . És sok viz te főleg zöld . Az első 1 hónapban csak csökkentsd az adagokat és csak heti 2 szer egyél édességet aztán heti 1 szer és utánna semmi édesség ha már megszoktad akkor egyél kevesebbet és inkább zöldséget és almát banánt az hanyagold mert hizlal. Ha megszoktad azt hogy kevesebbet eszel akkor kezdj el edzeni lassan szépen fokozatosan. A fogyokura nem 1 hónap hanem kb 6 hónap de mindent fokozatosan vegyél vissza ez nagyon fontos. Olyat ne csinálj hogy egyik napról a másikra életmodot váltasz mert az a szervezetednek egy kin és neked is nincs értelme van idő . Heti 1 -2 kilo fogyás a legjobb . Kb ennyi.

2016. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Megértem a helyzetedet ugyanis másfél éve én is ebbe a cipőbe jártam ezzel a magassággal és hasonló súllyal.

Sok ember piszkált a súlyom miatt ezért elhatároztam hogy le akarok fogyni és igazából csak ennyi kell.Nem kell órákat sportolni hanem csak egyszerűen egyél sokkal kevesebbet mint a többiek és hónapok múlásával az eredmény meglátszódik. Én 100 kg-ról indultam és most 65 kg lettem 182 cm-es magassággal, másfél év alatt. Remélem akiknek szintén ilyen problémája van,annak valamennyire tudtam segíteni. :) 16/f

2016. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minden ilyen mértékű túlsúlynak van egészségügyi háttere.. Első lépésként keress meg egy jó endokrinológust, sanszos egy IR és pajzsmirigy alulműködés.. Ha rendben van az egészségeddel minden, akkor a diéta betartása semmilyen akaraterőt nem igényel. Ja és fontos, hogy a szénhidrátot ne hagyd el, hanem cseréld le jó, azaz lassú ch-ra és azt a nap folyamán 4-5 alkalomra felosztva egyenletesen fogyaszd el. Így nem leszel kívános, könnyen fog menni! 😉
2016. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Minden ilyen mértékű túlsúlynak van egészségügyi háttere"


Dehogy van mindnek! A legtöbben nem táplálkoznak helyesen, vagy a sporttal van baj. 1-2% csak az, akinek tényleg egészségügyi dolog van a háttérben, amit orvosolni kell.


Kérdező: Hajrá, tájékozódj, egyél kevesebbet és mozogj többet :)

Ha írsz privit, konkrét kérdésekben is tudok segíteni.

2016. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!