Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rossz gerinccel, pénz nélkül...

Rossz gerinccel, pénz nélkül hogy fogyhatnék?

Figyelt kérdés

17 (lassan 18) éves lány vagyok, 168 cm és 75 kg. Gerincferdülésem van, és emiatt elég kevés mozgásformát tudok fájdalom nélkül végezni, pl. futás, felülés kizárva. A biciklizést próbáltam már, de semmi extra hatása nem volt, csak az amúgy is vastag vádlim lett még izmosabb és vastagabb tőle. Úszni nagyon szeretek, és ajánlotta is az orvos, de a városomban nincs rá lehetőség, másik városba meg nem megoldható a bejárás - illetve még ha helyben lenne, akkor sem tudnánk fizetni a bérletet :S Anyukámmal élek, anyagilag kb. nullán állunk, így az úszáshoz hasonló dolgok eleve esélytelenek. Az egészséges étkezés, illetve friss zöldségek-gyümölcsök megint csak nem jók, mert oké hogy diétásabb a grillezett csirkemell filé, de a bőrös malac például jóval olcsóbb és több, és nem engedhetjük meg magunknak a mindig friss zöldségeket, vagy épp a teljes kiőrlésű kenyeret sem.

Mit javasoltok, hogy próbáljak így fogyni?


2010. márc. 31. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Felezd el az adagokat,és vizet igyál.Ennek segítenie kell.
2010. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Kifogás, kifogás, kifogás....

Látom, kifogás-gyártásban már nagyon jó vagy, de ha azzal érvelsz, hogy "a bőrös malac olcsóbb, mint a csirke", akkor nem lehet mit csinálni veled.

Tudod, a hízás és a fogyás folyamata igazán primitív: ha több kalóriát eszel, mint amennyit a szervezeted egy nap alatt eléget, akkor hízni fogsz. Ha kevesebbet, akkor fogyni fogsz. Ilyen egyszerű az egész: beszélhetsz itt mindenféle teljes kiőrlésű kenyerekről meg zöldségekről (a zöldség amúgy is sokkal olcsóbb, mint a bőrös malachús), a lényeg, hogy sokat eszel. Ha kevesebbet ennél, fogynál, de az igazság az, hogy te nem akarsz kevesebbet enni, csak kifogásokat keresel.

2010. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A malachusbol csak a soványat egyed,a zöldség olcsó,párolva mehet hozzá pl.

Ne extra zöldségre gondolj,de répa,káposzta mondjuk kiváló.

2010. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

13:44:

annyira jó, hogy jobban tudod, mi a helyzet, mint én :)

majd ha a te fejed fölött is veszélyben lesz a fedél, és örülsz, ha egy-két hétben egyszer tudsz húst enni, akkor magyarázz a kifogásokról, légyszíves.

nem oltást kértem, hanem tanácsot.

de mivel látom, hogy vannak itt ilyen gyenge elméjűek, mint te is, ezért leírom: azért hoztam fel a zöldséget meg a zsíros hús vs. csirkemell kombót, mert a legtöbb ilyen jellegű kérdésben egyből azt írják, hogy hát sovány hús meg nyers zöldség... ezt akartam kiküszöbölni, kedves nagyokos 13:44-es, mert hiába írják nekem, hogy egyek ananászt, mert az zsírégető, ha nem futja, akkor nem futja.

De gondolom, te úgyis jobban tudod, mint én, hiszen nyilván én is csak egy kifogásokat kereső, nyavalygó zsírgombóc vagyok... De tudod mit? Legyen igazad. De kívánom, hogy te is mihamarabb ilyen helyzetbe kerülj, mint én...

2010. márc. 31. 13:55
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi is elég kevés pénzből próbáljuk megoldani az egészséges táplálkozást, és szerintem egyáltalán nem drágább. Zöldségekből és gyümölcsökből mindig az idényt kell keresni, pl. most az alma és a narancs megfizethető áron van, a zeller is olcsó, krumpli helyett simán lehet azt enni. Kenyér helyett én extrudált kenyeret eszek, ami 150 Ft, 3 napig kitart egy zacskóval. Főétkezésnek nálunk is ritkán van hús, viszont olcsón lehet csinálni főzeléket (rántás csak minimális liszttel, olajjal) és leveseket, amikben kevés kalória van viszont nagyon telítenek. Nem tudom miket ettél eddig, de egy táblás milka árából kijön 1,5 kiló alma, ami sokkal egészségesebb és laktatóbb is. Mindennek meg kell keresni az alternatíváját. Mozgásra pedig a kitartó (min 1 órás) intenzív sétát vagy a szintén hosszú ideig tartó biciklizést, de nem nagy fokozaton (attól lehet vastag a comb). Ezek mind zsírégetőek, de csak tényleg akkor, ha hosszú ideig csinálod. Sok sikert! :)
2010. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ZSIa én 15 éves vagyok, és szintén gerincferdüléses. Nekem elég súlyos volt ezért korzettet ( gerincfűzőt) hordok. NEkem az orvosok kifejezetetten tanácsolták a futást, jófutócipőben és korzettben kizárolag. Egyébként szerintem a mozgés hoz nem kell pénz. Fekügy el a földre hasprésezni, majd gugolások, lábemelések. ( ezek eddig mind ingyeenesek) Probálj meg sok gyümöclsöt enni. pl az alma nem yoaln drága, vagy ilyesmi.
2010. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Ember, nem csalódtam benned. Válaszolok mondatonként...


"annyira jó, hogy jobban tudod, mi a helyzet, mint én"


Pár éve pont ugyanilyen helyzetben voltam, mint te.


"majd ha a te fejed fölött is veszélyben lesz a fedél, és örülsz, ha egy-két hétben egyszer tudsz húst enni, akkor magyarázz a kifogásokról, légyszíves."


Ez is megvolt. Én is sírhattam volna, nem tettem. inkább a meglévő helyzetből hoztam ki a lehető legtöbbet. Én sem roston csirkével és ananásszal fogytam, elhihetetd. Csak feleannyit ettem, mint addig, és nem nassoltam többé. Ennyi a titok.


"nem oltást kértem, hanem tanácsot."


Nem, te azt kérted, hogy mások együtt sírjanak veled, és sajnáljanak a kilátástalan helyzeted miatt.


"de mivel látom, hogy vannak itt ilyen gyenge elméjűek, mint te is, ezért leírom:"


Lehet, csak nem ámítom magam, mint te.


"azért hoztam fel a zöldséget meg a zsíros hús vs. csirkemell kombót, mert a legtöbb ilyen jellegű kérdésben egyből azt írják, hogy hát sovány hús meg nyers zöldség..."


Felesleges magyaráznod, értem a helyzeted, csak te nem érted a válaszom.


"ezt akartam kiküszöbölni, kedves nagyokos 13:44-es, mert hiába írják nekem, hogy egyek ananászt, mert az zsírégető, ha nem futja, akkor nem futja."


A kevesebb kaja nem kerül pénzbe: ha mindenből feleannyit eszel, mint amennyit eddig ettél, akkor ananász meg teljes kiőrlésű kutyaf*szák nélkül is fogyni fogsz. Nagyokos...


"De gondolom, te úgyis jobban tudod, mint én, hiszen nyilván én is csak egy kifogásokat kereső, nyavalygó zsírgombóc vagyok... De tudod mit? Legyen igazad. De kívánom, hogy te is mihamarabb ilyen helyzetbe kerülj, mint én..."


Tartom az álláspontom. Tessék felhagyni a nyavalygással, és feleannyit enni, mint eddig. Nekem is sikerült, neked is fog. Csak elhatározás kellene, nem sírás, meg az olcsó dugicsoki tömése a kis szádba.


Tessék főzeléket enni, zöldséglevest (egy nagy fej káposzta három napi kaja, és 150 forint a piacon), és felhagyni a nassolással. Tessék gyalogolni buszozás helytt: ezt lehet gerincferdüléssel is (nekem is gerincferdülésem van, egészen véletlenül). Számítógép előtt pusztulás helyett sétálj: ennyi a lényeg.

2010. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A 14.19esnek igaza van!Nem hiszem,hogy megakart bántani,csak a "személytelen"kommunikáció miatt félreértetted...

De hidd el ha az akarás megvan akkor menni fog!

Sok sikert!:)

2010. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kevesebbet egyél, és gerinctorna.
2010. márc. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Néhány tipp: nem eszel kenyeret,cska mondjuk napi 1 kiflit reggel,a sok szar felvágott meg virsli helyett veszel kefirt tojást,csirkemellet. Egyákltalán nem drágább egészségesen táplálkozni,mindenki azthizsi mennyire olcsó kenyerén meg vizen,+ tésztán élni,mikor hiába veszel egy csomag tésztát feleannyiért,ha csak 1 óráig nem vagy tőle éhes. Miközben zöldségből és husbol sokkal kevesebbtől is jóllaksz. Ennyi.

De ha ragaszkodsz a bőrös malachoz,akkor egyed azt. biciklizésnek : napi 1 óra intenziv tekerés,és nem egy héát alatt fog látszani. Tornázni ingyen is lehet,otthon,ha interneted van akkor beütöd a googlbe és tádááám..van direkt gerinckimélő torna is.


Nem szeretem ha büdös a munka,és ezért a bőrösmalac a hibás, de azért sok sikert kivánok.

2010. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!