Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a leggyorsabban...

Hogyan tudnék a leggyorsabban lefogyni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok

166cm magas 62kg

Miket kellen ennem/innom vagy milyen mozgást kellene végeznem (amit otthon is lehetne végezni)



2016. márc. 23. 01:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Sargakapszula
2016. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sovány húsokat, zöldségeket kell enni, futni kell, görkorizni, bringázni.

Ami kerülendő: öntet a salátára, majonéz, kenyér, tészta, sütemény, cukros üdítők, gyümölcslé.

Ami jöhet: gyümölcsök, zöldségek, krumpli akkor, ha vízben főzöd, vagy héjában sütöd, de nem szabad rá vajat tenni, sajtot meg ilyesmit, mert egyből a tízszeresére ugrik a kalóriatartalma.


Nagyon ne sanyargasd magad, sok jó kaja van, ami mellett lehet fogyni, csak ésszel kell enni - főzni. Pl. székelykáposzta simán beleférhet, ha a sovány húst és a káposztát eszed meg belőle, a kolbászt otthagyod, tejfölt nem teszel rá, és kenyeret sem eszel hozzá. Vagy legalábbis próbálod minimalizálni az ilyesmit.

Lecsó is jó, csak a vekni kenyeret hagyd el, a legtöbb magyaros kajára (gulyás, babgulyás) ugyanez áll.

Ehetsz főzelékeket is, arra ügyelj, hogy ne liszttel sűrítsd be, inkább turmixolj meg egy kis zöldséget belőle, vagy reszelj bele egy kis krumplit.

A legtöbb hús, hal nem hizlal igazán, de ne rántva, olajban sütve edd, hanem natúr húsként, vagy sütőben sütve. Ezek nagyon jók tudnak lenni sütőzacskóban sütve.

A húsleves is kiváló, de tésztát ne tegyél bele.

2016. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem mindenki fogy gyorsan krumplival... Én egy kiló után is éhes maradok (még egy csomó zsírral is) s tuti nem vagyok vele egyedül. Sokunknak jó kerülni a sok s főleg a gyors szénhidrátot, de persze ez emberfüggő, van, aki sok cukorral is jól fogy, ez ilyen.


Leggyorsabban ne akarj lefogyni, kérdező, ehhez szoktam írni a napi 1-2 maratont... Az heti mesés fogyást okoz, zsírból s persze izomból is, ha keveset eszik mellé az ember, csak durva és a legtöbben nem bírnánk s nem is akarnánk bírni.


Ha normális fogyásra gondolsz (heti max. 1 kiló), akkor jó étrend, határozott, de nem extrém kalóriadeficit (papíron ugye napi 1000 kell a heti 1 kilóhoz) és mozgás (részben hogy a viszonylag nagy deficit ne koplalásba vigyen át, részben az izmok miatt, de a közérzettől az egészségig elég sok pontban előnyös).

A nehézség az, hogy sok jó étrend van s nem mindenkinek jó ugyanaz. Nekem pl. zsírosan kell ennem, s a céklára és a répára is csak óvatosan nézek, hisz szénhidrátdús. De van, aki napi 3 banán s persze sok más étel mellett fogy sokkal, sokkal gyorsabban, mint én valaha is.

Szerintem első körben indulj ki a saját étrendedből s változtass a gyenge pontokon. Szénhidrátcsökkentés, különösen a gyors felszívódásút tekintve, ez sokaknak jó irány. Ha már szénhidrát, koncentrálj a zöldségekre. Ha nem eszel zsírosan, akkor bizonyára töményebb szénhidrát is kell (hacsak nem eszel rengeteg zöldséget, mert van, aki igen, de ez ritka), de hogy az lencse vagy köles vagy más, az a te döntésed. Nyilván ne egyél olyat, amit egészségtelennek tartasz, nem telik rá vagy utálod.


Fontos lenne megtalálnod a számodra jó időzítést, ételmennyiség elosztást, hogy deficitben is lehetőség szerint jóllakj (bár ha gyorsan akarsz fogyni, lehet, hogy bevállalod, hogy éhesen maradsz... ez tőlem idegen. jó, akkor az a cél, hogy ne ess össze. van, amikor az ember bírja, talán nem is éhes, de a test sztrájkol a kevés étel miatt). Nagy egyéni különbségek vannak e téren is.

Ha valami nem működik, általában az étrend s esetleg az előbb említett elosztás a rossz. Az nem számít, hogy más mit mond, akár komplett tömegek szerint mi az Egyetlen Helyes Út. Inkább találd meg a sajátodat. Van, aki jóformán minden pontban szembemegy a tanácsokkal s csak így tud fogyni s jól érezni magát közben.

2016. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, a mozgásról nem írtam. Valami olyasmi kéne, amit szívesen végzel, de hogy ez neked mi? S jobb, ha az egész testedet megmozgatod, az anyagcserének is csak jól jöhet, hogy az összes nagy és sok kisebb izmod is terhelést kap :)

Én teljes testes edzéseket nyomok súlyzóval, emellé gyaloglok (itt futás és biciklizés is teljesen OK lehet, kinek mi jön be). Teljes testre máshogyan is lehet edzeni, persze.

2016. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!